Да поговорим за минерали, кристали, полускъпоценни и скъпоценни камъни

  • 140 670
  • 616
# 420
Sl, здравейте!

Кога се провежда този базар в Политехническия? Детето ми, на 5 г. от година насам проявява сериозен и постоянен интерес към минерали и кристали Simple Smile Събираме ги (вече цялото семейство, роднини и приятели) от всякакви възможни източници.
Виж целия пост
# 421
Всяка първа неделя от месеца от 10 до 14 часа.
Има и активидадес за деца където ги запознават с науката Gemologia.
https://minasyenergia.upm.es/
Виж целия пост
# 422
Да питам и аз... Прочетох темата, но не е писано никъде, как се използва кехлибареното чувалче на Аурифабер и може ли Клиновита да се сипва в пластмасова туба за вода?
Виж целия пост
# 423
Има телефони за  безпларна
консултация
https://stoletnika.eu/product/kehlibareno-chuvalche-na-aurifaber … vi-minerali-tsena
https://miteviminerals.com/produkt/zeolit/
Виж целия пост
# 424
Здравейте! Добре че намерих и тази тема. По съвет на моята астроложка за видове защитни камъни, си поръчах няколко камъчета от вантони. Едното е снежинков обсидиян. Онзи ден подреждах и изпуснах пликчето с камъчетата, и снежинковият обсидиян се е счупил на две от падането. А едва предния ден си бях взела поръчката и даже нямах време да ги "заредя". Това значи ли нещо? Какво да го правя камъчето сега?
Виж целия пост
# 425
    Нищо не значи, не се притеснявай, зареди го едната половина носи с теб за късмет , а другата остави вкъщи...стига да не е с голям размер и неподходящ за дамска чанта.
Здравейте! Добре че намерих и тази тема. По съвет на моята астроложка за видове защитни камъни, си поръчах няколко камъчета от вантони. Едното е снежинков обсидиян. Онзи ден подреждах и изпуснах пликчето с камъчетата, и снежинковият обсидиян се е счупил на две от падането. А едва предния ден си бях взела поръчката и даже нямах време да ги "заредя". Това значи ли нещо? Какво да го правя камъчето сега?
[/list]
Виж целия пост
# 426
Здравейте, съжалявам ако преди е коментирано, но искам да попитам дали имате наблюдение за камъните, предлагани в Birse? Нямам представа каква е цената на полускъпоценните камъни и като цяло нищо не разбирам, затова моля за вашето мнение.
Виж целия пост
# 427
Имам бижута, купувани от Бирсе - и златни и сребърни. Камъните на златните са с добро качество. За сребърните  - повечето са с прилично качество, но пак трябва да се видят на място, все пак за тези пари не може да се очаква кой знае какво. Но за мен важното е, че са естествени.
Виж целия пост
# 428
Имам бижута, купувани от Бирсе - и златни и сребърни. Камъните на златните са с добро качество. За сребърните  - повечето са с прилично качество, но пак трябва да се видят на място, все пак за тези пари не може да се очаква кой знае какво. Но за мен важното е, че са естествени.

Значи да разбирам, че са истински. Попаднах също така на сайта интергеоресурс и видях тези висулки, всичките са под 20лв, имате ли идея дали са истински или ментета?
Виж целия пост
# 429
Здравейте! Добре че намерих и тази тема. По съвет на моята астроложка за видове защитни камъни, си поръчах няколко камъчета от вантони. Едното е снежинков обсидиян. Онзи ден подреждах и изпуснах пликчето с камъчетата, и снежинковият обсидиян се е счупил на две от падането. А едва предния ден си бях взела поръчката и даже нямах време да ги "заредя". Това значи ли нещо? Какво да го правя камъчето сега?
Всичко счупено, доколкото ми е известно, носи щастие, защото предметът е "поел удара" върху себе си и се е разминало нещо по-лошо.
Но после счупените неща хвърлям. По фън-шуй да ги пазиш и ползваш, носи лош късмет. Този снежинков обсидиан си е изиграл ролята. Според мен вземи друг.
Виж целия пост
# 430
Ивета, лабрадоритът е истински по принцип.
Но това красиво сияние и тази игра на светлината в повечето малки парчета почти липсва.
На късмет е какво ще се падне.
Виж целия пост
# 431
Здравейте, искам да Ви попитам дали някоя от Вас си е поръчвала от Glamira? Поръчах си гривна с гранат, камъните са със сертификат, все още очаквам да я доставят. Цените са доста високи, та надяваме поне камъните да са истински.
Виж целия пост
# 432
И аз съм в търсене на легитимен сайт с истински камъни, много ще ви бъда благодарна, ако ме насочите към някой такъв... Simple Smile
Виж целия пост
# 433
Вантони
Виж целия пост
# 434
И аз от вантони поръчвах
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия