В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27

  • 37 157
  • 735
# 390
...От друга страна, право е детето - аз с мустаци не ходя, никога! Не че ги бръсна, ама ги махам и толкоз. А баща му най - редовно е с пое 3-дневна брада. И то затова детето пита мен - все пак аз със с повече опит явно  Laughing


Eeee, He, u Ha откровения ли го избuхме вече  Crazy Flutter Mr. Green... ами право си е момчето (ха'ди честит ти бръснещ се син Laughing ... )
Виж целия пост
# 391
Ааааааа, лицевото окосмяване си го коментирам открито - там се вижда с просто око. Откровение ще е, ако ви споделя какво се случва с епилацията на закритите части. Ама за това ми трябват няколко чаши вино и Дедо ти Хаджия да не е наблизо, щото това са женски работи  Mr. Green Laughing

Айде, лека от мен, че утре работа ме чака.
БЗ, ти пиши с две думи за Шагал в Пера - ходи ли, хареса ли ти (аз продължавам да чета старата тема и чат-пат имам въпроси  Grinning)
Виж целия пост
# 392
Как сте мацки?
Сладка хапка  Joy а честито първо бръснене на синчето  Hug
Анджи твоят син 30 кила в първи клас, а моят-28 кила, аняма още 4 години  Rolling Eyes а ако знаете аз как го дебна от сега да го гушкам и стискам, баща му се врежда само докато дребното си, но и тогава отнася по някой и друг ритник  Laughing
Направих си кратка почивчица, че стягам багажа. Попрочетох ви набързо, интересна тема сте зачекнали, но ще я чета след Нова година, дано тогава имам повече време. Ние на Балкан ще ходим, а то 20 градуса го дават  Shocked -нито ски, нито сняг ще видим-ясно е, ама поне да  си починем малко.
Айде лека нощ от мен и много гушки!
Виж целия пост
# 393
C.X. - Е нали писах 3a Chagall, бре Flutter Mr. Green  ... (ако има време преди 24 Януари пак ша ида ,ама групово този път (Misti, Haki ) Mr. Green Laughing Wink)



Цитат
Pera muzesi -  Marc Chagall (Life and Love: Prints, Drawings and Paintings; 23 October 2009-24 January 2010 ) - http://en.peramuzesi.org.tr/exhibitions/detail_temporary_exhibit … sE%2fIL86gA%3d%3d
http://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Chagall
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA_%D0%A8%D0% … D0%B3%D0%B0%D0%BB

 -- вече бях (сама при това ...пон9кога обuчам да съм сама със себе си и с Истанбул ... страхотна среща, градът никога не разочарова  Crazy Wink...), но бих отишла пак Peace ...( 3 различни теми - 1)Любов (неворятно експресивни и весeли ми се сториха картините; 2)Библията - страхотни, просто великолпени; 3)Мъртви души - без думи ... Китки, любовници, евреи, Аврам, Собакевич, Чичиков ... техники - Indian ink(http://en.wikipedia.org/wiki/Indian_ink ) , etching(http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82) etc. ) Желаещи има ли  Whistling Wink ?


(PS: Е сега пpедHи, задни , лицеви части - ми то човещинка  Mr. Green(не е като да си сама в извършвaнето на таквиз процедури Laughing))
Виж целия пост
# 394
... Ние на Балкан ще ходим, а то 20 градуса го дават  Shocked -нито ски, нито сняг ще видим-ясно е, ама поне да починем да си малко.

Ами като нищо може да посрещHеTе вместо Новата година, направо пролетта  hahaha Joy Whistling Mr. Green Laughing Wink Hug Hug
Виж целия пост
# 395
...Дедо ти Хаджия да не е наблизо, щото това са женски работи  Mr. Green Laughing
...

Ааааа тук съм аз ама нал съм с намален слух та не чувам всичко.
Та за какво си бърборите вие двете там, че изпуснах...  Laughing Аааа за бръсненето ли ...

Аз навремето (когато бях тинейджър) това бръснене много го мразех, щото вечно се изривах след бръснене и бях голями сърбежи голямо нещо. То тогава и това афтършейовете беха едни не е за разправяне, след всяко третиране тичах като заклан петел из двора да се охладя.

Та гледам нал жените си мажат краката с нящо си па после го измиват там с оцет ли беше не помня и си викам, тая е по лесна от оная да се стържеш с това ножче (биковете - първите еднократни самобръсначки още ги нямаше). Та си викам я чакай да пробвам.

Изцапосвам се аз с това мазило, оно зе да стяга като гипс, па какво съм чел там в упътването не помня като ще хвана да си лисна оцет, че кат ще ми се подпали кожата, та да не ви разправям после цял месец какъв ходех по улиците. Та така първия ми опит за мързеливо бръснене ми излезе през носа.
Виж целия пост
# 396
Боже,Боже  bouquetОткъде тръгнахте=от Масумийет мюзеси,през белите и черни турци,прескочихте до дебрите на баничарството и родителските милувки и стигнахте до бръсненето.И после като ви казвам ,че тук сме се събрали най=шантавите хора =не ми вярвате ooooh! Hug  bouquet
Аз пък ако трябва да бъда откровена направих байрам ,като свърших романа на Орхан Памук=малей тоя човек ми взе здравето=то не бяха описания,не бяха лирически отклонения,не беше прахосване на цял един живот от страна на КЕМАЛ и изпепеляващата му любов към Фисун=брей байгънясах Mr. Green Sick #Crazy
Сладке ,когато дойдете да разгледате Туркоазо =аквариума се обадете,да се срещнем ако искате ,аз живея наблизо Heart Eyes
Джорди=аферим бе къзъм;Я гледай кВИ баници въртиш ove:
Мистик и Бз до скоро Heart Eyes Hug
Лори как върви отпуската,почини си и събери нови сили за пациентските орди Mr. Green Heart Eyes
Мащерке евалла за баклавата,дано имам шанса да я опитам на местна почва=Шуменска Mr. Green Heart Eyes
Цвети=приятна почивка  bouquet
Ангелино,кого и какво видя в Шумен Heart Eyes  bouquetЧао до скоро  bouquet Hug
Виж целия пост
# 397
Малиииии па сте списали 2 страници, докат ма нямаше  newsm78 бре оправни булки и това е. То политика, то кулинария, то майчинство, то пътувания лелелелеееееее как я сколасвате хич не ми е ясно. Личи ази съм още скорошна булка, та има да са учим от какити  Hug
Па и много са знайти по между си, трудно фащам кой от къде е, къде живей, пътува и т.н. Шъ ми трябва повечко време май да са впиша  newsm78
Та нейсе, хай да сръбнем по едно

та да ми просветне малко в умо
Виж целия пост
# 398
Изключително съм възхитена от снощното развитие на разговора , най-вече от статиите на Сладка Хапка, които в днешние ден на намалено работно натоварване смятам да изчета . За баниците вече сме говорили и моето лично мнение е,че отбора на групичката събира отбрани кулинари и ентусиасти .
Хаксев, за Орхан Памук - има негови книги, за които съм готова да убивам, има и такива , с които съм готова да бия тези които не ме слушат по главите. На мен "Музей на невиността " ми хареса, ама не е от книгите, които бих препрочитала, да си седи в библиотеката, Но че е тегав и описателен, спор няма....но някак си ми се струва, че ако искаш от книгите му да си извадиш изводи за турската душевност и представа за обществото , няма да се получи. Не знам до колко съм права де.
"О, Шумен и раблуден град " Simple Smile си е на мястото, Хаки, мокро беше , а колегите от  фирмата в която ходихме разправяха,че предиобед имало виелица и сняг. А в търново едни плюсови температури, едно слънце.... хората в Шумен казват : 3 часа сигурно ще пътувате до тук!....
За акулариума и аз съм навита!
Виж целия пост
# 399
Е, верно казва Хакито, че тука много шантаФФ народ сЪЙ събрал.
Абе вий от де тръгнахтИ къде стигнахтИ Joy
СЛАДКА ХАПЧИЦЕ, и ДЕДЕ- не мога сЪ спра да се хиля на постовете ви Joy Да сте живи и здрави. Ама продължавайтИ не сЪ спирайтИ дееее smile3521
МАЩЕРКЕ- Душе, много  си права, че това Турция не е Истанбул. Навремето наш приятел от Анталия точно това беше ни казал, че Турция не е нито Истанбул нито Анталия. И разбира се, че е така. А там за езика си абсолютна права, че колкото повече научаваш, толкова повече ти се струва, че незнаеш. Поне при мене е така.
ДЖОРДИ- Hug
Благодарско за баницата  bouquet Да видим как шЪ я сколасам и аз. И да мойтУ БаткУ кът едно слънцИ обаче синковеца правилно си разбрала съм го  отписала.  Ще има да мЪ пишИ снаата по форумитИ. Ама много дУбро дИте бешИ ко сЪ изкриви такова едно newsm78 Беше и много любвообвилен и аз си го гушках и целувах много, ама до 10 годишен, след това ми беше даден Игнор.
ДЕСТИНИ-
шЪ нЪ научиш чадо-яваш, яваш шЪ стани а можИ и по бързУ smile3503
БЗ-че
гледам на музеи си ни водила Hug
Виж целия пост
# 400
Не Мащерка, госпожа Сладка хапка беше в основата на всички основи !
А, Делтич, ще се наказваме! Блеете, госпожа, блеете! Party
Виж целия пост
# 401
ИзвинявЪ сЪ и отивЪ да сЪ пУпраЙ Embarassed
АНДЖЕ Hug
БлагодарскУ Душе, че мЪ следиш. Така е като говоря със ДиванетУ и пиша у форУмО smile3538 Правя генерални грешкиииии rotfImao
Виж целия пост
# 402
Ееее много ви се радвам.  Hug
Още не мога да се впиша, че явно си се знаете и аз някак не мога да се включа адекватно, но ви чета с голямо удоволствие  Laughing
Виж целия пост
# 403
Понеже много се шашкате напоследък кой не можел да пише , как не можел да пише, какви сме, що сме, да разкажа аз малко ( имам да пиша един меморандум, та гледам да свърша нещо друго само и само да не го пиша Embarassed).
Аз живея в Казанлък. Имам двама сина . Произхода ми се е запилял в северозападна България, та може да се каже,че съм "мокра". По образование съм филолог , винаги съм искала да бъда преводач и ми харесва да мисля за себе си като за такава. второто ми образование е МИО, завършено по време на втората ми бременност Simple Smile Може би  факта,че работя с хора от различни нации, с различни гледни точки и култура е възпитал у мен способността да гледам и да възприемам хората и културата им такава каквато е , без да се опитвам да я приравнявам към себе си и своята култура. Или просто съм готина Simple Smile Винаги съм се придържала към позицията, че ако човек знае логиката на нещата и произхода им, ще преценя правилно и ще избягва да съди и да лепи квалификации. Много обичам историята и много се кефя,че живея на Балканите ( понякога ми идва много де, ама това е тема на друг разговор). Също така смятам,че от всичките ни комшии по държава , най-близки по манталитет са съседите от Турция. По ред причини. Как започнах да пиша тук : четях,четях - аз съм читател, не писател Simple Smile - и в един момент в темата нахлу някой и започна да обижда , да лепи етикети ,да провокира ....грозна работа. Момичетата се държаха изключително достойно , а аз два дни съм си седяла буквално върху ръцете, защото ако бях почнала да пиша тогава и да лепя квалификации , хептен далеч щеше да стигне. Това предра Писала съм и в други теми на майки в чужбина и смея да твърдя, че тази "колония" е събира едни от най-добронамерените, компетентни , широко скорени и гостоприемни хора, които изобщо някога съм срещала оф - и он-лайн. Simple Smile
А историята на Османската империя е едно от най-интересните неща, в които може да се зарови човек. А е толкова малко позната у нас.
За предразсъдъците и борбата с тях не ми се говори, не и сега.
Аз имам моята лична история, свързана с Турция, но трябва мноооого да ме напиете и мнооооооооооого баклава с кисело мялко и гьозлеми да ми дадете, за да ви я разкаж.
Но както е тръгнало, гледам, и това време ще настъпи.
Та аз съм тук заради историята , заради хората и заради личния си кеф.Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 404
Ами като е тръгнало така и аз да се представя  Laughing
Аз съм Търновчанка родом, но съм живяла почти из всички краища на Бг, накрая се закотвих в София, с надеждата да стана американка някой ден.
По образование също съм филолог и също съм от повече четящите отколкото пишещите. Рода на майка ми са в Турция и имам и много роднини там, но аз самата още не съм ходила.
Надявам се догодина да поправя грешката си.
Имах и собствена разочароваща история там с едно момченце, но това беше в буйната ми младост. Може би затова игнорирах страната и хората там като цяло за което не бях права  Rolling Eyes
за историята подкрепям напълно angelina.bgk.
А аз съм тук, защото сте интересни, забавни и ми доставя удоволствие да ви чета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия