Нека студ царува вън, през ДЕКЕМВРИ ще се сбъдне моя сън!

  • 30 125
  • 698
# 90
Здравейте и от мен,

Честито на нови те мамчета - FROLIC, jani85, zlitova - да са има живи и здрави бебоците

пак съм малко в градска  Laughing, мъжо ме заведе на сладкарница и сега се прибрах за малко и после пак се връщам, ама малко ми остана до срещата с беба, пък престоя после ще ми е по-лесен след като знам, че ЖиЗ ще си имам бебе.
Благодаря Ви на всички, че ме мислите, общо взето с вас лягам и с вас ставам - шпионирам ви от телефона  Laughing

tamarisk – мила пожелавам ти скоро да се почувстваш по-добре и бебчето ти да тръгне да излиза, нали трябва да се засечем в послеродовата, а в патологията да не съм те видяла(освен за запис)

aluin – Вярвай, че скоро ще си приберете малката Веда

А Ериуса за какво се пие?На мен никой не ми е давал да пия нищо до сега, а секциото ми е във вторник. Питах какво трябва да ми се прави, нещо трябва ли да пия и те ми казаха да не се притеснявам и висчки изследвания и консултаций с лекари ще ги направя в понеделник.
В отделението има 2 жени, на който утре ще правят секцио и те ми казаха, че днес в 22ч. И утре в 08ч. Ще пият нещо за киселини и други хапчета не са им давали.
Виж целия пост
# 91
здравейте на всички мами, не съм писала много отдавна, но си имахме големи проблеми, важното е, че вече с бебо сме добре - бебе Петър се роди на 17,11,2009г., в 12,15 часа наобяд. вече съм горда мама на най-хубавото момченце  Hug , преди ии след раждането имахме големи проблеми, но важното е, че след точно 1 месец престой сме си вече в нас  Praynig , надявам се никога повече да не изживея тоя кошмар, който преживях, но както се казва не е лесно да станеш майка.
искам и да честитя на всички нови мами, да са ви живи и здрави малките съкровища и много да ви радват
Виж целия пост
# 92
elly, честито бебе Петър. Да ви е жив и здрав!Всичко лошо да е останало зад гърба ви и отсега нататък да се наслаждавате само на щастливи мигове заедно.   bouquet
Аз днес дръпнах ципа на сака. Ама като видях какво чудо стана... Shocked
Тук е кучешки студ, уж е над нулата, ама си "хапе".
Този ериус май не го дават на всички, на мен също не са ми казали, че ще трябва да пия нещо предварително. Ще взема да питам сега в сряда като ида на прегледа. Ние имаме вкъщи, че мъжът ми има разни алергии и последно му го бяха предписали, когато го налази паяк. Та ми е чудно каква му е ролята преди операция, противопоказен е за бременни.
Виж целия пост
# 93
 Здравейте на всички мами.
Честито бебе Петър. Да ви е жив и здрав.  bouquetИ нека всичко лошо остане зад гърба ви. Praynig
Честито на нови те мамчета - FROLIC, jani85, zlitova - да са има живи и здрави бебоците,и много радост да носят в къщи.  bouquet
Лека вечер от мен. Heart Eyes

Виж целия пост
# 94
elly, честито мила и нали знаеш всичко е добре, когато завършва добре!!! През какво ли не преминаваме в този живот, но важното е че всичко е преминало и сте си вкъщи!!! И нека малкия Петър радва цялото семейство!!!

Момичета и на мен не са ми изписвали никви лекарства за преди секциото, само ми казаха предния ден сутринта че заминавам в болницата!?!?!
Виж целия пост
# 95
Елли, добре си си дошла отново с бебенце в ръце!!! Леко и приятно съжителство заедно !

Ериуса , е подготовка - противоалергично лекарство. На мен ми правиха тест за алергии и имах към 5-6 лекарства алергии. Предполагам затова са ме подготвяли за упойките по този начин. А в деня преди операцията ми биха и инжекция алергозан предварително.
Явно за да не направя някаква реакция.
Така че доверете се на вашите анестезиолози - вероятно, ако нямате алергии не е необходимо даването на ериус.  Grinning
Виж целия пост
# 96
Добър вечер, колежки  Grinning

Аз съвсем се затрих, ама вече май ми поминава депресиона и сега само да успея да предоговоря денонощието да се поразтегли он 24 на 46 часа и ще съм най- системно разписваща се при вас  Whistling

Дори не мога да се похваля, че успявам и да изчета всичко вече, ама "ще ме прощавате", както вика Бай Ганьо  Laughing

aluin, безкрайно ми е мъчно, че сте подложени на изпитания в тези първи дни на малкото човече! С теб съм и се моля всичко да се разреши възможно най- скоро и по най- добрия начин и да отминават облаците, надвиснали над главиците ви  Hug
Дръж ни в течение и ни натоварвай на воля- кой друг да е до теб в тези тежки моменти....ние сме си половин семейство вече тук и децата са ни почти общи, съответно и тревогите около тях!  Heart Eyes

Честито на всички нови мами в отбора ни!!! Желая само най- прекрасните моменти на семействата, а малките бебоци да са много здрави, щастливи и обгрижени!

Коте, хайде бе жена....изчезна съвсем ти в последните метри! А сега я пак ми кажи- как е с кърменето- цедиш ли или мяташ циците наляво надясно и си свиркаш  Wink  Heart Eyes

Choosy, то не останало при теб, мило! Много е гот да пристегнеш багатериите, нали  Simple Smile

Биби, ако сте само на кърма що реши, че е с разтройство? И Яна и Биба сега ми акат пенисто и течно- нормално е да е така. Акото на кърмачетата е рядко и воднисто д малки парченца вътре. ти сигурно си знаеш, ама аз да полюбопитствам защо така категорично го натирихте детето, че се е разстроило  Thinking  Wink

етка, ти с теб и по закрити помещения ли го мъкнеш момъка? А иначе само да кажа, че слинга е добре да се ползва след 3 седмица- така казват педитата в немско и английско поне. Макар на опаковките да ги дават от раждането.

И изобщо бебоците мислите ли да ги влачите по молове, хипермаркети и тн или само навън ще ги водим като е над нулата? В голяма чуденка съм по въпроса. Както и по още един- от кога мислите, че не е като за диагноза да го повлачим това дете на почивка някъде?!? На хотел имам предвид де, не на палатка в планината  Whistling



За нас сега да си кажа, че ние май много бягаме по тъча- ужасна майка съм....гледам детето колкото да се каже, че го правя, т.е. обгрижвам го, ама наред с другите процедури, които имам около другото дете, къщата и тн. Иначе то ми е слънчице с редки затъмнения....Не се оплаквам. Само съня ми е малко, ама то това няма какво точно на вас да ви го казвам  Tired Кога ставаха хора тия деца, че да се наспим нормално?!? Колибрич- ти се крии в ъгъла с това спящо дете, моля, че да не видиш черната ми завист как струи просто към теб  Wink  Laughing Бибка се очовечи вече, заглади косъм, папка на поразия и тотално съсипа циците на мама, ама това му е работата на дЯтето де. Аз, като една истинска холерична скорпионка, се метнах вече да свалям кила и сега мисля начини как да навъртам километри на пътеката с детето на ръце. Не се понасям просто такава втасала отвсякъде Crossing Arms  Яна за сега добре приема беба, търси я и я целува лИбовно, но трябва да я уверя, че нея обичам най- много преди това –знам колко против всякакви правила е това, ама какво да правя....още не съм измислила как да пробутам и бебето за равни порции любов от моя страна пред Яна  Whistling Идеи от колежките по проблем?
Да си споделя радостта с вас, че днес вече се сдобихме с 2-ката на памперс, т.е. станахме по- дебели и големи. Ама е хубаво да го виждаш как расте това малко човече  Heart Eyes

Имам и още едно питане към СФ майките- къде си заплюхте педита за бебетата? Аз срещам огромни затруднения да намеря такова природно чудо за бибка- искам да е някой, който няма да ми се налага да убеждавам ,че детето не му трябват сокове, АМ и АБ....И ако може да прави и домашни посещения ще е просто фантазия! Наистина ще съм безкрайно задължена за препоръки и насоки  Praynig

She_R, бързо оздравяване ти желая, мила  Heart Eyes

За коликите бях казала, че ще пиша за илача- нашия е на Hylands Ето това. Казвам само, че още не съм ги давала, но са ни препоръчани от хора, които препатиха много с това, а и други вече са се възползвали успешно от тези.

И пак въпрос- как давате капките и тн. за колики- т.е. ясно, че  в лъжичка, но по нощите търчите да стерилизирате лъжичката и тн. или си я стерилизирате и си я ползвате по някое време през нощта?


Ужас- олях се с въпросите и аз  Embarassed  Имам и още, ама ще спра, че после да не ми се налага да ви се сърдя, че не сте ми отговорили по дневен ред на питанията  smile3534 Hug

ПП. Преди доста време тук се коментираше за онези масажи против колики дето излизат черни неща по гръбчето. Аз съм голям серсемин и не вярвам на такива индиански ритуали, обаче да си кажа честно съм и много любопитна и не се сдържах да не опитам- ами то е страшна работа....ще ви кача снимки на това чудо, което излезе и което и до сега не мога да махна от гърба й, защото не ми дава сърце на я чопля,  а камо ли пък да я бръсна. И никак не приличат на космени фоликули, мацки....Луда работа, ама....почувствах се като участник в Екзурсиста  Crazy

Виж целия пост
# 97
Коте, хайде бе жена....изчезна съвсем ти в последните метри! А сега я пак ми кажи- как е с кърменето- цедиш ли или мяташ циците наляво надясно и си свиркаш   

Laughing поизгубих се, да, нещо ми идваха в повече хормоналния дисбаланс и килограмите  Laughing ами милейдичка, душа, цедя но не за да давам, а за да ми олекне, иначе правилно - мятам циците наляво надясно, накъде ми падне и бутам в устата (нали така беше) щото и аз май съм мръсница  Laughing но и малката е такава явно, стиска и не пуска, зърната ми са леш вече. Замислям се за едни силиконови  Wink Айде лека вечер от мен, отивам да се чипкаме  Hug
Виж целия пост
# 98
За излизанията да кажа - ами викам неволята и така  Simple Smile Като трябва бутам го в кошницата и отивам да взема голямата щерка от училище (това като беше на 2 дена). Или пък в слинга да цица до като изпратя малката  Crazy
И по магазини ходих, по РД на София. Но най-често го водим по гости.

Слинга го използвам за сега най-вече да го придържа в изправена позиция корем-о-корем. Не мисля, че е опасно  Simple Smile
Облекчава го аламинут при коремни болки и аз съм със свободни ръце. Бабаслинга-та ми върши чудна работа всекидневно - да похваля!

Да ви разказвам, днес отивам до майка ми с такси, че е голяма поледица из нашенско.
Мъж ми ме бъзика - тоя как ти взе пари, като те видя с 3 деца  hahaha Трябваше даже някой лев да ти даде  Mr. Green

Милейдиня, тия хомеопатичните таблети как се дават? Пробва ли ги вече?
Виж целия пост
# 99
elly_ zlitova честити ви бебоци и на вас, да папкат много и да са послушни за да си почиват мама и тате!!!
eta   браво на теб, доста си смела с разходките, в тия студове мен не ми се излиза какво останало детето да изкарвам, но какво да се прави аз съм си такава. Явно взех да свалям от изолацията, която си бях понотрупала и пак започнах да си бъда зиморничава  Whistling
aluin имаш и моята подкрепа и стиснати палчета, дано всичко скоро се опраи и да си нагушите малката Веда!  Hug Hug Hug
Феичката се позагуби, какво ли стана с нея!?
Collibri и аз ти завиждам за това спящо бебе  Embarassed искам и аз, но май ще почакам  Mr. Green
отивам да нанкам, лека!
Виж целия пост
# 100
ооо, Миледичкова! Привет! Радвам се, на бодрия ти звук наново!  Grinning Само тъй! Брех, че спортистка се извъди, че взе да тичаш вече на пътека даже! Поздравления... ! Гледай да не докараш някой токсин от буреносно отслабване - тъй ми рече Портман, само дето и аз слабея но недвижейки се  Mr. Green - някак си става от самосебе си, на което естествено много се радвам  Hug. Ако пробвам индианския масаж като теб, кой знае какви чудеса ще излезнат от мъжлето Дамянски... той и сега си има косми по гърба и ръцете и дупето... като маймун ми е  Mr. Green, мъж та дрънка... Представям си ако излезнат и от тия черните... досега не съм по смяла хич да го натисна с масажи... ама ние сме новатори още. Днес за пръв път се къпахме във вана. Много му хареса, в началото, но после явно го налегна студ и взе да реве.
Иначе прилагам и аз индиански стойки о-йе, за да не реве, а да спи и да се кърми. Вечер се кърмим най-дълго - откарваме по 2 часа... ту едната, ту другата - мятаме във всички посоки. Накрая си давам по стара традиция добавката от 60-70мл изцедено млекце. С капки вътре против колики Колийф. И човека излочва всичко. Тамън като се успокои и го слагам да спи и почна да хълца... и да се ядосва на себе си че хълца... та приложих поредната стойка о-йе - кърмене на бебе, докато си лежи в порт-бебето. Да знаете, цицата спира хълцането. ТОва установих от кратките си срещи с туй чудо. И заспа! Еффалаа!
Сега очаквам да си кърти пак 6-7 часа.
Ета, много ми стана смешно за това с трите деца, че трябвало пари да искаш - искрено се развеселих  Mr. Green.
Я кажи сега за слинга, гледам много ти допада. Една приятелка иска да ми дава, друга да ми подарява... http://www.zilana.com/buy-shal.html - гледам че има различни размери и чалъми за връзване. Та се чудя - да разпитам тази първо дето иска да ми даде какъв е нейния - има ли значение размерите?
Аз си мечтая да си нося бебето и на планина например - дали е удобно в това нещо на гърба?!
Въобще всякаква слингова информация ще ми е супер полезна.
Вчера се мерих с и без Дамян в мен и той се получи 4400г... което означава, че е качил 400г за една седмица . Което ми се вижда доста. Наистина обаче беше с дрехи, беше ял и може би имаше леко напикан памперс. Но да махна 100г от тези неща - пак мисля, че добре си наддава детето. Абе самия факт, че не плаче, вероятно е достатъчен показател, че се храни нормално.

Вашите бебета имат ли сополки? Аз всеки ден изваждам по веднъж някакви секретчета миниатюрни от нослето. Като вземе да ми хрипти ги изсмуквам или с помпичка или с памучно филтърче.
Днес се обадих на педито да питам редно ли е, не е ли инфекция. Тя каза, че било нормално и че нищо му няма. Е та аз се успокоих..
Миледя, моето педи е Елена Иванова в Студентски град. Много съм доволна от нея. Оправна мадама. Ние си ходим в поликлиниката да ни преглежда. Но за първия преглед дойде у дома. Не зная дали й е практика да ходи по домовете. Има много пациенти - цялата околия ходи при нея. Ели когато се разболее я почва с хомеопатични обикновено, и само ако се усложнява дава антибиотик. ТА не знам дали да ти я препоръчвам. Но съм доволна за себе си.  Grinning
Виж целия пост
# 101
Привет бременлийки и мамчета.
Аз още съм си 2 в 1 , но слава богу, че не тръгна да се ражда бебчо през тези дни. В петък ви споменах, че ми е зле, започна се главоболие, болки в ставите, и нямах грам сила да стана от леглото. Прекарах в него точно два дни и то докато не свалих Т , не се оправих.
 Вдигнах температура до 38.4 и постепенно падна; водих консулт с моето джи-пи по телефона, тя ми разреши да пия до 4 парацетамола на ден или 3 фервекса, и аз като чух , че ми позволява фервекс се възползвах от него , че най-бързо се оправям, както и стана. Но пиех по 1 ден и то на два пъти Tired.
Та така много лимони, чайове, топли душове, защото на моменти треперих, после пък обратната вълна. Много кофтичко си беше и се молех да не тръгна да раждам, че не бях никак за нормално раждане, бях си просто един парцал.

Днес съм сто пъти по-добре, още снощи свалих последно температурата си и ми светна някак изведнъж. Три дни без грам апетит, ям само плодове, кис. мляко, бисквити и нищо друго. А какво спане му ударих през тези дни, направо в чудо се видях, че се брояха на пръсти часовете през , които бодувах Grinning
Бебче, ме съжали и беше послушно, днес обаче, на няколко пъти усетих как си навира главата, аха, аха ще излезе, но то вече си му е време Sunglasses Нямам никакво течение от рода на тапата, нямам болезненни контракции, само едно постоянно наместващо се бебе, което така и не си намери място, корем камък и някакво леко течение, за което ми предписаха и на мен глоболи.
И тъй като съм пропуснала доста, в старата тема не ми се и влиза, че има обновенни неща около вас, само на патерици, честитя рожденния ден на Дарлин и на кака  София. Happy Birthday, милички!!!![/color]

dmg , добре дошла отново и честита бебка!!
Елица, браво , много е радвам, че нещата са се оправили. Сега щом ти  си  доволна и щастлива, ще видиш как и бебчо ще е  Hug
allba_a , благодаря мила, но късно прочетох поста ти, дано  обаче не ми се налага вече да търся лек за тези настинки, грипове, мрипове, гадост Sick , Пазете се милички!
mama Anny , леле, направо си рекордьорка, дано и ние се приближим поне до твоя рекорд Laughing. Много бързо и слава богу добре завършило раждане Hug
beben4eto , честито ти бебче Антон!!!
walia78 , от дефламола остава много гадна миризма после, дори и като се измият зърната, при мен Мирела на няколко пъти ми отказа кърмене след като бях се мазала и измила и се отказах за да не се отбие. Опитай , дано при теб не се получи така Peace
Lassi , много неприятно, но щом се случило май се налага оперативна намеса, а сега бързо възстановяване на малкия Hug
verty , стискам палци, вече днес всичко да мине нормално и чакаме новини!!! Hug Hug
Амбър, добре дошла!:bouquet:
petia_sport ,стискай зъби още малко, затвор , не затвор, помисли си с какво ще се сдобиеш в него и се усмихвай по-честичко Hug
 За пъпчето- и аз не съм го хвърлила на каката, стои в една кутия пълна с монети и евра, так ами казаха, че няма парите да избягат от нея и ще бъде богата Grinning
tamarisk ,дано си се оправила вече, зная за какво говориш, не ни трябва тончо това сега Peace
aluin, мила съжалявам, че се е получило така, много бързо да се оправи малката кукла Praynig Hug

Честити бебчета на Злитова , jani85 и Фролик!
elly_, добре е всичко, щом завършва добре Hug Кошмарът не го заслужава никой, но сега се отпуснете и наслаждавайте на отглеждането на Петър!!!

*MILADY*, така ми Аресваш, поста ти е уникален и си личи по него , че оставяш депресията настрана, браво!!!!

Хайде, лека вечер на всички!!!
Виж целия пост
# 102
Добрютро.
На 13.12 в 19.58 френско време нашата ФЕЯ се срещна с голяма радост и облекчение с дългоочакваното си съкровище Леа. Бебка тежи 3.521 гр и е 52 см. Раждането е минало добре, но разкртието е отнело доста време и нерви. Хаби и екипа са били повече от невероятни. Пожелава успех на всички. Да е жива и здрава принцеса Леа. На мама бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 103
Новинаааа,

На 13.12. в 13.05 се роди нормално малката ми  голяма дъщеря Деница с мерки 4200, 51 см с много големи бузки, веднага стана любимката на отделението. Безкрайно съм щастлива. Целувки на всички. Mavi
Виж целия пост
# 104
Е това се казва добро начало на седмицата - браво на вестителките Hug
Фейче, Мави да са ви живи и здрави принцеските - аз винаги само това пожелавам, защото е най-важното от всичко, а че ще ви разват с таткото е повече от сигурно!
Толкова отдавна не съм писала, че не знам откъде да почна - първо честити бебоци на elly,dmg, Злитова , jani85 и Фролик Hug
petia_sport много ми е мъчно за теб, знам какво е да лежиш в МДто, но малко остана 1 ден само и ще се гушкате с бебка, добре поне, че няма да се мъчиш да я раждаш нормално, ако наистина е голяма, ще чакаме добрите новини Hug
Верти - чакаме добрите новини и от теб Wink
She_R поизмъчила си се ти, ама поне си се наспала - спинкай и почивай, че после като се появи зверчето влизаш в нашата група на недоспалите Laughing
Милейди - е, друго е човек да те чуе в добро настоение, аз все още простирам върху кростренажора Mr. Green
Колибри - и аз съм се запътила към тия слингове, ще питам тия дни кое как, но ми се виждат удобни за бързи излизания за купуване на нещо например, че моя мъж ми взе колата под предлог, че й се развалило моторчето на стъклото. Close Той като че ли е някакъв турчин, да не вземеме да излеземе някъде с бубата - ще му откъсна главата Wink Иначе и ние миеме дупето чак след ядене и като се надриска - мислех си, че съм единствената луда кака - ама явно не съм Mr. Green
Алуин - много ти е трудно предполагам, но всичко ще се оправи - сигурна съм, знам че доста бебенца имат шум в сърцето като новорени, надявам се и вярвам, че всичко ще е наред и те прегръщам силно Praynig Hug
Хайде после ще допиша, че имам още много неща за казване ама нямам време Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия