Първа думичка изрече МАРТенското ни човече

  • 27 617
  • 722
# 120
Здравейте и от нас. И при мен форумът беше повреден до скоро...

Дез, в същност Калин яде пюрета като цяло, но в малки количества и сякаш по-скоро между храненията - като е наистина гладен, отказва категорично пюре. С охота яде единствено плодови, и то не всички, а круша и ябълка+манго...

Освен това се омазва като за световно и дори днес пуснах ей тази тема: Борба с петната от пюре: Тео бебе или Персил Сензитив? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=444842.0
Ако гласувате, ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 121
Добр'утроо Laughing
Днес от 7:30 съм станала, друг ден това се случва кум 9. Чак и едно филмче си пуснах да гледам- Тhe Joy Luck Club- до 40-та мин. съм и е хубав засега...
kikoikris , Мария се страхуваше и плачеша от пасатора в началото като започнах да й правя пюрета, но вече май свикна. Пък и аз по- за кратко го използвам вече и като ще го използва й правя предупредително- "Бръм- бръмммм", пускам, спирам- и така. Но засега само от него е ревала , от други уреди- не.
зеленко, петната ги боря с Вениш, затова няма да отварям темата ти.
Виж целия пост
# 122
 Здравейте, напоследък нямам много време за форума, но гледам да не изоставам с четенето и гледането на снимки Simple Smile
 При нас всичко е нормално, нищо ново под слънцето Grinning
 По темите - мъжът ми ми помага във всичко, само не го кърми Laughing, разбира се, докато си е вкъщи..
 Баща му и майка му искат да ходи в командировка в чужбина за няколко дни #Cussing out и го направиха на въпрос за пореден път..щяла да си вземе отпуск свеки и да ми помага, ама аз нямам нужда от нейната помощ, а просто не бих могла да се отделя от съпруга си за толкова време, с минимална възможност и за телефонен контакт..не знам, в мен ли е вината?
 От силни шумове не се страхува изобщо.
 окич, имахте ли трудности при преминаването към по-едро раздробена храна?
 Влади прави гримаси, сякаш му се повдига, дори така повърна елдата..хипп изяжда за минутки половин бурканче, а с моите пюрета се мъчим по цял ден и наникъде не вървим със захранването..
 И да почерпя на патерици, вчера мъжът ми навърши 25г. Grinning
 
 
Виж целия пост
# 123
Здравейте bye
Ел, ЧРД на мъжлето ти на патеричка - много щастие му желая Hug
И Алек не яде по-едро смлените работи - прави позиви за повръщане и изкарва парченцето, на което е попаднал. Как ще свикаваме на по-едро незнам Thinking
Иначе и при нас няма нищо ново - след малко отново тръгвам към Сф, за да ходя на училище (така не ми се ходи) Отново оставям Алек на баща му, ще се прибера чак в четвъртък. Миналата седмица свекърва ми си беше взела отпуск и помагаше, сега обаче не е в къщи и мъжлето ще трябва сам да се оправя.
Утре мисля да отскоча до Джъмбо да разгледам играчките, та стискайте палци да има каквото съм харесала и да е на нормална цена Rolling Eyes
Алек не се страхува от различни шумове  - май само веднъж ревна на прахосмукачката, иначе нито от пасатора се притеснява, нито от други по-силни шумове.

Хайде Kissing Heart
Виж целия пост
# 124
Elle, честит ти рожденик! Да е жив и здрав и много да те слуша!...Че той много млад, бе! Моя с неговите 32г. си е направо пенсионер. Нищо чудно, че по-рядко клати......полилея Mr. Green
Аз днес се оциклих за първи път. Така добре ми беше 8 месеца, но уви женските неволи пак започват. Забелязали ли сте някакви промени в кърменето, когато сте в цикъл, защото снощи Симона за първи път се дърпаше и не искаше да суче преди да заспи и сега ми идва на ум, че може да има някаква връзка newsm78
Зеленко, петната и аз махам с Вениш.
Вчера от Fox си купих две панталончета от по 15 лв. (страшна кирия!). Да видим само накъде ще се движа с килограмите, че напоследък от тревоги по баща ми бях поотслабнала (на никой не пожелавам такива диети), и сега се чудя нагоре ли ще тръгна с теглото или тенденцията ще се запази. Абе даже и да ги облека само няколко пъти, си струват парите.
Виж целия пост
# 125
Да почарпя за първо зъбче на Митко (всъщност и двете долни избиха):

Честито на рожденниците.
Gery Moore, около цикъл винаги намалява кърмата. Аз "цикля" от втория месец и около това събитие детето е по-нервно, суче по-често, но за по-кратко.
и да се включа за твърдата храна - още от преди да се покажат зъбчетата Митко гризе сухар с голямо настървение (един-два пъти му давах и коричка непрепечен хляб, но после хълца), а с парче обелена круша пада голяма борба и доста сериозни парчета отхапва, но добре ги сдъвква и до сега не се е задавял. Пюретата ги предпочита по-гладки, но ако намери парченце вътре, си дъвче.
Виж целия пост
# 126
Здравейте,

При нас времето е топло, но има един неприятен силен вятър! Петя легна да дремне малко и после излизаме поне за час-два!
В събота като пазарувах и и взех една каша на Хип с елда и плодове, но чак като се прибрах в къщи видях, че е безмлечна! Както и да е! Вчера и правих с плодово пюре и АМ и много я хареса! Хапна си всичко!
Попарата като и приготвям първо в едно хаванче само натрошавам на трохи сухарите, сиренето начупвам и заливам с чая! Като се пасира всичко става прекалено гладко като каша, а така детето има какво да дъвче, но пък е прекалено малко за да се задави!

Хайде лек ден! Simple Smile
Виж целия пост
# 127
Реших да го постна тук, не знам дали на някого ще е полезно:
Макларън изтеглят 1 млн колички от пазара поради дефект
Не помня някой имаше ли такава.
Виж целия пост
# 128
Ха здравейте!
Аз тези дни само ви чета, но днес мойта госпоИца става на 9 месеца  newsm38, за малко да пропусна, добре че майка ми сутринта ми го напомни по телефона.
Тя вече все по-стабилно си седи на краката без да се държи никъде. Като ме хване за ръка си обикаля цялата къща. Не е очарована от уокъра, който и купихме, защото трябва да го държи с две ръце и да ходи. А мен ме държи с една и другата и остава свободна да се за хваща за нещо интересно и да пипа и мишкува. Така, че аз го играя уокър  Crazy

Честито и на останалите, родени на тази дата, както и на мамите с повод, РД на мъжа на Ел, новите зъбчета ... да не изброявам, че каквато съм завеяна все ще пропусна някой

