Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
За да се справите с гадененето по време на бременност, опитайте да консумирате кефир, избягвайте шоколада, използвайте кисело мляко, пийте вода и яжте краставица за таратор, намажете се с масло от какао или смесете крем за овлажняване със свинска мас и избягвайте храни, които могат да предизвикат гадене. За да предотвратите появата на стрии по време на бременност, често се препоръчва използването на овлажняващи кремове, масла (като какаовo масло или свинска мас) и прилагане на естествени средства като алое вера. Майките също споделят своя опит в борбата с тях. Препоръчително е да пиете достатъчно вода, да избягвате горещите вани и душове, и да се консултирате с лекар при продължаващи проблеми. Освен това е важно да избягвате натоварването и отделянето на време за почивка. Препоръчителните методи за справяне с гадене включват използването на компреси от водка и черен пипер за гърлото, запарка от лайка за вдишване, смес от лимон и гореща вода с мед. Ако гаденето продължи, важно е да се консултирате със здравен специалист.
-
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
-
Какви са препоръките за справяне с гестационен диабет по време на бременност?
-
Какви са причините за окосмяването по време на бременност и защо не трябва да се отстранява?
Сега искаш не искаш трябва да пиеш водичка. Аз съм същата, толкова съм скарана с водата, че няма накъде, 2 чаши на ден и това е. Поне като спортувах и изпивах още 1/2 литър на тренировка. Май ще трябва и аз като теб насила да пия, че и проблеми с бъбреците съм имала.

Полудявам вече-хем ми е мъчно,защото виждам,че се чувства изоставена,хем от друга страна не може да разсте егоистче и да счита само себе си за човек.За капак и без това ми е нервно,и тя като все ми хленчи и отнася по -някоя караница,а после ми е гузно,защото не мога да преценя,аз ли съм прекалено изнервена от хормоните или тя найстина прекалява. Не знам какво да правя.Мами,с по-големи деца,вие как се справяте?
в гърлото.
Дано всички сме добре!