Направих си перманентен грим на веждите - Тема 2

  • 168 530
  • 764
# 135
Адри, все не ми остава време, иначе да направя и едно оформление на темата отпред със снимки, на който иска да публикува и да са по-достъпни за останалите. все се каня и... Rolling Eyes Blush
Виж целия пост
# 136
Адри много хубави са станали,да са ти честити.Хем са с хубав цвят и хем не са тънки,много са ти красиви.
Виж целия пост
# 137
Адри, много са хубави и ти отиват Hug
Виж целия пост
# 138
Мацки, ето една снимка 24 часа след слагането на грима. Тук съм ги понапудрила малко обаче защото иначе са още много тъмни заради коричките

Много са хубави,Аддри  Peace
Виж целия пост
# 139
Адри, страхотна си. Разкажи моля те, колко време траеше процедурата, болеше ли много?
Виж целия пост
# 140
Еййй, чак толкова комплименти не очаквах  Laughing Даже си мислех, че не на всеки ще харесат защото са по-плътни, а повечето мацки с перманентен грим залагат на съвсем тънки веждички.

В темата има доста разкази за това как минава процедурата, но и аз да си кажа:
Аз си подраних малко за часа и момичето на рецепцията ме настани и ми предложи кафе. След малко ме посрещна прословутата Еми - много красива и лъчезарна девойка и ме заведе в кабинета. Първото нещо беше да ме попита какво точно си представям и какво искам. Аз си изброих условията - да не са много тъмни, да са неутрален цвят за да мога да експериментирам с различните нюанси на русото на косата без притеснение, да спази доколкото е възможно формата на наличното ми окосмение на веждите за да изглеждат по-естествено като са покрити все пак с някакви косъмчета, да са по-плътни, а не просто линийка. Тя ми показа разни пигменти и ми препоръча най-удачния вариант. След това се ляга на един много удобен стол подобен на зъболекарски и тя подстригва леко веждите ако е нужно, изскубва излишните косъмчета за да ги оформи и започва да рисува с молив. Когато е готова ти дава да се видиш и да си кажеш какво да промени. Бърше, пак рисува, коригира и така докато се харесаш на 100%. След това пръска лидокаин (според мен си е напълно излишен) и започва. Първите 5-6 секунди се усеща едно боцкане подобно на усещането когато си скубеш веждите, но не толкова неприятно, а след това не се усеща вече нищо. Цялата процедура трае около час като първите 30 минути са уточняване на цвят и форма, а същинското рисуване е в следващите 20-30 мин. След като приключи веждите са доста оттекли и изглеждат ужасно, но след 30-ина минутки спадат. Тя изписва едно кремче за мазане (струва към 5-6лв) два пъти дневно докато паднат коричките и един ден след това. От следващия ден е позволено да се мокрят и да се слага пудра или ФДТ за да се тушира малко тъмния цвят на коричките. След месец се прави ретуш за доизкусуряване на формата ако е нужно, някаква промяна ако искаш да се направи, за подсилване на пигмента. Ретушът влиза в цената на първоначалното поставяне на грима т.е. плащат се 250лв на първата процедура, а за втората не се плаща нищо допълнително.
В общи линии е това. Ако съм забравила нещо питайте
Виж целия пост
# 141
Много ти благодаря за изчерпателното обяснение. Hug
Виж целия пост
# 142
Адри,супер са ти !
Моите са по-тънки и може като мога да си ги направя малко по-плътни.Но при мен проблема е ,че нямам косъмчета ! Просто преди много време една козметичка ми ги беше направила на зиг-заг и аз се ядосах и ги "до оправих" ...и след това имах много тънки косъмчета,които след като започнах да слагам първоначално молив и при триенето започнаха да падат...и така
Виж целия пост
# 143
Ох, момичета почнаха да ме сърбят веждите, а не смея да ги чеша за да не обеля насилствено коричките  Crazy Колко време след като започват да сърбят се обелват сами? Днес ми е 4 ден
Виж целия пост
# 144
Ох, момичета почнаха да ме сърбят веждите, а не смея да ги чеша за да не обеля насилствено коричките  Crazy Колко време след като започват да сърбят се обелват сами? Днес ми е 4 ден

ами, на 5тия, 6тия ден ще ти се обелят, но аз никога не издържам да се обелят сами и лекичко им помагам, но когато са станали люспи вече Peace
Виж целия пост
# 145
Не ги белете,така пада пигмент и се получават прекъсвания.
Виж целия пост
# 146
Не ги белете,така пада пигмент и се получават прекъсвания.

ако стърчат тея ми ти люспи, няма проблем да се дръпнат с пинсетата, пробвано е (макар, че Еми ако ме види, че го казвам ще ми дърпа ушите Simple Smile).
Виж целия пост
# 147
Адри,страхотни вежди newsm10много ми харесаха точно защото са по-дебели,аз много не си падам по прекалено тънки вежди.Браво и на Еми,страхотна работа Hug
Виж целия пост
# 148
Адри, честито! Hug
наистина са чудесни!!!
Здравейте момичета Simple SmileСлед месеци горещо следене на страхотната тема (прочетох и двете Laughing най-после се реших да се спася от досадният молив всяка сутрин.Aurora, адмирации за това че сподели с нас профисионализма на човек, който наистина знае какво прави и го може Hug
Тази седмица и аз ще се похваля с нови вежди и се надявам всичко да е ОК Laughing
Виж целия пост
# 149
Обелих сееее  Grinning С малко моя помощ, де   Crazy: Не издържах  Embarassed Идеални са. Цветът е навсякъде абсолютно равномерен  Grinning На изкуствена светлина малко сивее сякаш, не е съвсем кафяво, но ако реша ще го коригираме на ретуша. Много естествено изглеждат иначе. Голям кеф  Mr. Green
Ще се снимам малко по-късно и ще публикувам Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия