Хайде чакаме те с нетърпение, наше малко вдъхновение:) - 48 тема

  • 23 497
  • 737
# 255
Добро утро от мен!
За съжаление нищо ново не мога да кажа,само се отчитам Peace
Виж целия пост
# 256
Добро утро и от нас  Hug

Чесито на обебилите се мами Hug

Нашата Кло я хвана липсата  Laughing айде дано да се е обебила   Hug

Мария Крумова: Защо от гроздето да сте си докарали болежките?! Аз също давам Еспумизан, но май Янечек е права...детето се мъчи два часа и аз тогава и ги давам..след 30мин. е заспала но не знам дали от капките или от умора  Mr. GreenИначе ми е ангелче  CrazyКак я обичам Mr. Green

Ние се подготвяме за първата ни детска консултация.
Виж целия пост
# 257
Честити бебенца на Елената, Свет и Яна!  newsm51

Дианка, мерси за кафенцето,направих си ударна доза тая сутрин, че събуждането ми е проблемно тия дни  smile3507
Браво за добрите новини за бебето на Фанта  Hug
Ленка, страхотни снимки  Heart Eyes
Писихриси, щом док е казал, че си готова, значи няма да се бави много мъничето  Flutter
Слънчогледче, и аз получавам менструални болки от време на време и никога не са придружени от контракция.

Бях си заплюла днешния ден да раждам, ама беба май има други планове  Tired ...
Стиснати палчета на всички с планувани и непланувани раждания  fingerscrossed
Виж целия пост
# 258
Добро утро! newsm51
Честито на новите майки! Много щастие и радост с мъничетата!
Много са ни сладки всички бебенца! Heart Eyes
Ние вчера ходихме да си вземем акта за раждане и мъжа ми като спомена , че иска да добави още едно име жената му каза, че е късно вече и това се прави преди да е издаден акта- сега вече било по-сложно, по съдебен ред с основателна причина. Той ме обвини,че съм знаела и затова само съм отлагала за "утре" ходенето до общината, а аз едва си сдържах радостната 24-каратова усмивка. Толкова съм щастлива, че няма да променяме името на дребчо. Mr. Green
За коликите- при нас засега е много леко положението- само някакви редки и преходни. Педиатърът иска от днес да му даваме по една лъжичка сок от ябълка- каза че пектина действал добре на червата и така много леко се преживявал периода на коликите. Знам, че това е твърде различно от общоприетите мнения, но приятелки които са били при този лекар са доволни от методите му, та мисля да му се доверя.
От днес започваме и витамин Д. На вас казаха ли ви от кога е добре да се дава?
Жалко че времето днес не се очертава слънчево. Мислех си за една дълга разходка в парка. Wink
Виж целия пост
# 259
Добро утро  Simple Smile!
Мерси за кафенцето   food010.
Честити нови бебенца, нека са здрави и щастливи  newsm32.
Фанта,  Flowers Four Leaf Clover.
Хайде дано и днес си имаме много нови бебенца   ylinfant.
Аз само да се разпиша, да не съм ви съмнителна. Аз си вървя с моята групичката и това е  Wink.
Чао засега и лек ден  Hug.
Виж целия пост
# 260
 И аз да се запиша за днес.

 Дианка, благодаря за кафенцето.
 
 ЧЕСТИТО НА МАМА ЯНА!!!! ДА Й Е ЖИВО И ЗДРАВО МАЛКОТО БЕБЧЕ! 

 Слънчогледче и аз съм с менструални болки без контракции. Понякога ги имам и двете в комбинация.
 Стейси днес се губи.Дали ще има бебче?
Виж целия пост
# 261
Оооооох, момичета... Цяла нощ не съм спала - рев, рев, рев.. Бре тия колики, бре тва чудо....  #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 262
Кики - cicico - само подозирам,че е от гроздето. То нали си действа на стомаха разхлабващо, та предполагам, че може и газове да образува. Аз капките ги дадох след храненето с много зор - хич не й допада каквото и да било освен кърма. От вчера я храня и доста изправена ако това има някакъв ефект изобщо.
Успех на консултацията - да се отчетете после - ние утре ще ходим.

elektra_86 - МНОГО СЕ РАДВАМ ЗА ИМЕТО - да си гледат работата всички тъпи роднини  Mr. Green Ябълковия сок под какава форма ще го даваш. Утре ако е по-слънчево може заедно да се разходим в парка. Днес само до аптеката ще изляза - станах им абонат тия дни  Laughing

аннтония - съчувствам ти. Ще преживеем всичко - няма да са вечни коликите. После ще никнат зъби и пак ще има рев и др. екстри.  Mr. Green Просто трябва да запазваме самообладанние до колкото е възможно. Вчера превечер като ни бяха коликите Дария я държах на рамо - само така кротуваше и гледах някакви приятни неща по телевизията, правих салата с една ръка - не питай колко време ми отне, но пък и времето минаваше по-бързо така.
Виж целия пост
# 263
Здравейте, мамчета!
Имам един въпрос към мамите които кърмят (и тези, които за вори път ще стават майки):
сега пиете ли кафе?
На мен едната лекарка ми каза да се въздържам, а друга ми каза, че мога да си позволя по 1 кафе на ден. До преди 2 дена не съм пила, но вчера и днес след кърмене си направих едно малко кафе с много мляко, та сега се чудя дали да си позволявам това удоволствие или ... ?
Злитова, а дано да стане днес! За Кло никой нищо не казва  Thinking
Виж целия пост
# 264
Момичета кажете в какво замразявате кърмата? че в шишета за хранене не ми се струва много изгодно все пак едното е 10 лв а аз колко трябва да имам че да замразя ooooh!
Виж целия пост
# 265
на мен ми се губи Писихриси newsm78
Виж целия пост
# 266
Здравейте и от мен!
sunflower, и аз имам точно такива менструални болки от няколко дни, без контракции, да се чуди човек!
Вчера доки на консултацията каза, че ако бебка не се роди до събота(когато е термина), в неделя да започвам да ходя всеки ден в Шейново за тонове-понеже съм решила да раждам там!
От днес и аз почвам по-стабилни разходки, че да излиза вече това бебче!
Янечек, пожелавам ти успех утре!
Виж целия пост
# 267
Мариана, нашата сестра ми беше казала, че може по едно кафе на ден, след кърмене. Според мен, ако пиеш гледай да е непосредствено след кърменето, за да може до следващото организма да е усвоил кофеина и да не минава в кърмата.  Hug
На практика обаче, аз до третия месец не пиех, заради коликите. Няколко пъти забелязах, че ако съм пила кафе и после реве повече от обикновено и спрях.
Виж целия пост
# 268
Добро утро и от мен   food010
Стискам палци на Фанта,радвам се ,че сте по-добре,на Пешек и на останалите мами,които днес ще се сдобият с бебчета Simple Smile
Виж целия пост
# 269
elektra_86, вашият педиатър би могъл да поглене препоръките на СЗО преди да дава съвети за захранване със сок на едномесечно бебе.

Недоброто усвояване на карбохидратите в плодовите сокове може да доведе до хронична диария, метеоризъм, подуване и коремни болки. Няма причини да се дават плодови сокове на деца под шестмесечна възраст, тъй като те няма да бъдат добре усвоени и могат да нанесат вреди. Даването на сокове преди захранването с каши и пюрета може да доведе до заместване на кърмата със сок и в резултат от това - до намален прием на протеини, мазнини, витамини и минерали (желязо, калций и цинк). Недохранването, прехранването и ниският ръст се свързват с прекомерната употреба на сок.

•Храносмилателната система на бебето още е незряла. Тя представлява филтър, който предпазва организма от потенциално опасни субстанции и пропуска полезните вещества, който обаче в ранните месеци от живота на бебето не работи добре. Между 4 и 7-месечна възраст, храносмилателната система на бебето преминава период на растеж, след който вече може да прави селекция, кои вещества да пропусне и кои - не. Развиващата се храносмилателна система започва да секретира имуноглобулин А, който образува покритие от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да проникнат в кръвоносната система на бебето и да предизвикат алергична реакция. Затова в ранните месеци вероятността от алергия е по-висока, макар организмът на бебето да секретира малки количества имуноглобулин А и да получава чрез кърмата. Затова е особено важно да се отложи захранването, ако някой друг от семейството има алергия, като допълнително се забави даването на храната или храните, към които други членове на семейството имат алергии.


В никакъв случай не искам да си налагам мнението за бг-схемите на захранване, просто споделям прочетената информация.
viksi, мерси Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия