Радостта за мен е най-голяма,аз през ЮЛИ ще съм мама/2010г./

  • 26 254
  • 723
# 585
Като гледам по БГ календари трябва да съм изпуснала, но тук всъщност водят и броят седмиците по различен начин (нали трябва да са единствени и неповторими французите) - то и затова термина ми се води 14 юли, което не излиза по никой календар - нито по българските, нито по американските ... Но на 30-ти ми е моята ФМ, мерене на вратни гънки и т.н. А аз ще съм 13+2, т.е. 14-та гестационна...ами ще ви кажа после дали и какво са видели Wink

По отношение на заглавието, имаше по-рано дадено едно за "тумбаците и раците", но може и по-натам да го ползваме ако не се открива сега, супер забавно беше, мисля че от американска мама идваше, ама с тая бременна тиква не ме търсете ...

И колко ми е лошо, и колко съм гладна, не е истина ви казвам, кутии с бисквити изчезват нощем, мъжа ми не може да ми насмогне, сутрин става и вика "абе ние освен котката, да знаеш и заяц имаме - хрупа по цяла нощ в леглото този заяц (не може да казва заек)".

Хубава седмица на всички и стискайте палци в сряда, гледам няколко принцеси сме на доктор в сряда и ще трябва да се подкрепяме духом! На мен ми изтича понякога прозрачна течност, без мирис, ще видим какво ще кажат в сряда, дано всичко е наред!

А днес ще ме водят на ресторант, трябва да изпия повече хапчета против повръщане, че да не загрозим обстановката, обещана ми е маса до морето, топла рибена супа и един супер десерт със сладолед с вкус на българско кисело мляко (невероятен е), та дано не се "изложа пред чужденците"!
Виж целия пост
# 586
Пума, писали сме заедно Wink Стискаме палци на ръцете и на краката! Разкажи после, че никой не разказва подробности !!! И ние дето не знаем - ми страх ни е!
Виж целия пост
# 587
Лекарят, който следи бременността ми ме гледа на 2 седмици. Не ме е изпращал на друг за ФМ, аз си избрах лекар, който се води един от най-добрите специалисти  в България точно в тази насока.
Виж целия пост
# 588
Боби,аз постоянно съм с течение.По-някога е толкова силно,че все едно ходя и пикая.И без да съм бременна,пак съм си така.Обиколих хиляда лекари,всеки казва,нищо ти няма,това си е предразположеност.Има си някой жени дето си имат по-обилна секреция на жлезите и това е.
И миналата бременност и сега,тека ли, тека Crossing Arms
Виж целия пост
# 589
Моята първа ФМ беше на 21.12 - началото на 12 г.с. Лекарката, която ме следи си ми я направи - мина си като редовен преглед, нищо допълнително не съм плащала. Чухме пак сърцето, въртя, гледа, показа и на мен и на таткото - 2 ръчички, 2 крачета, лакътчета, китки, измери вратната гънка и носната костица, огледа за останалите неща - всичко си ни е в норма, като по учебник. Снимка ще правим на следващия преглед - на 05.01 - тогава щяло да се вижда вече съвсем ясно всичко, дори и на снимката. Simple Smile
Виж целия пост
# 590
kami13 е дала много хубав линк. Описано е какво точно се гледа при всяка ФМ и защо се правят в определени седмици. За мен също е важно да се направи от специалист, а не просто от АГ.
Виж целия пост
# 591
Май темата още не е заключена,та да се запиша в нея.
На мен до скоро ми беше доста зле,но сега лека-полека влизам пак в ритъм. Grinning
Виж целия пост
# 592
 Simple Smile Днес бях на преглед - всичко ни е наред - бие ни сърчицето, махаме с ръчички и крачета. Вече сме 47 мм големи. Мога да карам спокойно празниците след очакваната среща с бебчо. С тези прегледи веднъж месечно направо се побърквам от притеснение на моменти.

Ползотворна работа на работещите днес, а на останалите - спокойствие и пълна почивка.  Simple Smile
Виж целия пост
# 593
Аз веднага след нова година трябва да звънна на гинеколога си за следващия преглед. Тъкмо ще му честитя новата година  Laughing А за ранна фетална морфология не знам, но май ще мина с това, което се прави стандартно. Тук в Бургас на 2 места официално се прави такава, но и за двете знам, че няма лицензирани лекари, така че ми се струва безсмислено. На други места в БГ знам, че във Варна и в София само има достатъчно обучени лекари за това изследване, а това си е доста път, особено ако времето е лошо. Затова мисля да мина с измерванията, котио ще ми направят, каквито и да са. В 20г.с. мисля да си запиша час при д-р Марков в София за ФМ.
Относно това, че някои мами са имказали вече пола ми се вижда странно. Още повече, че вече на две места за развитието на плода прочетох, че половите органи се образуват в 16г.с. някъде (по спомен), но доста по-късно от седмиците, вкоито сме повечето от нас в тази тема. Стана ми много интересно - възможно ли е наистина да ви кажат това? newsm78
Виж целия пост
# 594
Аз веднага след нова година трябва да звънна на гинеколога си за следващия преглед. Тъкмо ще му честитя новата година  Laughing А за ранна фетална морфология не знам, но май ще мина с това, което се прави стандартно. Тук в Бургас на 2 места официално се прави такава, но и за двете знам, че няма лицензирани лекари, така че ми се струва безсмислено. На други места в БГ знам, че във Варна и в София само има достатъчно обучени лекари за това изследване, а това си е доста път, особено ако времето е лошо. Затова мисля да мина с измерванията, котио ще ми направят, каквито и да са. В 20г.с. мисля да си запиша час при д-р Марков в София за ФМ.
Относно това, че някои мами са имказали вече пола ми се вижда странно. Още повече, че вече на две места за развитието на плода прочетох, че половите органи се образуват в 16г.с. някъде (по спомен), но доста по-късно от седмиците, вкоито сме повечето от нас в тази тема. Стана ми много интересно - възможно ли е наистина да ви кажат това? newsm78
Половите органи се образуват много по-рано от 16г.с. но слизат след 14г.с.
Виж целия пост
# 595
kami13  приемам корекцията, но все пак ми е чудно как може да се определи пола още в 12-13 седмица?  newsm78
Виж целия пост
# 596
kami13  приемам корекцията, но все пак ми е чудно как може да се определи пола още в 12-13 седмица?  newsm78
не е 100% сигурно
Виж целия пост
# 597
kami13  приемам корекцията, но все пак ми е чудно как може да се определи пола още в 12-13 седмица?  newsm78
не е 100% сигурно

След няколко седмици ще ти кажа дали са били прави докторите или са сгрешили.
Ето една информация:Полът на плода се определя на практика при всеки ултразвуков преглед със сигурност и точно след навършени 14 г.с. Преди този гестационен срок е доказано, че оценката на пола е винаги в известна степен несигурна. Определянето на пола може да стане чрез 2D ехографско изследване.
Или чрез 3D/4D ехографско изследване. Независимо от техниката на сканиране – 2D, 3D или 4D, ехографското определяне на пола на плода е винаги сигурно и надеждно след 14 г.с. Изключение правят тези случаи, при които има аномалии на гениталиите на плода. Между 12-14 г.с. определянето на пола е възможно, но не е със 100% сигурност.
Виж целия пост
# 598
да, пола може да се види в 13-14 седмица, но само ако апарата е добър - с висока разделителна способност. Аз съм гледала клип4ета правени с такъв апарат, и честно да ви кажа останах най-очарована от 2Д образите които се виждаха. Тва 3д е само алабала - дефакто то се образува от 2д образа който е получен. И изглежда като пластелинена фигурка.. Но 2д-то е толкова детайлно - в 13 та седмица освен пола се виждат и всички пръстчета на крачета и ръчички, и много детайли. Дори в едно от клипчеата беше записано бебенце на 13 седмици (момиченце) което пишка Simple Smile

Уникално просто! Нямам търпение да я докарам дотам за да отида на ФМ с добър апарат и да видя беб4ето:)
Виж целия пост
# 599
Здравейте,честита Коледа на всички със закъснение.
Желая Ви да сте много здрави.
Аз се преборих с болестта и днес бях на преглед,моето нещо бърза,трябваше да съм в 11 г.с,а според лекаря,според измерването съм в 12.
малко ми се кара,че се бавя с изследванията,но мен такова шубе ме гони от взимането на кръв,че го отложих за след НГ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия