В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27

  • 37 157
  • 735
# 255
Българската колония в Истанбул, стягате ли се? Подготвихте ли сърмите? Simple Smile
Виж целия пост
# 256
Здравейте, момичета!

На новите попълнения Добре дошли!  Hug  bouquet

Ние сме добре, но покрай градината на малката и съпътващите я настинки и други подобни екстри не ми остава време да драсна един ред. Едвам успявам да ви прочета. Трета тема подсмърчам по киселото зеле, но мама обеща да ми направи като си отидем другия месец  Laughing  Mr. Green

Бз, завиждам ти за гостите.  Heart Eyes Мама и тя се беше наканила да идва за Коледа, но докторите и забраниха да пътува и остана за догодина.

sladka hapka, много неприятно с това обгазяване. Пожелавам ви един предколеден дъжд.
И аз съм фенка на Листопад-а, даже точа зъби тази вечер. Нещо го разводниха напоследък, но нали съм зарибена вече  Grinning

mistik, радвам се, че се включваш отново  Hug Heart Eyes

Пожелавам весели празници на всички!    bigdance2
Виж целия пост
# 257
Aз тотално изтървах темата и не зная сега на каква вълна сте, но искам да се похваля, че днес си купих БОЗА и пих! Една хасковска, два пъти по- скъпа от другата, но със захар!  Жалко, че беше прясна и не беше резлива...  Laughing

Весели празници на всички!   madnoel
Виж целия пост
# 258
гледам ви аз , че си честитите от сега, но аз утре ще я свърша тази... За сега отивам да навивам сърми с кисело зеле.... gydi smile3534
Виж целия пост
# 259
Момичета, благодаря за милото посрещане. Страхотни сте  smile3525. Покрай салатата и ракията ще ви инсъртна няколко снимки от нашия хубав град. За кмета какво да ви кажа - не го познавам лично  Joy Преди да стане кмет е бил ректор в унито - Анадолу. Когато става кмет посещава един град в Холандия (доколкото знам) и пренася концепцията на този град тук в Ескишехир. Освен това обича да се занимава (аматьорски) с изработване на восъчни фигури. Абе въобще кмет -мечта  Laughing
И за да не ви е скучна лекцията ще я подкрепя с малко снимков материал.


Река *Порсук*, която минава през града, включително и центъра и може да се разходите с малко корабче или гондола


Този кораб е част от красотите, разположени в парка за култура и наука


Кентпарк - единственият град в Турция с изкуствено море и плаж

Виж целия пост
# 260
Още малко снимки photo

Реставрираните стари къщи в центъра на града (напомнят ми за Пловдив)



Славата на града - изделия от люлеташъ







Виж целия пост
# 261
destiny_e, страхотно място!
Виж целия пост
# 262
Дестини-
жЮвеЙш на страОтнУ мястуууу newsm10 Всичко е много красово. А старите къщиииии, ааааах старите къщииииии, обожавам гиииииии.Утря шЪ мятЪм Бъднивечерните манджи. Вече съм сложила да се кисне фасулЯ от Смилян. Това лято си купих и си оставих точно за Бъдни вечер. А утре ще сготвя и една постна манджа от Комшийска Турция, във чест на това, че бях отново там лятото и от уважение към хората и, щото винаги ме посрещат кЪт ОрЪта  bouquet ПостнитИ сърми със лозУв лист сЪ готови, утрЯ ша сЪ пИкЪт. Другите със зелето за Нова Година. Тогава правя задължително Капама, от дълги години така посрещам Нова Година, дори и като съм била сам самичка. А там у капамицата има задължително  и сърмичките със киселото зелце освен другите мръвки.
Хайде бяхам да гледам Листопада и да сЪ ядосвам на ония дветИ кокошкИ двете сестри. Еййй, прост народ бееее, ама има такива беее, добре играят момичетата, щом ме карат да сЪ нервя Joy Ако ме и чувате как си говоря със телевизора, ще се смеете както се смее Бате като ме слуша. И него съм го наредила да гледа smile3521
Виж целия пост
# 263
Добре дошли на дестини_е, сбруни и мимссссссс! Hug  bouquet
За Ескишехир само суперлативи може да се изброят!!! А аз го помня като беше 500_хилядно прашно, забравено от бога село в Централен Анадол, където те гледаха накриво ако ходиш по къс ръкав, тип кимоно! (собствен опит  Mr. Green) Само в Анадолския университет се дишаше! И човека (Йълмаз Бюйюкершен) реши да даде кислородна маска на целия град  bouquet
Униврситетската младеж там си има фен клуб, (моят племенник му е член), хората много харесаха новия облик на града си инямат намерение (дай боже) да си сменят съгражданина_кмет!  bouquet  bouquet

Делтичке, как е писето, душа? Дано му е минало вече, че и на вас да ви е спокойно Hug ooooh! Нашето Бау е добре Laughing
Виж целия пост
# 264
МИСТИЧЕ Hug
Котаранчо, е май- по добре, щом взе да се хендри на кожената гарнитура, тъкмУ да я съсепе сЮвсем #2gunfire
А вашето Бау, да го нагушкаш Душе, от  леля му Делта. Че нали и ние имахмИ същУту Бай, като вашето, ама кожената гарнитура и нямашИ нищУ а със тоя Изидор дето го имамИ мЪЙ яд да я гледам така съсипана красота rotfImao Не го прави нарочно, но като се засили да се качва и пуска нокти и стана еднаааа,  не ми се говори .......
Виж целия пост
# 265
Добър вечер , скъпи дружки !    
Как върви подготовката за празника ?  

Джорди , много , много е сладък твоят Санта Клаус , много ! Пу-пу-пу ... Не мога да му се нарадвам !  Heart Eyes
Приказвате ли си вече ? Някое ново мурафетче ?   Mr. Green

destiny_e, много хубави снимки . Личи , че мястото на което живееш е чудесно , а и хората сигурно са добри ,
като съдя по това , което разказва mistik .
Какво представлява материалът , от който са изработени фигурките ?

Анджи , добре че свирна за филма за Света София . Гледах го с голям интерес , както и всички предавания на
този канал - любимия ми .
Цялата история на църквата е много поучителна ... Тя е паметник освен на много други неща , още и на това ,
до къде може да се стигне с добра мотивация ! ... Как иначе двама дилетанти , с предимно теоретични знания -
Исидор и Антимий - ще проектират такова чудо на архитектурата !? ...
ШЪ проектират , къде шЪ ходят , като знаят че при провал , шЪ им отреже главите Юстиниан ...  Mr. Green
От туй по-солидна мотивация , няма накъде !!!

sladka hapka , имаш право да се чувстваш доволна от себе си ! ... Да гледаш три деца ! ... Шапка ти свалям !  
Даже нищо повече да не направиш , това стига .
И аз понякога си казвам : Е , не е толкова зле , две специалности и дете , при положение , че не само че нямам такива
екстри, като баби , но и мъжът ми го няма през голяма част от времето ...
Обаче после си мисля : О- о - о , кого залъгваш ? ... Две плюс две прави четири , не може да направи осем ...
Не мога да компенсирам времето , когато , четейки за изпит за специалност , гледах да отпратя детето си с неговите
въпросчета или го изпращах да играе на снега с някоя от майките на другите деца в класа ... Или пък , като знам
как работят лекарите в щатите например , как  да си въобразя , че мога да се меря с човек , който години наред
е работил по 10-12 и понякога повече часа в денонощието , без да има грижа за абсолютно нищо друго , изцяло
отдаден на професията си ...

bz , DELTA_DELTA , mistik , pina , kaigi , Хаки , Снежи , drize , tsvete ,annip ,  

Пожелавам на всички ви хубава Бъдни вечер и весела Коледа !      





Виж целия пост
# 266
Добро утро, момичета!
Накиснала съм нахута, тиквеникът се пече, гълча децата... всички признаци,че довечера е Бъдни вечер!  Mr. Green Освен това има още дребни неща за пазаруване , така че ще се излиза.

Хайде, до после!
Виж целия пост
# 267
 Laughing
Весело посрещане на празниците  Hug
Здраве и спокойствие за всички  Hug

Кой каза, че София е студена и неизчестена  Mr. Green

Вече е топла, но неизчистена  Laughing  bouquet

Аз съм на работа тези дни  Party



Виж целия пост
# 268
NOEL BAYRAMIN KUTLU OLSUN ARKADASIM BENIM!

Знам,че съм използвала единствено число на "приятел",ама се страхувам,че ако льопна множественото, ще се изложа...

Готвачката яха метлата afwitch или черпака....
Виж целия пост
# 269
Скъпи приятели на Бъдни вечер, добри Бъднини ви желая ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия