Какво правят жените в менопауза когато....

  • 691 996
  • 1 118
# 300
Момичета, много ви благодаря за отговорите Hug Не че всичко ми се изясни, но определено ми помагате. Ще потърся мнението и на друг лекар.
 sisitons на 33 съм...
Виж целия пост
# 301
Ох, nanyna , много съжалявам за това , което ти се е случило, не пишеш на колко си години, аз поне съм вече почти на границата за менопауза - 45, така че бедата не е толкова голяма, че влизам директно в критическа без яйчниците. Ако си млада трябва наистина да пиеш нещо , но съвета ми е наистина да потърсиш и второ мнение. Освен вълните можеш да очакваш много други неща-остеопороза, напълняване, безпокойство, загуба на памет, депресия, сърдечни проблеми, риск от инфаркт, инсулт, холестеролни плаки Sad, не искам да те плаша, но трябва да погледнеш сериозно на въпроса Hug. Аз не мисля за сега да пия нищо освен черена детелина, но при мен нещата не стоят така, аз съм на доста години.  Иначе детелината я пия от 3 дни много е приятна на вкус за сега я усещам само като диуретик, едно посещение на тоалетната пада Joy. Докторката ми каза да я пия след като прочете каквото бях намерила за нея в нета ,мнението й е, че ако не ми помогне няма да ми навреди Simple Smile. Пожелавам ви приятен ден!  bouquet

Това с червената детелина го знам за камъни в бъбреците . И вероятна да помага за нещо на принципа , че като се освободи организма от токсините ще се възстанови нещо си . иначе и аз събрах детелина и я чакам да изсъхне и ще пробвам .
Виж целия пост
# 302
Здравейте момичета! Много добра тема!
Ще споделя и моят проблем с менопаузата. Когато се появиха първите признаци, отидох на лекар и понеже все още имах цикъл, ми изписаха ХЗТ. Пих таблетките два месеца и напълнях с 8 кг. Беше ужасно. Спрях таблетките и реших, че ще си нося кръста. Цикълът спря и като се започна - ужасни вълни ту студено, ту горещо, нощем се изпотявах толкова много, че сменях пижамата и възглавницата. Ужасно безсъние и такова нервно напрежение, че в къщи никой не смееше да шукне покрай мен. Опитвах какви ли не хранителни добавки, хомеопатии - никаква полза. Помощ от лекуващ лекар - никаква. Търпях този ад цели 5 години. Накрая смених лекаря. От м.декември 2011 г. пия фемостон конти. Бях забравила какво означава да се чувствам добре. Сега всичко е наред без странични ефекти - напълняване, окосмяване и др.
Мога да обобщя - когато менопаузата протича много драстично, хомеопатия и билки не помагат, но трябва да се намери правилната терапия, за да се избегнат нежелани усложнения.
Виж целия пост
# 303
t_ , аз си я купих от аптеката ,струва 2,90 и е много поне за две седмици, правя я както е указанието на пакетчето, направих консултация с гинеколожката ми и тя каза да пробвам. Или си внушавам или вълните като че ли ми намаляват, особено нощем, не се събуждам толкова , ама може и да е плацебо ефект Mr. Green. Но това е полезно да си внушавам Joy
.nanynа, много си млада , но няма проблем можеш да се поинтересуваш за пластири, те поне не атакуват черния дроб и стомаха директно, ако се наложи разбира се Hug
Намерих нещо доста подробно и добре обяснено
 http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-54-24/36-2008-07-27- … -13-14-46-05.html
от него в крайна сметка разбрах, че ако хипофизата не получи обратна връзка от яйчника, който вече не функционира следва напън от нейна страна и непрекъснати сигнали за производство на хормони и това са вълните Mr. Green, за съжаление това си продължава с години. Но и тук пише за детелината, като алтернатива Peace
Виж целия пост
# 304
Значи връзката е , че прогестеронът се образува в надбъбречните жлези , а детелината пречиства бъбреците . Thinking Обаче се чудя като нямам вълни да не вземат да ми се получат .
sisitons , какви 2,90 за трева ? Тука има , ако не ме мързи детелина за 290 лв  Wink    Дано да помогне само .
Виж целия пост
# 305
Значи връзката е , че прогестеронът се образува в надбъбречните жлези , а детелината пречиства бъбреците . Thinking Обаче се чудя като нямам вълни да не вземат да ми се получат .
sisitons , какви 2,90 за трева ? Тука има , ако не ме мързи детелина за 290 лв  Wink    Дано да помогне само .
Недей да ги бъркаш - надбъбречните жлези си имат своята секреторна функция, а бъбреците - съвсем друга. "Прочистването" на бъбреците няма общо с надбъбрека.
Виж целия пост
# 306
Здравейте:) Да попитам, напълнявате ли от самата менопауза? Аз ХЗТ не позлзвам, но пия Фемовита. Нямам представа от нея ли, или от самия климактериум...но напълнях с около 3 -4 кг. за 2 години и не мога да ги сваля по никакъв начин. Старая се да се храня разумно, без тестени изделия, сладкиши и пр., но резултата е нулев Cry
Виж целия пост
# 307
Lirena , аз си напълнях още преди критическата Joy
Виж целия пост
# 308
Lirena, провери си щитовидната жлеза. Най-вероятно си с хипофункция, която е в резултат от липсата на прогестерон/съществува обратна зависимост между двата хормона- нисък прогестерон- повишено ТСХ/.
Хипофункцията на щитовидната води до напълняване.
Виж целия пост
# 309
Здравейте:) Да попитам, напълнявате ли от самата менопауза? Аз ХЗТ не позлзвам, но пия Фемовита. Нямам представа от нея ли, или от самия климактериум...но напълнях с около 3 -4 кг. за 2 години и не мога да ги сваля по никакъв начин. Старая се да се храня разумно, без тестени изделия, сладкиши и пр., но резултата е нулев Cry
Аз лично напълнях.За една година с 13кг. и то най-вече в корема,направо съм като бременна.
Де да бях Cry
Виж целия пост
# 310
t_ , аз си я купих от аптеката ,струва 2,90 и е много поне за две седмици, правя я както е указанието на пакетчето, направих консултация с гинеколожката ми и тя каза да пробвам. Или си внушавам или вълните като че ли ми намаляват, особено нощем, не се събуждам толкова , ама може и да е плацебо ефект Mr. Green. Но това е полезно да си внушавам Joy
.nanynа, много си млада , но няма проблем можеш да се поинтересуваш за пластири, те поне не атакуват черния дроб и стомаха директно, ако се наложи разбира се Hug
Намерих нещо доста подробно и добре обяснено
 http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-54-24/36-2008-07-27- … -13-14-46-05.html
от него в крайна сметка разбрах, че ако хипофизата не получи обратна връзка от яйчника, който вече не функционира следва напън от нейна страна и непрекъснати сигнали за производство на хормони и това са вълните Mr. Green, за съжаление това си продължава с години. Но и тук пише за детелината, като алтернатива Peace

Страхотна статия Hugа за детелината има и на капсули мисля Peace
Виж целия пост
# 311
Здравейте момичета! Много добра тема!
Ще споделя и моят проблем с менопаузата. Когато се появиха първите признаци, отидох на лекар и понеже все още имах цикъл, ми изписаха ХЗТ. Пих таблетките два месеца и напълнях с 8 кг. Беше ужасно. Спрях таблетките................... Опитвах какви ли не хранителни добавки, хомеопатии - никаква полза. Помощ от лекуващ лекар - никаква........................
А защо не помислите за коренна промяна в начина на хранене?Преди всякакви химични лекарства?
Има много храни, спрягани като помощници в борбата със симптомите.
зелен фасул, грах, спанак, соя, малини, ядки, жито, броколи, сладки картофи
варива, бадеми, черен дроб
извара, овесени ядки, леща
мед, сини сливи!, чесън, кайсии!, касис, дренки
кисело мляко, ама истинско, не химията от магазина, също и сирене

Аз засега залагам основно на това и се чувствам добре.
Е, отвреме-навреме ми е тягостно, но бързо ми минава.   Simple Smile
Ако има и друг, опитващ  основно чрез храненето, ще се радвам да сподели.
Виж целия пост
# 312
Здравейте момичета! Много добра тема!
Ще споделя и моят проблем с менопаузата. Когато се появиха първите признаци, отидох на лекар и понеже все още имах цикъл, ми изписаха ХЗТ. Пих таблетките два месеца и напълнях с 8 кг. Беше ужасно. Спрях таблетките и реших, че ще си нося кръста. Цикълът спря и като се започна - ужасни вълни ту студено, ту горещо, нощем се изпотявах толкова много, че сменях пижамата и възглавницата. Ужасно безсъние и такова нервно напрежение, че в къщи никой не смееше да шукне покрай мен. Опитвах какви ли не хранителни добавки, хомеопатии - никаква полза. Помощ от лекуващ лекар - никаква. Търпях този ад цели 5 години. Накрая смених лекаря. От м.декември 2011 г. пия фемостон конти. Бях забравила какво означава да се чувствам добре. Сега всичко е наред без странични ефекти - напълняване, окосмяване и др.
Мога да обобщя - когато менопаузата протича много драстично, хомеопатия и билки не помагат, но трябва да се намери правилната терапия, за да се избегнат нежелани усложнения.

Какво имаш предвид под първите признаци?Моите първи признаци са именно проблеми с цикъла.....
Виж целия пост
# 313
Merri_An, коклкото и да е учудващо, при мен първите признаци бяха горещи вълни по веднъж или два пъти в седмицата. Това продължи 2-3 месеца, след което цикълът ми вече не беше никакъв цикъл - на 2 седмици, на 5 седмици, с различна продължителност. Лекарят ми реши, че трябва да стабилизира цикъла с ХЗТ. След като реших, че няма да пия нищо, цикълът си спря от самосебе си. Има ХЗТ, която поддържа месечен цикъл и такава, която се прилага когато не е имало цикъл поне една година.
Краси, може би не се изразих добре. Тук не става въпрос за хранителни добавки и хомеопатии за отслабване, а за такива, които облекчават неприятни усещания от настъпилите промени в организма.
По време на менопаузата се напълнява доста в областта на корема и ханша, /разбира се за всеки е различно/ Това състояние на организма /менопаузата/оказва и много неприятно влияние на психиката на жената, а при мене се комбинира и със заболяване на щитовидната жлеза /Хашимото/ и вече не беше ясно кой проблем от къде идва...
Виж целия пост
# 314
Merri_An, коклкото и да е учудващо, при мен първите признаци бяха горещи вълни по веднъж или два пъти в седмицата. Това продължи 2-3 месеца, след което цикълът ми вече не беше никакъв цикъл - на 2 седмици, на 5 седмици, с различна продължителност. Лекарят ми реши, че трябва да стабилизира цикъла с ХЗТ. След като реших, че няма да пия нищо, цикълът си спря от самосебе си. Има ХЗТ, която поддържа месечен цикъл и такава, която се прилага когато не е имало цикъл поне една година.
Краси, може би не се изразих добре. Тук не става въпрос за хранителни добавки и хомеопатии за отслабване, а за такива, които облекчават неприятни усещания от настъпилите промени в организма.
По време на менопаузата се напълнява доста в областта на корема и ханша, /разбира се за всеки е различно/ Това състояние на организма /менопаузата/оказва и много неприятно влияние на психиката на жената, а при мене се комбинира и със заболяване на щитовидната жлеза /Хашимото/ и вече не беше ясно кой проблем от къде идва...

Странно, за първи път чувам първо вълни да се появят..... newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия