Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 44 937
  • 742
# 105
Ох,знаете ли колко ми е трудно да приготвям трапеза за Еид,като съм на диета  Rolling Eyes

Хадил-тия мекички с месо как се правят,ако си пускала рецептата метни един линк,джазак!

 

500 грама месо накълцано на ситно или в краен случай смляно
1 връзка зелен лук нарязан на ситно или 1 голяма глава обикновен лук
1 връзка магданоз също наситнен
подправки (черен пипер, кимион, джинджифил) и сол на вкус
за тестото:
500 грама брашно
2 яйца
щипка сол
съвсем малко мая (аз понякога не слагам и пак се получава, но ако сложиш остави за 20 минутки да втаса)
вода
замесваш, добавяш плънката, добавяш 1/2 ч.л. куркума - трябва да се получи като тесто за шницел (или като по-гъст кекс) - в смисъл, че като пържиш ще взимаш от тестото с лъжица. загряваш силно олиото и взимаш с лъжичката от сместа, пускаш в олиото и леко натискаш, за да се получи дискче. на плънката може малко домат да сложиш, но внимавай, че разводнява.
Виж целия пост
# 106
добър ви ден  действам направо ,че нямам грам време в русе съм и се радвам на детето но  Naughty
по дланите му и по табаните кожата му се бели да точно така бели се става на ситни бели плюски без течност и се лющи не е суха кожата му съвсем нормална си е особенно след банята най силно си личи кво да правя? не го сърби не го дразни не боли нищо само си се бели  newsm78
идеи ?

                джи-джи - не се притеснявай от лющенето.Аз имах същият проблем с малкия,но като говорих с дет.лекарка,тя ми каза да се успокоя.Обясни ми ,че това се случва доста често при малките деца,а причината-просто в момента им растат крачетата.Не е от липса на витамини,или лоша хигиена.Мажи му вечер краката с някакво по-мазно кремче,и ръчичките също. Ако продължи дълго време,го заведи на лекар,но при нас този проблем отмина.
 Все пак,ако искаш да си по-спокойна за себе си ,направи консулт с доки.  bouquet
            Здравейте арабелки-хубавелки.  bouquet
  Аз не пиша напоследък,но пък винаги ви чета с интерес.
  Сега съм се заровила в чуждестранните сайтовеза пазаруване,защото идват празници и трябва да се подготвя. Laughing
  Ей,да ви кажа доста интересни неща открих,че някой дори по-ефтинки от БГ.
   Мислех че утрешният ден ще бъде моят почивен ден от домочадие и мъж,ама тц. Crossing Arms
  Малкият отново направи пристъп, а големият още влачи кашлицата от бронхита,ужас #Cussing out,докога ще продължават тези болести-
Не издържам,носът си не съм показвала навън от толкова време,не искам вече да са болни.Какъв кошмар са тези вируси,на това отгоре в къщи си ги въртим в кръг,вече наистина съм #Crazy
   Е,трябва пак да бягам за инхалацията на малкия.
   Лек ден момичета,и успешно начало на седмицата от мен . Hug Hug Hug  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 107
Оххх, потресаваща булка...а една година след сватбата все още ли са заедно, или и с този се е развела?

НСЕ, добре завърнала се. Ще се осъществи ли този път пътуването?...Коледа наближава...Не съм забравила и ще те тормозя с въпроси докато този пътепис не стане реалност.

Какво стана със загадката, дадохте ли отговор? Коя е тази арабска островна държава, вече умирам от любопитство да разбера.

Джи-джи, Сайда, дано се оправят скоро децата ви.    bouquet
Виж целия пост
# 108
лю не знам , убих се да търся ,проверих всички държави -освен Коморските острови или Жизр алкамар,друга островна няма  Shocked лили-давай отговора  Praynig

саида дано скоро да се оправите  Praynig Praynig Praynig

джи а Еди мургав ли е  newsm78 ,защото и при Даяна понякога зимата забелязвам такова нещо  newsm78 ,при големите е нямало или понеже са светли не съм забелязала  Thinking

ще ви дам една загадка с няколко жокера- арабски поет и рицар от преди Исляма-известен със своята щедрост.Роден през 64 г.преди Хижра ,роден в Нежд.Дава се за пример за щедрост,понеже не е имало човек който да не мине покрай дома му и да не бъде богато нагостен ,дори се говори ,че веднъж не е имал с какво да нагости минаващ та заколил коня си .
Виж целия пост
# 109
няма да развалям загадката с директен отговор, затова ще дам инициалите Х. Ал-Т. и ще кажа, че неговата дъщеря доведена като пленница при Пророка (сааас) успява да получи не само собствената си свобода, но и тази на цялото си племе, само споменавайки името на баща си. След този случай тя приканва брат си да приеме исляма. а и нещо, което малко хора знаят, макар и синът му да е бил в армията на езичниците, този човек е бил християнин.
Виж целия пост
# 110
хадил изобщо не се и съмнявах че ще познаеш  Laughing
Виж целия пост
# 111
Предполагам ,че става дума за Хатем ибн Абдалла ибн Саад Ат Тай  - християнин,  живял някога на територията на днешна Саудия.Известен поет от предислямския период, прочут със своята щедрост.Ако не се лъжа , точно заради него съществува изразът, превърнал се в нарицателно..أكرم من حاتم, акрам мин Хатем, т.е по-щедър и от Хатем.. Peace
Описаната от Хадил негова дъщеря се казва Суфана и наистина само  при споменаването името на баща й, тя и останалите членове на племето Бану Тай биват освободени.
Интересна  в тази връзка е и историята с търсенето на отговор на 7 въпроса.Съществуват и множество екранизации , базирани на тази история.Но за това ще драсна нещо по-късно, че моите зверчета пак са гладни...
Виж целия пост
# 112
а историята със седемте отговора е наистина интересна - това е историята на Хусн Бану, която задава тези въпроси като условие за женитба. да не пиша и седемте, но има за: "не прави зло, каквото направиш, ще те стигне", "направи добро и го хвърли в морето. " който казва истината е винаги спокоен"  и за перла с размер на патешко яйце.  ако някой ги разкаже, ще е много интересно.
Виж целия пост
# 113
хопала-тропала

кака ви си дойде след чужбинско скитане и харчлък  Embarassed

изморена съм и имам за чистене  и пране


ялла, утре ще наваксвам


 Flutter
Виж целия пост
# 114
Както е казала Хадил, става дума за красивата и богата жена Хусн Бану, в която е влюбен принц Мунир.Малко лирично отклонение, колко стара е историята, а една от моите щерки през 21 век носи толкова древно име като това на принца...  Mr. GreenТа красивата Хусн Бану поставя като условие за женитба намирането на отговор-обяснение  на цели седем въпроса, които ще упомена по-долу.Горкият принц не знае  накъде да поеме и какво да прави.Съдбата обаче поставя на пътя му гореописания Хатем ат Тай.След като чува историята на принца, Хатем предприема далечни пътешествия с цел намиране на нужните отговори.И както се досещате, накрая Мунир и Хусн Бану се оженват. Grinning
Онези от вас, които искат да се запознаят детайлно с историята на Хатем ат Тай и с неговите приключения по време на  търсенето на отговорите, могат да я прочетат на английски ето тук:
http://persian.packhum.org/persian/main?url=pf%3Ffile%3D08501030%26ct%3D0
Виж целия пост
# 115
чЕстит първи рожден ден на малкият Аднан на Снежна-Снеже да расте здраво и щастливо дете

Виж целия пост
# 116
Снеже   вардих вардих и пак забравих  Embarassed

Честит рожден ден на Аднан

да  е жив и здрав и да ви радва
 Praynig Praynig Praynig


Да се помолим и за марсианката  днес  и даже сега

есселю  аллаха  алядим  уа рабби арши карим  ал ешфик  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig


Интересни   загадки   Peace и отговори Hug


Ая  да грипа  и васината по точно   Thinking и аз съм  слушала интересни неща че повече вреди отколкото  да предпазва и  наследството ще е видно след 5 години

Швейцария не я прилага и даже   има  спорове с  една държава   по поя повод

и мнение има че  грипа както и ваксината   има   цел да се използва  с не добри намерения  newsm78 newsm78   като оргументо  се говори че  америка  не е приела закон  този път за  наказания  при последствията от самата ваксина

дано   е само слух   Praynig

е  40  в Мекка  при положение че са 3 мил и половина не е нищо по сравнение с нас  има по 20  на ден нови случая   май  по време на омра нямаше  и един случай  Wink

Лили и аз искам да живея в Медина  мунауара  ама  така е  хамдулилля за това което имаме

нали знаеш коъ е казал     хеда    бейту  ахмед   хеда  масжиду аббяд  


Това е  дома на ахмед  това е  бялата джамия  

така ли бе или греша   Blush

за  пикника  не си ли правила мъфини   а солените мръвки  може да направиш  мини пици    или в едни от   снимките си избери    питки   фаршировани   няма нужда от превод а ако искаш ще ти обясня

http://saveurculinaire.over-blog.com/10-categorie-10725480.html
http://saveurculinaire.over-blog.com/5-categorie-10725480.html
http://saveurculinaire.over-blog.com/categorie-10725480.html
http://saveurculinaire.over-blog.com/20-categorie-10725480.html
http://saveurculinaire.over-blog.com/15-categorie-10725480.html

има за тоя пример за ватрушка  обяснения  аз  правя по тоя метод мини пици    като  тестото го  приготвям предварително  когато ми трябва слагам плънката и запичам   готовото тесто се съхранява и в камерата до 3 дни http://images.google.fr/imgres?imgurl=http://i033.radikal.ru/080 … art%3D40%26um%3D1

 това са само обяснения   тестото за пици  е от  мая   маргарин и вода   

лек ден  
Виж целия пост
# 117
поздрав на всички и най-добри пожелания за добруване в тези свещени дни ...
Нека Рахматулла(Божията Милост)достигне до всички,които я търсят  bouquet

отне ми цял час да чета темата-тази и новата Иракска-Прекрасни са-пълни с човещина ,мъдрост и стремеж за усъвършенстване-Поздрави на всички ви...

Амал и Свеар -пиша ви на лични доколкото мога Blush

Хадил-намирам постовете ти за много ценни и интересни-жалко,че нямам нужното време да пиша както преди- някой ден (Ншаала)-се надявам да видя Ирак отблизо  bouquet

Снежна -Нека Бог се грижи за щастието на твоя  Аднан Hug

Десии-Много чесън,много чудо-а как мога да вляза в албума-онези снимки,дето ги имам там са пожълтели от старост Laughing-плачат за подмяна...Ще чакам отговор на лични  bouquet

Аз не ви казах нищо за това как  прекарахме лятото в Ливан Whistling-Но определено взех решение,от догодина да се преместим там за посояноо(Ншаала)-заради образованието на децата и ред други важни за мен и тях неща Hug
Виж целия пост
# 118
Mекички с месо

500 грама месо накълцано на ситно или в краен случай смляно
1 връзка зелен лук нарязан на ситно или 1 голяма глава обикновен лук
1 връзка магданоз също наситнен
подправки (черен пипер, кимион, джинджифил) и сол на вкус
за тестото:
500 грама брашно
2 яйца
щипка сол
съвсем малко мая (аз понякога не слагам и пак се получава, но ако сложиш остави за 20 минутки да втаса)
вода
замесваш, добавяш плънката, добавяш 1/2 ч.л. куркума - трябва да се получи като тесто за шницел (или като по-гъст кекс) - в смисъл, че като пържиш ще взимаш от тестото с лъжица. загряваш силно олиото и взимаш с лъжичката от сместа, пускаш в олиото и леко натискаш, за да се получи дискче. на плънката може малко домат да сложиш, но внимавай, че разводнява.

стра-хот-ни са!Пробно ги направих  Blush
Задължително ги опитайте   chef
Хадилbouquet само ми кажи как им казвате на арабски и иракски ли са,че като ме питат сахбетките,да им кажа  Sunglasses


интересни историйки разказвате,на наше време има ли такива хора..май не ..

Свеърр-сега ще прегледам и твоите предложения,джазак!И аз съм чувала.че фармацефтичните компании правят разни опасни трикове,за да изкарват пари..

Шилан-ти преди Еид изпразни джоба на кюрда  Crazy

Лю-шоубизнеса е безпощаден.Самата дама казва,че всичките и съпрузи я използвали за пари(повече от половината са египтяни,както предполагах  Laughing) От къде има сили тая жена все още да има изяви на сцена?!

Дуа-добро решение  Grinning

да ви кажа,че не е сунна да се разменят подаръци и да се дават пари на Еид,но не е и бид'а(новост),така,че да си знаете намерението  Wink

Вещицата даде отговора на загадката:Коморските острови са.


Те са най-бедната държава в Арабската Лига.Намират се на коралови острови в Индийския Океан,близо до Мадагаскар.

инфо тук цък

карта: http://www.africa.upenn.edu/CIA_Maps/Comoros_19867.gif

красива природа и бедни хора:  http://www.pbase.com/ifusec/comores
забележете децата колко са хубави,маша'Алла!

водопад в джунглата: http://images.travelpod.com/users/nature_lover/1.1245668761.comoros-islands_3.jpg

плажовете:
http://images.google.ae/images?hl=en&um=1&q=comoros+beac … art=0&ndsp=21

президента: http://cache.daylife.com/imageserve/0gIs5cb1GN1LX/439x.jpg

H. E. Ahmed Abdallah Mohamed Sambi ,който иска в страната му да се инвестира

пазарче:  http://jonbowermaster.com/blog/wp-content/uploads/2009/04/p4160269.jpg

жените обичат пъстри дрехи в ярки цветове:  http://www.bet.com/Assets/BET/Published/image/jpeg/36ad692c-c11c … orosWomenWait.jpg

не знам с какво си мажат лицата,но е типично за коморските жени :  http://www.sail-world.com/photos/std_Comoros%20young%20woman.jpg
счита се за декорация ,не просто за маска  Thinking

там има и вулкан и то активен :  http://media.sbs.com.au/dateline/images/site_2_rand_2114071204_v … _power_1404_m.jpg
последно 2007-ма изригва

виза за Коморските острови се дава на летището Wink.
спомням си имаше много тежка самолетна катастрофа там,само едно момиченце по чудо оцеля.






Виж целия пост
# 119
Лили, благодаря за идейката за следващата почивка.

Обаче има нужда от по-нататъшни разяснения относно островите. По какъв признак се класират като арабска държава? Гледам населението си е коренно африканско (красиви хора, машаллах). Вярно че единия отофициалните  езици там е арабски, но това достатъчно ли е да се нарече арабска страна? Тогава и Занзибар може ли да се нарече арабска?...По принцип в цяла източна Африка има доста силно арабско влияние.Чакам отговори наготово, щото нямам врмее да се ровя

Приятен ден на всички   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия