32 СОУ, 18 СОУ или 134 СОУ за първокласник?

  • 142 001
  • 860
# 270
Ние пък сме в резервите на 1-ви Ж кл. с японски. Освен близостта на местоживеене нямаме никакви други предимства.  Ако не ни огрее и тук ние също нямаме трета възможност и оставаме в нищото Wink
Не, че ми пречи да я оставя за догодина, но като не може да повтори ПГ как ще стане догодина с удостоверението Thinking нямам представа.
Виж целия пост
# 271
І-Ж  Shocked

Колко паралелки приемат в 18-то?
Виж целия пост
# 272
Да повтори може, в нашата градина имаше такова дете, но не е там въпроса:-)
Странно щом и с това предимство не сте могли да сте в основния списък, то какви са им критериите???
Виж целия пост
# 273
Да питам - за 18-то само за един език ли може да се кандидатства? newsm78
Виж целия пост
# 274
Е, мен ме разреваха сутринта. Изтеглих си удостоверението и питах защо детето ми не е прието. Много се учудиха как може да ги питам, имало много кандидати! Но има и приети деца, питам защо моето не е сред тях!!! Та критериите били да има брат/сестра в това училище (това било 100% гаранция, че е вътре), родителите да работят към МОН или в училището, да е дете със специални образователни потребности, да живеем в района. Питам тогава, за какво им беше да видят детето ми? И защо никой не ни пита дали има по-голяма сестра/брат, който да учи там? Не че има, но де факто те няма как да знаят. Изобщо излязох разревана и още ме е яд.
Записах детето в 30-то и се успокоих.

Честито на всички приети! Hug
Виж целия пост
# 275
в 18 то  са по 2 паралелки АНГЛИЙСКИ
2-ЯПОНСКИ
1 НЕМСКИ
1 ФРЕНСКИ
1РУСКИ
1 ИСПАНСКИ
 около 6-7 са на брой ................СЕДЕФКА честито щом сте резерва пак сте влезнали
това са номерата които са написани под  приетите деца  но те пак са вътре  bouquet
Виж целия пост
# 276
Е, мен ме разреваха сутринта. Изтеглих си удостоверението и питах защо детето ми не е прието. Много се учудиха как може да ги питам, имало много кандидати! Но има и приети деца, питам защо моето не е сред тях!!! Та критериите били да има брат/сестра в това училище (това било 100% гаранция, че е вътре), родителите да работят към МОН или в училището, да е дете със специални образователни потребности, да живеем в района. Питам тогава, за какво им беше да видят детето ми? И защо никой не ни пита дали има по-голяма сестра/брат, който да учи там? Не че има, но де факто те няма как да знаят. Изобщо излязох разревана и още ме е яд.
Записах детето в 30-то и се успокоих.

Честито на всички приети! Hug
Клеми, миличка, и на мен 30 ми е рез.вариант за догодина!
Виж целия пост
# 277
Мммдаа, има ли по- голямо дете в у-щото задължително малкото е прието. Пресен пример: детето на наши познати, живеещи в Костинброд, е прието в основния списък на Е клас, защото брат му завършва сега 7кл., няма значение дали ще се класира да продъжи в 8кл пак там, ама никакво значение Mr. Green За мен това е тъпо. Предимство- да, но защо да е изключително предимство.
Днес, най- касно утре ще разбера дали сме заели мястото на някое отказало се дете Praynig Паралелеките по закон трябва да са с 24деца. Ние сме  3-та резерва, т.е. трябва да се откажат 3 деца, за да имаме шанс Thinking
Испански няма тази година. А и Б са английски, В е немска, Г е френска, Д е руска, Е е японско/английска, Ж е японско/немска.
30-то ми е на 100м, но не съм сигурна, че ще я пусна там. Не заради друго, а защото охрана почти няма, пък аз искам да съм сигурна, че си взема детето от там, където съм го оставила.
Клеми, не плачи, мила- излишен стрес. Аз в събота покрай моята ревла също си поплаках....Е, може пък така да изпуснем парата, знае ли се Rolling Eyes
С ръка на сърцето ви казвам, че догодина, ако ще минаваме по същите пътеки, ще излъжа поне по половината показатели и ще ползвам връзките си. Щом не става по честния начин, ще става по нечестния, но явно единствен Naughty
Виж целия пост
# 278
А, мина ми на мене като я записах в 30-то.  Laughing
Охраната е като навсякъде - един чичко седи и записва личните карти. В три училища влизах и в трите е така. И все са пенсионери. Така че разлика не виждам. Както и да е, минало заминало. Следващия зор кога ще е, след 4-ти или след 7-ми клас? Да знам за кога да си подготвя нервите?

И изобщо снощи превъртях всички възможни "връзки" през главата си, включително мин. на образованието.  Joy И мислех да я вкарам по другия начин, но днес ме отказаха. Щом предимсто ще се дава на децата на чистачката в училището или на някоя дете, само защото баткото е там вече, не, благодаря. Не мисля, че подборът е честен в такъв случай. Според мен щом паралелките са елитни, би следвало да избират елитни кандидати, а не по такива критерии.
Виж целия пост
# 279
в 18 то  са по 2 паралелки АНГЛИЙСКИ
2-ЯПОНСКИ
1 НЕМСКИ
1 ФРЕНСКИ
1РУСКИ
1 ИСПАНСКИ
 около 6-7 са на брой ................СЕДЕФКА честито щом сте резерва пак сте влезнали
това са номерата които са написани под  приетите деца  но те пак са вътре  bouquet

какво означава това, защото приятелче на дъщеря ми от градината е 4-та резерва в 1"е" клас, точно този на Мими, и много се надяваме да го приемат, аз знаех, че децата в класовете са около 30
Виж целия пост
# 280
Моето дете е прието в 18 и сега се обадих за да попитам нещо следвали нова да правим или направо на Родителска среща на 06.06.2011 от 18.30 , казаха ми не, не е необходимо щом оригинала на удостоверението е при нас сте записани. Незнам как ще се разбере дали някой се е отказал или ще изчакат родителите още 1 ,2 дни да излязат резултатите и в другите ''набедени'' у-ща? Явно за някои все още ще е игра на нерви. Побъркахме се и то за 1 клас.......дано да е имало защо?
Виж целия пост
# 281
Брат ми ще е първи клас тази година и от познати знаем, че в 32 училище подготовката е много добра специално за първокласниците, затова го записахме там  Simple Smile 18 също е добро според мен (аз там ще кандидатствам).. и там имаме познати, които имат дете вече във втори клас.. доволни са, но от 32 отзивите са по-добри! Simple Smile
Виж целия пост
# 282
Най-важно е да попаднат на добър преподавател, всичко друго е без значение.
Виж целия пост
# 283
Момичета, някой ще сподели ли на глас подозренията си за приема в елитните училища? Смятате ли, че повечето деца се приемат в зависимост от професиите и материалното благополучие на родителите, или с връзки? Нямам за цел да разбунвам духовете в темата, нито да конфронтирам родители на приети и неприети деца. Просто събирам информация, защото и аз догодина ще съм по вашите стъпки. Hug
Виж целия пост
# 284
Зависи. Ит. лицей, доколкото рабзрах - твърдо да. За 134 - пак да, като ви чета тук. За 18-то, според мен е повече връзки, защото никой не може да ме убеди, че всички приети деца имат братя/сестри в училището, или родителите им работят в сферата на образованието, или са на 100м от училището, понеже една майка беше писала, че живее на 150м, но не била в района.
Нямам намерение да се комфронтирам с никого. Но щом ми се каза, че не подбират децата по интелигентност, а по съвсем различни критерии, аз отказвам да повярвам оставам без коментар. Както каза мъжа ми - да бяха казали, че районът им е проблема, да се регистрираме точно срещу училището, имаме познати, които имат къща там. Обаче никой не ти казва, че това е строг критерии, сакън да не се наложи да ти приемат детето.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия