Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 54-та тема

  • 144 877
  • 728
# 495
Може ли рецепта на Aradhe за яйца с доматен сос , че търсачката не ги открива Praynig
Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=445832.msg13218651#msg13218651
Виж целия пост
# 496
Супа(броколи и чедър) и пилешка яхния с картофи.



Виж целия пост
# 497
нещо като охльов пълнен с кренвирш и лютеница


сиренки


фламенкитос с гарнитура от салата капрезе
Виж целия пост
# 498
Може ли рецептата за сиренките Hug
Виж целия пост
# 499
svetlane, тези  фламенкитос има ли ги някъде? Т.е., рецепта има ли написана? Много вкусно изглеждат! Heart Eyes  bouquet

Супа топчета,


"рибка" каракудо-акула със солен пълнеж (лук, моркови, гъби, подправки),


хлебчета


и бързо кексче с ябълки, орехи и стафиди.

Виж целия пост
# 500
кафенце заповядай, рецептата е на танита

Основно тесто за пити, питки, тутманици, бюреци, кремвиршки

Прясно мляко- стайна температура 27градуса С - 1 и 1/4ч.ч(може половината да е прясно мляко, половината вода)
Яйце – 1бр. + 1 белтък(жълтъка за намазване отгоре)
олио - 1с.л.
захар - 1с.л
сол - 1ч.л
брашно – 4ч.ч
мая - 1с.л

1ч.ч - 240мл

Понякога в тестото слагам и около 1ч.ч настърган кашкавал.

Програма тесто, която ми е 1час.

Оттам нататък, си поигравате с тестото и го оформяте като голяма питка, малки питки, може с пълнеж от кашкавал, серене или спанак.

Питките ги плета като козунак, или нареждам като цвете, отделните плитки мажа с разтопено масло.

След като се оформи и сложи в тавата тестото, отново се оставя да втаса, намазва се с жълтъка, може да се поръси със сусам и се пече на  190 С.

Labrex, фламенкитосите ги купих готови от месарницата, но са лесни за правене. представляват тънко квадратно парче шунка, върху него същото парче кашкавал и в средата на  тънка лента кайма, завива се на руло (завито и от страните), панира се в яйце и галета и се пърже. много е вкусно! и сега виждам и твоите снимки, офф колко още трябва да тренирам за твоите питки и хлебчета Simple Smile
Виж целия пост
# 501
  bouquetБлагодаря!
Виж целия пост
# 502
Един мързелив лучник по рецепта на Unknown_lady от форума.




Виж целия пост
# 503
Лабрекс, заповядай линк за рецептата на доматената супичка   bouquet

http://loisslokoski.blogspot.com/search/label/soup%2F%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%B0
Виж целия пост
# 504
Лабрекс, заповядай линк за рецептата на доматената супичка   bouquet

http://loisslokoski.blogspot.com/search/label/soup%2F%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%B0

tracy_t, благодаря ти мила!  bouquet Днес нямах време и бях решила вечерта на спокойствие да си търся. Grinning
Виж целия пост
# 505
Лабрекс,-Ени, чудесна акуло-каракуда   bouquet

Тази вечер при нас Салата от всичко по малко и Пилешки воденички с лук и лимон



Виж целия пост
# 506
Добър вечер кулинарки  Hug Както винаги тук е мнооого вкусно  Crazy и красиво  Flutter
Поздравления за всички , невероятни сте !   bouquet

labrex- страхотна " рибка "   chef   bouquet
Пепика- ти си царица на питките ! По назад в темата видях разкошна питка !  smile3501   bouquet

от мен :
супа с ориз и кисело мляко


две тортички


и пудинговите мъфини на labrex  Heart Eyes



Виж целия пост
# 507
Лабрекс, рибата е много яка! Идея за Никулден  Grinning. Току-що заявих на моя рибар, че шаран отказвам да правя, след като миналата година купих два ЖИВИ, и се наложи да ги убивам лично  #Crazy

От мен днес - кисело зеле с пилешко и патешко


хлебчета с маслини  и без маслини  Laughing                                 
 

и джинджифилов сладкиш с круши


Виж целия пост
# 508
миналата година купих два ЖИВИ, и се наложи да ги убивам лично  #Crazy

Напомня ми за филма Джули и Джулия и живият омар  Crazy Crazy
Виж целия пост
# 509
Трушийка и пица от кайма по рецепта на Пеп-4о/не случих на кайма  Twisted Evil/:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия