Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от симптомите на бременността, които майките обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за справяне с гаденето, предотвратяване на стрии и облекчаване на гаденето и неразположението по време на бременност?
За да се справите с гадененето по време на бременност, опитайте да консумирате кефир, избягвайте шоколада, използвайте кисело мляко, пийте вода и яжте краставица за таратор, намажете се с масло от какао или смесете крем за овлажняване със свинска мас и избягвайте храни, които могат да предизвикат гадене. За да предотвратите появата на стрии по време на бременност, често се препоръчва използването на овлажняващи кремове, масла (като какаовo масло или свинска мас) и прилагане на естествени средства като алое вера. Майките също споделят своя опит в борбата с тях. Препоръчително е да пиете достатъчно вода, да избягвате горещите вани и душове, и да се консултирате с лекар при продължаващи проблеми. Освен това е важно да избягвате натоварването и отделянето на време за почивка. Препоръчителните методи за справяне с гадене включват използването на компреси от водка и черен пипер за гърлото, запарка от лайка за вдишване, смес от лимон и гореща вода с мед. Ако гаденето продължи, важно е да се консултирате със здравен специалист.
-
Какви са препоръките за справяне с високото кръвно налягане по време на бременност?
-
Какви са препоръките за справяне с гестационен диабет по време на бременност?
-
Какви са причините за окосмяването по време на бременност и защо не трябва да се отстранява?

Все пак си пише, че има и оптимален период. Може да си направя феталната морфология в 18гс., за да е оптимално и изследването БХС.


Много ме хвана страх. На клипечто изглежда лошо, а какво лие в действителност? Връхлитат ме много смесени чувства - от страх, до ужас
Аз не съм от страхливите, но това си ми изглежда гадничко. И ако съм имала някакви съмнения дали искам таткото да присъства на раждането, вече съм убедена - НЕ! Ако можеше въобще да подмина този процес и без болка, страх и кървища да си гушна бебчето...
Ама май няма таква възможност.
Абе може би доста хора възприемат раждането като нещо естествено, но на мен ми изглежда гадно. Ветеринарен техник съм и съм гледала как раждат най-различни животни, но въпреки това ми изглежда отблъскващо
И това, че като си гушнеш бебето после ти ставало по-хубаво...нещо ми звучи изтъркано и клиширано.
А за присъствието на мъжа по време на раждането - искам го до предродилна зала, после ще се чувствам по-комфортно сама. Спомням си миналата година, когато ми вадиха сливиците и аз отказах да съм с пълна упойка, защото ми се струваше излишна, той остана с мен докато влязох в операционната и ме посрещна веднага след това. Чувствах се много комфортно и оцених присъствието му. Но дори и за това не бих искала да е вътре по време на интервенциите, но в предродилна ще ми трябва май