Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се прави торта Наполеон?
Какви са основните съставки за тиквен пай?
Къде мога да намеря филирани бадеми за декорация на торти?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се прави торта Наполеон?
Тортата Наполеон се приготвя чрез разбиване на маслото и захарта, след това добавяне на яйцата и млякото. След това се смесва брашното с бакпулвер и тестото се разточва тънко, пече се. За крема яйцата се разбиват с нишестето, добавя се горещото мляко, варят се на слаб огън, като непрекъснато бъркат до сгъстяване. Сметаната се разбива отделно и внимателно смесва с крема. Всички блатове са намазани с крем, освен най-горния. Оставя се в хладилник за няколко часа, след което се намазва отстрани и отгоре, поръсва се с натрошени изрезки, охлажда се допълнително в хладилника и сервира.
-
Какви са основните съставки за тиквен пай?
Основните съставки за тиквен пай включват тиква, кафява захар, яйца, масло, мляко, кленов сироп (или мед), канела, индийско орехче, джинджифил и млян карамфилово дърво. За тестото за бисквити се използва брашно, масло , жълтък и ледено студена вода. Плънката се пече на 180°C за около 45-50 минути и след това се оставя да изстине преди да бъде нарязана и поднесена.
-
Къде мога да намеря филирани бадеми за декорация на торти?
-
Как се прави болярска пита?
-
Как се приготвят аспержи с лек лимонов дресинг?

Дори не мога да воайорствам през седмицата, направо ми иде да се
А вие пишете ли пишете, снимате ли снимате, плюскате ли плюскате

Днес мислех да мързелувам,но тортата на mari_eta ми взе акъла толкова е изкушаваща,че май ще се престраша да опитам и аз да я направя.Честит имен ден на всички именници.
И гледай сега какъв ник си си турила и какви въпроси задаваш - що се пукали питките? Ами, отде да знам!? Аз пък се радвам на напукани кексове, сето стават като вулканчета, и на питки и хич не съм се замисляла, що аджеба става така.
Айде, дано некой от майсторите ни светне!






...Lindita с удоволствие бих си хапнала от твоите талятеле,а и от вчерашната ти лазаня