За яденето на по едро смляна храна, аз давам. Сутришната закуска на Лора включва натрошени бисквити с АМ и сирене(т.к. отказа попарата). Не ги пасирам, пак са мекички и тя си ги дъвче. Давам още и малки парченца банан или хляб, тя обича да дъвче.
Днес за първи път ще включа жълтък и много съм притеснена от това. Дано да го понесе добре без никакви алергични реакции. А сетих се да питам, има ли мами чиито бебоци са направили алергична реакция от жълтък и ако има в какво се изразява?[/i]
За силните шумове, не съм забелязала Лора да се страхува от тях
Виж целия пост
# 129
Реших да го постна тук, не знам дали на някого ще е полезно:
Макларън изтеглят 1 млн колички от пазара поради дефект
Не помня някой имаше ли такава.
Полезно ще е, полезно. Те и американците са сконни да избудаляват, ама и онези ще ме прощават-количка над 500 лв., произведена в Китай и опасна Naughty Исках да взема лятна Макларън и така и не успях да разбера откъде идва разликата от 400 лв. с Джордани напр.
Теодора също се плаши от шумове-прахосмукачка, кухненски робот, а преди не и правеха впечатление. Всъщност, от седмица може би, като я държа на ръце не се плаши толкова, но пак си помрънква.
Да ви питам, как се справяте с тръшкането? То още не е класическия тръшък де, но ако и взема играчка, преместя я и изобщо направя нещо, което не и е по вкуса, започва голям рев-със сълзи, хълцане и пр. красоти. Като беше по-малка много се шашках защо ли плаче така и все я гушках, обаче сега като и върна играчката, която съм взела, рева спира от раз. Не знам, уж още е малка, ама дали вече не успях да я поразглезя newsm78
Виж целия пост
# 130
Баща му и майка му искат да ходи в командировка в чужбина за няколко дни #Cussing out и го направиха на въпрос за пореден път..щяла да си вземе отпуск свеки и да ми помага, ама аз нямам нужда от нейната помощ, а просто не бих могла да се отделя от съпруга си за толкова време, с минимална възможност и за телефонен контакт..не знам, в мен ли е вината?

Не мисля, че проблемът е в теб... ние също почти не се делим, откак се роди Калин... а пък това да дойде някой да ми помага... по-добре сама да се оправя някак си, определено. Бих приела през деня някой да дойде, ама по-скоро на гости или за компания, ама да мисля за още някого постоянно у дома - не, благодаря.


Гери Мур, аз не забелязах връзка между цикъла и кърменето, но много майчета споделят за намаляване на кърмата и други проблеми, даже има тема в Кърмаческия.


За количките съм направо  #Crazy #Crazy #Crazy Откъснат пръст на бебето  #Crazy #Crazy #Crazy


А тук вали неспирно и няма да се класираме за разходка май Sad
Виж целия пост
# 131
Здравейте, момичета!
Да се включа в "началото"  Joy
Слънце и Бейби Мони, страхотни сте! Темата, клипчето, колажът са чудесни! Благодаря за труда!   bouquet
Честито на всички с поводи - мъжът на Ел, Лора на Сиа!   bouquet   bouquet
Сиа, доколкото знам алерг. реакции към храните са подобни, т.е. дали ще е от жълтък, месо или друго са все подобни и педиатърката ми каза, че това са най-често кожни реакции - петна по кожата на лицето или дупето, както и гастроинтестинални - диария, повръщане, по-рядко газове и задух.
Бухта, това с макларъните много зловещо, направо ме заболя всичко като си представих... В Париж количка макларън е като нещо екзистенциално за едно домакинство! Просто няма семейство с бебе и без макларън  ooooh! Не че не ми харесват тези колички, но направо ми се драйфа от една и съща количка в ръцете на всяка майка, все едно са с промити мозъци! Ами проявете малко въображение! Извинете, нещо се отвлякох!
За шумовете: Алекс се страхува от пасатора, когато е сама, но когато баща и е с нея, докато пасирам е ок. Прахосмукачката и сешоарът даже я забавляват, а преди седмица отидохме да пуснем една олекотена завивка в обществена пералня и като сложих количката до работещите и шумни перални, докато се обърна-тя заспала  Simple Smile Нали е известно,че бебетата обичат бял шум, защото им напомнял шума от майчиното кръвообращение в утробата...е, те нашите деца порастнаха, но може още да си спомнят колко им е било добре вътре  Laughing

Виж целия пост
# 132
Здравейте!Не мога да се включа днес,някои хора не ме оставят да отдъхна и секунда. Rolling Eyes

Честити месечинки и зъбки!
Ние с такова чудо в устата май никога няма да се похвалим.И в тази  връзка,вчера четох малко от книжката на Памперс,дето ми я дадоха в родилното и пише,че ако в 9 месец бебето нямало зъби,да сме се обърнели за съвет към педиатъра. Rolling EyesЧе какво ще ме посъветва? Rolling Eyes Можело да се дължи на прекаран рахит.Колко успокоително. Rolling Eyes

Сиа,много ти се изкефих на поста-как ходи бебка!И аз така си мечтая моя дивак да направи вече някоя крачка и да си го развеждам за ръчички,голям мерак ми е! CrazyАма не ще.Че и по някоя крачка назад прави,май се е повредил от паяка Mr. Green,щото така е свикнал да се засилва с крак назад.

Есме,болна тема ми е тръшкането.Ние се тръшкаме с всички екстри. #Cussing out Просто вече спрях да му обръщам внимание,не виждам как ще го отуча. ooooh!Даже скоро се изпотръшка навън пред една друга майка,дето излизаме понякога заедно и тя едни очи опулиии!! Laughing #CrazyНезнам вече да се смея ли,да плача ли.

Вили,шапка свалям на мъж ти!Моя не може да се оправи с Алекс за повече от 10 минути,ама буквално.Не бих си и мечтала да му го оставя за дни.Помощ от таткото имам за някой друг памперс и правене на АМ. Rolling Eyes
 Hug
Виж целия пост
# 133
Добър ден и от нас

Честит рожден ден на половинката на ЕЛ, Честита месечинка на Лора и честити зъбчета на всички озъбили се бебчовци. Честито и на другите с поводи.

При нас нищо ново - ни зъб се е показал, ни Никола е усвоил ново умение, само става все по-уверен в себе си и след изправянето по някоя мебел пуска ръцете...  ooooh!
Есме - и Никола се тръшка за всяко мое решение различно от неговото - аз се опитвам да обеснявам спокойно и да предложа друго. Повечето случай се съгласява, но има и моменти когато прераства в истерия. Друг път го оставям да се нареве и да му мине сам, като не го оставям да реве много, но достатъчно. Не може все на неговата да е.  Naughty

За разделянето - От раждането до сега нашият тати е бил 2 пъти в командировка за по 3 дни, като първият път едвам ни взе от родилното и тръгна. И аз имах предложение свекърва ми да спи у нас ама аз отказах категорично. Помолих да вземат Радина, че да ме улеснят, ама не стана. Справих се и си ми беше даже по-добре. Зеленкото го е казала точно - да мислиш за още един човек - Не благодаря.

За шумовете - Ники не го е страх от нищо.
И с по-едри парчета храна се справя чудно.



Виж целия пост
# 134
Честити зъбчета, месечинки и годишнини!   bouquet
Има ли други кърмещи мами, чиито цикъл липсва? На прегледа преди близо 3 месеца, доки ми каза да го чакам след около 2, ама го няма.
*Elle*, попаднала си на мъж, толкова млад и помага във всичко. Дефицитна е тази комбинация  Simple Smile Моя да взема да го пратя седмица при твоя и седмица при мъжлето на vily_st на обучение  hahaha Докато бях бременна миличкия отскочи до чужбина за седмица, стори ми се че месец го няма. Сега пак предвижда пътуване, но ще го преживея по леко с Вики. С преспиване в къщи не желая да остават, нито майка ми, нито свеки и го знаят много добре. Майка минава да ми сготви или ми носи сготвено, да изглади, нарадва се на бебка и хайде в нейната си къща. Веднъж я оставих да наблюдава спящата Вики, тя взела че ми измила прозорците. Е как да й убия желанието  Mr. Green Ноооо, всяка жаба да си знае гьола! Naughty
Виктория се кефи на сешоара, прахосмукачката и пасатора. В момента правим първи стъпки по актьорско майсторство. Усвоила е тръшкане със и без сълзи  smile3514 newsm45
АлЕкС-мама, зъби и Вики няма. На миличкия са му изкарали първите зъби на 11м. Сега са му здрави и прави, като на холивудска звезда  newsm08 Вие пак се посъветвайте със специалист, ако пише, ама не се шашардисвай  Hug
Тук вали непрестанно, няма излизане  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия