Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
За да се справите с гадененето по време на бременност, опитайте да консумирате кефир, избягвайте шоколада, използвайте кисело мляко, пийте вода и яжте краставица за таратор, намажете се с масло от какао или смесете крем за овлажняване със свинска мас и избягвайте храни, които могат да предизвикат гадене. За да предотвратите появата на стрии по време на бременност, често се препоръчва използването на овлажняващи кремове, масла (като какаовo масло или свинска мас) и прилагане на естествени средства като алое вера. Майките също споделят своя опит в борбата с тях. Препоръчително е да пиете достатъчно вода, да избягвате горещите вани и душове, и да се консултирате с лекар при продължаващи проблеми. Освен това е важно да избягвате натоварването и отделянето на време за почивка. Препоръчителните методи за справяне с гадене включват използването на компреси от водка и черен пипер за гърлото, запарка от лайка за вдишване, смес от лимон и гореща вода с мед. Ако гаденето продължи, важно е да се консултирате със здравен специалист.
-
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
-
Какви са препоръките за справяне с гестационен диабет по време на бременност?
-
Какви са причините за окосмяването по време на бременност и защо не трябва да се отстранява?
Особено след като нямаше и кървене, а и болката не продължи.
, но съм забелязала, че ако съм гладна малко ми се гади, ако хапна нещо, веднага ми минава.
Ади
Добро утро и от мене мамчета , много отдавна не съм ви писала , но следя всичко което пишете . Искам само да кажа на Мамчетата , които шофират да внимават много , че снощи много ме стресна един мухльо. Пребирам се от работа , стоя си на светофара в лентата за наляво и вмомента в който светва зелено , тоя същия "хубостник" , решава от лентата за на дясно(щото там вече е светнало червено) , че ще е по-бърз от мене и че ще мине пред мене , е не можа да стане така и ми счупи десния мигач , сепнах се за момента и като излязих направо откачих. Развиках се , цялата трепереща , че съм бременна , как може , да беше дал мигач и други такива.Той се сепна доста , абе луда работа.Ей значи сега имам много работа , а ми се искаше да довърша.
. Иначе на женска консултация ходя другаде и то само заради болничните, поради никаква друга причина. И ти ли си от Пловдив, че ние май не сме много? 