Обичате ли стихове? - 2

  • 74 052
  • 749
# 75
Търся едно стихотворение на Дамян Дамянов -беше нещо за Бог , които убивал децата си ,не мога да се сетя точно newsm78 Embarassed
Виж целия пост
# 76
Мариана Александрова

Диня

Сладки приказки,
сладки таткови тайни,
как завързахте
в тънки ластуни Земята...
По-голяма
от Слънцето вечер,
по-червена от детска усмивка.
Спира лятото,
август пращи и се пука,
светят медени капки,
лепне по устните песен.
Кръгла радост,
по-голяма дори от Земята –
блага приказка,
сладка таткова тайна.


Дюли

На дъното на времето –
тръпчива сладост.
Жълти есени
баба подрежда скрина.
Отломъци слънце под мъх-кадифе.
Бъдеще –
малки кафяви зрънца
във сърцата им.
Ухание на залез.
И баба – толкова отдавнашна,
реди последната
от дядовите есени
на скрина.
На дъното на времето –
тръпчива сладост.

Из цикъла “На дъното на времето”
Виж целия пост
# 77
Umbra, страхотни са последните стихове, които си споделила тук.  bouquet

Петлите ме възпяваха утре...

Внезапна като трус усетих болката.
(вградена е в листата на чимшира)
Безцветен вкус. И тишина в минор.
А слънцето изтече. Зад баирите.

Не искам да съм сянката на вятъра.
(и колене поставих зад амвона.)
Петлите ме възпяха утре. Цялата.
Покорството ме правеше свободна.

И тази нощ ще стана на молитва.
(По пясък от море ще се напиша.)
Последната любов е много тиха.

Имога да се чуя как не дишам.


Павлина Йосева
Виж целия пост
# 78
zdraveite,az mnogo obi4am stihovete!lubim poet -Damian Damianov,lubima poetesa-Liliana Stefanova!daje i az imam izdadena edna stihosbirka Rolling Eyes kogato biah po-malka si subirah v tefter4eta stihove ot razli4ni avtori....eto edno ot stoticite lubimi moi:


ne si po-hubava ot vinoto,
koeto bavno piem v zdra4a...
zastoto niama to o4i,
koito lujat i koito pla4at!


 ot Slav4o Chernishev
Виж целия пост
# 79
maca pisa, много е хубаво, публикувай още стихове, а защо не и твои, но само една молба, пиши на кирлица! Ако не можеш от компютъра си, използвай горе вдясно KREDOR.
Виж целия пост
# 80
ESTER,много ти благодаря за хубавите думи Simple Smile!сега запо4вам да се у4а постепенно да пиша на кирилица и то на ВР Confused Дано се полу4и добре и ще помоля да ме извините,ако все пак допускам грешки Stuck Out Tongue  още съм доста бавна,но ще се спрвя!оххх,ужас ще закъснея за работа,но и от там ще се вклю4а по някое време!!! така:


     ВИК

кога ще дойдеш ти?
когато си отида
и сетните ми стъпки
отехтят дале4е?
когато те зазида
сред 4етири стени
самотната ти ве4ер?

кога ще ме съзреш?
когато в друго рамо
притисната отмина
с поглед в земята?
кога ще ме зовеш?
когато видиш само,
4е губиш ме-дале4на,
4ужда,непозната?

оби4ай ме сега,
когато те оби4ам!
когато твоя съм,
жадувай ме,зови ме!
сега простри ръцете,
когато ще доти4ам,
4е утре ще е късно
и непоправимо!


от Блага Димитрова




      МОМИ4ЕТО
 
облякло бе най-новата си рокля
и с ток4ета под кроти4кия дъжд
преска4аше усърдно всяка локва,
за да е 4исто то пред онзи мъж,
когото 4акаше така отдавна...
но той не идваше.и там,навън,
отихваха все тези кра4ки равни,
като напевния дъждовен звън...
прошумуля измокрена коприна,
прецапаха обувки в калта
и разбрах,4е покраи мен премина
най-тъжното моми4е на света!


от ДАМЯН ДАМЯНОВ

дано ви харесат тези....ще събера малко смелост и сте пусна и от моите,но те ще бледнеят пред твор4еството на тези колоси на българската поезия!!!желая приятен ден,мили моми4ета и до скоро!  bouquet

Виж целия пост
# 81
Благодаря за постараването, аз също като теб както си споменала в първия си посинг събирам стихове от години и имам много, любимка ми е опрделено Блага Димитрова, Дамян Дамянов също, още Станка Пенчева, Давид Овадия и много други, та в този ред на мисли стихотворенията, които си дала ги имам и аз и действително са страхотни, наистина колоси могат да се нарекат тези поети. Поздравления за добрия избор мога да кажа само и с интерес ще очаквам новите ти включвания   bouquet
Виж целия пост
# 82
ЛУННА СОНАТА
Дамян Дамянов

В тази бяла лунна тишина
кой ли свири лунната соната
и разплаква бледата луна,
и я сваля до сами стъклата?
Притвори прозореца!
Мълчи!
В долния етаж едно пиано
свири много тъжно. Не плачи!
Нищо, че навън се мръкна рано!
Нищо, че в гнездата, пълни с мрак,
птиците със влюбени зеници
тихичко си дават таен знак...
Не плачи! Нали и ти си птица!...
Нищо, че тополите шумят
и раздават обич и прохлада,
а под тях прегърнати вървят
всички млади, а и ти си младо!...
Не скърби, затворено сърце!
И за теб ще дойде светлината!
Чувай - долу две добри ръце
тъжно свирят Лунната соната.

НЕ ТРЯБВА ДА ТЕ ТЪРСЯ
Дамян Дамянов

Не трябва да те търся. Няма!
Не бива да те виждам. Няма!
Не можеш да ме любиш. Няма!
Завинаги от теб ще си отида.
Ще се превърна в сянка - невидимка.
И цял в мълчание ще се зазидам!
Но само, само да не те обичам -
това не мога да ти обещая!...
И страшното тогава ще настъпи:
останала съвсем, съвсем без мене,
без мойте тромави и тежки стъпки,
без моя поглед, без гласа ми дрезгав,
без моята любов, така безкрайна,
ти цялата във студ ще се загърнеш,
от себе си сама ще се уплашиш.
И пак във всичко ще ме преоткриваш:
ръцете ми - в прегръщащия вятър,
очите ми - в звездите дето падат,
гласа ми дрезгав - в тишината мъртва,
а любовта ми - в цялото пространство.
Когато се уплашиш, ме извикай!
Където да съм, твоя глас ще чуя,
защото все ще слушам тишината...
Ако е късно, о, ако е късно,
отдън земята жив аз ще изляза,
ще тръгна с ветровете, със звездите,
със тишината, с цялата вселена,
със всичко, от което съм направен.
Ако не аз, то моята мечта.

ПРИКАЗКА ЗА ТАЙНАТА ВРАТА
Дамян Дамянов

Ти за мен бе тайнствена врата,
тайнствен ключ аз исках да намеря,
който да отваря в любовта
най-добре залостените двери.
Като принц от приказките сам
търсих в пещерата великана,
ключ да ми даде от твоя храм,
но заключен храмът си остана.
Но нима вълшебства трябват тук ?
... Като стар крадец, като разбойник
най-накрай заблъсках с юмрук,
но вратата се затегна двойно.
Ти за мен бе тайнствена врата,
сложих върху бравата ръката
като във просъница разбрах,
че била отключена вратата...
Не, не била тъй вълшебна тя
окована с катинари тежки,
чакала човешката врата,
да я стоплят дланите човешки.

Виж целия пост
# 83
това е песен на Тони,не зная кой е писал текста
въздейства ми невероятно песента

Всичко в един, единствен ден
исках да разбереш за мен.
Всичко и нищо за мен.
Колко ли трябва да знаеш -
аз не съм това. Може би там
и тогава друга е била.

Всичко в един, единствен ден
исках да разбереш за мен.
Всичко и нищо за мен.
Колко ли в нас ще остане
тази свобода? Може би там
и тогава друга съм била.

Колко още трябва да говоря,
да рисувам себе си по памет?
Колко още трябва да се моля -
мисли за мен както преди.
Колко още трябва да говоря,
да рисувам себе си по памет?
Колко още трябва да се моля -
мисли за мен както преди.

Всичко в един, единствен ден
исках да разбереш за мен...

Колко ли трябва да знаеш -
аз не съм това. Може би там
и тогава друга съм била.

Колко още трябва да говоря,
да рисувам себе си по памет?
Колко още трябва да се моля -
мисли за мен както преди.
Колко още трябва да говоря,
да рисувам себе си по памет?
Колко още трябва да се моля -
мисли за мен както преди.
Виж целия пост
# 84
  Обичам, дори едно време пишех.Напоследък ме връхлитат само едни такива детски, но не им е тука мястото Laughing
  А ето едно ,което написах на морето преди 2год.

   Като синя мъгла е морето.
   Като страж е безмълвен брега.
   И се гонят вълните дордето
   във забрава ги слее мига.

   Капки пяна след тях ще останат
   да напомнят за тяхната страст,
   със която в морето живяха,
   и с която ги срещна брегът.
 
    Embarassedмалко съм си зле с граматиката и прочие, та да ме извиняват госпожите по бълг.език в темата.
Виж целия пост
# 85
 qerik, стихотворенийцето ти е много сладко! Достоверно замечтано, романтично и нежно!   bouquet
Виж целия пост
# 86
  Благодаря, мама Ваня! Wink
Виж целия пост
# 87
  Обичам, дори едно време пишех.Напоследък ме връхлитат само едни такива детски, но не им е тука мястото Laughing
  А ето едно ,което написах на морето преди 2год.

   Като синя мъгла е морето.
   Като страж е безмълвен брега.
   И се гонят вълните дордето
   във забрава ги слее мига.

   Капки пяна след тях ще останат
   да напомнят за тяхната страст,
   със която в морето живяха,
   и с която ги срещна брегът.
 
    Embarassedмалко съм си зле с граматиката и прочие, та да ме извиняват госпожите по бълг.език в темата.
Ммм, много е приятно даже, граматиката не ни интересува! Wink
Виж целия пост
# 88
Пеперуна, ако не се лъжа текста към песента на Тони е написан от Ина Григорова. Но се надявам да не лъжа Peace
Виж целия пост
# 89
Реших да споделя неща, които съм писала. Няма какво да се кривя, аз си ги обичам. Има само един проблем - пиша когато съм тъжна. Когато съм в добро настроение нищо не се получава. И обикновено ако има нещо за писане, то не се отнася за моя мъж Joy . Е, какво да се прави... всичко е във фантазиите ми, да не си помислите нещо Mr. Green
Второто го издадоха в Книга без заглавие. Иначе съм далеч от литературата и писанията.
Чакайте, ето! Да споделя с вас какво съм писала!

***
Обичайки те, знам че се обричам
поглеждайки в зората  да умирам,
защото сънищата ми изстиват...
а в тях си ти - красиво отражение
на моите несбъднати желания.

Обичайки те, знам че се обричам
поглеждайки в деня да виждам слънце
играещо по прашни тротоари,
които спират, срещат се и тръгват...
а все безпътна да  усещам,
стаената във мене обич.

Обичайки те, знам че се обричам
поглеждайки към теб мъгла да виждам,
вещаеща дъждът да не размине
домът ми тъмен тази вечер...
а музиката да е ленто
във сивите ми ириси разплакани.


***
Ако ми кажеш някой ден,
че слънце вече няма да изгрее,
че времето вървежа си ще спре,
че птиците ще спрат да пеят,
че вятърът притихнал, наскърбен, ще спре земята да люлее,
и облакът ще легне уморен на някоя поляна без да смее да се разплаче, та дори за миг...

Ако ми кажеш някой ден,
че изворите ще заспят дълбоко,
реките своя бяг ще спрат,
че синьото небе ще стане тъй високо за птиците поели своя път!
Че някой кръстопът ще опустее
че само прах и вятър ще посреща,
а ще изпраща спомени за хора, които върху него имали са среща,
но са забравили за тежката му сянка във дългите, горещи летни дни...

Ако ми кажеш някой ден,
че гледайки в очите ми не виждаш,
че хващайки ръката ми не чувстваш,
че устните ми веч не топлят студеното ти крехко рамо,
ще знам че е настъпил краят.
Ще зная, че това е знака,
за обич до полуда плаха така и не преминала в любов,
за обич тайно изживяна, но непоканена под наш'та стряха
да стопли длани и душа. ВИДЯНА!


***
Ако си тръгнеш - значи не обичаш,
без обич - по-добре да няма.
Да няма - спомени отлитат,
отлитайки и диря не остава.
Небето си синее както вчера,
а преди лягане е толкоз тежко.
Тежи, когато теб те няма,
но ти не идваш - и нощта е грешна.
Тежат звездите в коша на тъмата
във черното една не падна!
А падайки тя би предрекла
вещание за нещо свято.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия