В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27

  • 37 156
  • 735
# 465
ЗА МНОГО ГОДИНИИИИИИИИИИИИИИИ ПРИЯТЕЛИИИИИИИИИИИИИ !
МНОГО РАДОСТ И ЩАСТИЕ ВИ ЖЕЛАЯ !
ДАНО БОГ ДА НИ БЛАГОСЛОВИ ЗА ЗДРАВЕ И БЛАГОПОЛУЧИЕ !
МИР И БЛАГОДЕНСТВИЕ В ДОМОВЕТЕ ПРЕЗ НОВАТА 2010 ГОДИНА !
Виж целия пост
# 466






 




Виж целия пост
# 467
ЧЕСТИТА НОВАТА 2010  Party Crazy Heart Eyes Laughing Wink Hug !



ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПъРВИТЕ ИМЕННИЦИ ТАЗИ ГОДИНА : Васил, Василка, Васко/а, Васа, Весела, Веселин/а, Весuлuн/а, Вълчо !

Днес е е Васильовден, а.к.а. Василица, Василия, Сурва(ки), Сурува, Суроздру, Bтора Бъдни вечер.. Богатата трепаза е характерна за този празник – месо, баница или питка с дрянови клончета, кокошка (пуйка); торта/сладки/курабийки с мед, жито, орехи, ошав . Това всичкото е се слага с идеята да има здраве, богатство, детска глъч и здрави животни в къщата.



“Първият залък от погачата момите и ергените слагат под възглавницата си, вярвайки, че когото сънуват, той ще е бъдещият им съпруг (съпруга). Около огъня или трапезата се гадае за предстоящи сполуки през Новата година.
реди разсъмване започва обичаят сурвакане.”




Да не забравите да подложите гърбини за сурвакарите Mr. Green и техните сурвачки/сурвакнуцу/суровакнуцу/васулучарку/ дряновуцу (а защо са правени от дрян ли – ами защото още от време оно, дряновите клонки и дърво се е считало за свещено и магическо дърво)...




И да им дадете по една железна паричка, нещо сладко и геврече(кравайче). А те в замяна ша ви благословят - дa придобиете силата и здравината на дряновото дърво -  и домовете ви - здраве и дълголетие дa царят в тях.




“Сурвакарската благословия (блаженка, слава, молитва, сорвакия) не се пее, а се изрича. Тя представлява вербална магия, чието действие подсилва осигуряването на здраве и изобилие във всичко.”





Да не забравяме и друг важен ритуал днес : кукерите//kукерите/ чаушитe/бабугеритe/ станчинаритe/джамаларитe ! Те прогонват злите духове и болести със страшните звуци, к/о звънците им издават..



СУРВА СУРВА ВЕСЕЛА ГОДИНА ....




Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug


Виж целия пост
# 468
за много години дружина!
да сте живи, да сте здрави, много работни и много имотни   bouquet Hug  bouquet Hug Heart Eyes Heart Eyes

ха сега подложете яка гърбина та да започнем сурвакането по ред на номерата  Hug

Сурва, сурва година!
Златен клас на нива,
Червена ябълка в градина,
Жълт мамул под стреха,
Голям грозд на лоза,
Пълна къща с деца,
Пълна кесия с пари,
Пълна къща с коприна,
Живи, здрави до година,
До година, до амина!

честит имен ден и на именниците   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 469
Добро утрооооооооооо Хайде ставайте новата година дойдееееее! Да ни е честита!

Черпя по едно 



На всички именници да им е честито, живо и здраво името!

Нека посрещнем и

Виж целия пост
# 470
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ПРИЯТЕЛИ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И УСПЕЛИ, ЩАСТЛИВИ И УСМИХНАТИ! КЪСМЕТ И БЛАГОДЕНСТВИЕ ЗА ВАС И ЗА СЕМЕЙСТВАТА ВИ!!!   bouquet Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 471
ЗА МНОГО ГОДИНИ КОМПАНИЯТААААААААААААААА!!!

И да пусна и аз едни Кукери като БЗ-чето, че нали знаете, че до Водици по нощите ходят лоши духове и със кукерите ги гоним. Повече кукери, по УбавУ очистване от теЗ зли духове smile3521


ДЕСТИНИ- Hug
Благодаря за кафенце  bouquet
Виж целия пост
# 472
ЗА МНОГО ГОДИНИИИИИИИИИИИИИ!!!

                     

Послушай Новата година моя поздрав приеми
и нека радости големи ти носят идващите дни.
Нека сбъднат се мечтите твои в сърцето бликащи сега
и нека никога да няма в сърцето място за тъга.


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ВСИЧКИ ИМЕНЯЦИ!
ДА ВИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО!
Виж целия пост
# 473
За много години!


На всички приятели желая много здраве и успехи! И си стойте у дома ,че съм повела двама сурвакари.... и стихчето си знаят , и всичко!
Виж целия пост
# 474
честита  нова година

пращам ви сурвакарче.  мене вече ме сурвакаха.



да сте живи,здрави ,работливи,обичливи
къщите ви да са пълни с деца,любов,имане
Виж целия пост
# 475
Добр'утро другари !! За много години  Hug Heart Eyes Praynig Wink Laughing !!!!!!!!!!!!!!!!!


Макар и да си легнахме в 5 cyTpuHTa  Whistling Party Wink Mr. Green, вече 2/3 сме на крак (познайте кои 2/3  hahaha Whistling Crazy Joy) и сме готови да покоряваме 2010 ..или поне днешния ден  Mr. Green. И мене ме изсурвака единственото сурвакарче у нашу селу Joy Mr. Green Heart Eyes.



АМИН АМИН АМИН, ДАЙ БОЖЕ  за всичките ви/ни пожелания ! От Bашите уста в Божите уши!  Praynig Praynig Praynig



Нали по традиция трябва да има питка, кокошка и сладки с мед .. пускам ги bowuu Crazy Mr. Green .... мдам ...
      







Аннип - мерси ,че напомни за културния афиш тази година(аз  бях пyсHала в началото на темата, ама е хубаво да се спомене и по средата, да не забравя народOт  Whistling Crazy Mr. Green Wink). В тази връзка пускам календара на събитията за тази инициатива:

http://www.en.istanbul2010.org/stellent/groups/public/documents/ … es/gp_548036.html  !!!




“Istanbul Woman – Woman Istanbul”/ "İstanbul Kadın – Kadın İstanbul"





Heart Eyes Simple Smile Grinning Laughing Mr. Green Sunglasses Wink Party Crazy Flutter Hug Praynig Peace bowuu  bouquet



Виж целия пост
# 476
Честита Нова Година!

Сурва, сурва година,
весела, весела година!
Голям клас на нива,
червена ябълка в градина,
жълт мамул на леса,
голям грозд на лоза,
пълна къща със деца,
пълни обори със стока,
пълна кесия с пари!
Живо, здраво догодина,
догодина, до амина!


Виж целия пост
# 477
Пак съм аз Embarassed Mr. Green ... нЕма отърване от мен и таз година  hahaha Joy Laughing Wink Flutter Hug


Само да споделя, като дете винаги на 1.1. по БНТ гледахме Новогодишния концерт на Виенската филхармония . И сега съм си го пуснала до дупка в една от стаите ... (др. 2/3 гледат нещо др.) ... А аз се наслаждавам на музиката ... Мехлем за душата е (Misti, Haki  Laughing Wink Crazy) (като се има прдвид, че съм тренирала/танцуBала 10 години класически балет та съм си съвсем в свои води ... )... ла ла ла  .... Колко малко му трябва на човек, за да е щастлив   Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Mr. Green Laughing Wink.







 
Hug




ps:
Вино жени и песни (Wein, Weib und Gesang - Strauss)...  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=EAIss4MxB8s


Perpetuum mobile - Strauss
http://www.youtube.com/watch?v=b-2j_27FeH0


Georges Prêtre
http://en.wikipedia.org/wiki/Georges_Pr%C3%AAtre
http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=Georges%20Pr%C3%A … p;sa=N&tab=wi


Renato Zanella
http://www.renatozanella.com/
Виж целия пост
# 478
Честита Нова Година!   ura

Да сте живи и здрави, щастливи и усмихнати през новата 2010.



Честито на всички именници!  newsm51

Виж целия пост
# 479
HOBA Година no CBETA  Wink :



===============



TR :




Taksim :



======================


Tyk бях , когато посрещахмe 2000 година ... няма такова усещане ..беше въъърховноooy Mr. Green ...



 
Heart Eyes Grinning Hug

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия