Примерна схема за захранване 20

  • 30 391
  • 745
# 390
Днес ходихме на консултация и лекарката ми каза, че ако не искам да започна захранване то поне мога да започна да му давам кисело мляко.Според вас правилно ли ще бъде?Детето е на3мес и 15дни
Виж целия пост
# 391
Днес ходихме на консултация и лекарката ми каза, че ако не искам да започна захранване то поне мога да започна да му давам кисело мляко.Според вас правилно ли ще бъде?Детето е на3мес и 15дни

Това вярно ли е, или е пързалка?
Защо не се регистрираш?
Разбира се, че е рано както за захранване, така и за кисело мляко.

Момичета отново моля за помощ или по-скоро подкрепа. Laughing : Купих пресни тиквички, зелени чушки и замразен карфиол, мога да й правя спокойно пюрета нали? Само чушката не е въведена.
Виж целия пост
# 392
Франческа,специално за тиквичките бих те посъветвала да не ги даваш.По това време са блъскани с нитрати и по-добре дай от пюре или изчакай сезонните.
http://www.novinar.net/news/zarzavatat-bil-palen-s-nitrati_NzUwOzEy.html
http://agrosaveti.com/agro-news/interesni-novini/612-nitrati-zelenchuci.html
Виж целия пост
# 393
Галина, шокирах се, благодаря ти.
Виж целия пост
# 394
Франческа,специално за тиквичките бих те посъветвала да не ги даваш.По това време са блъскани с нитрати и по-добре дай от пюре или изчакай сезонните.
http://www.novinar.net/news/zarzavatat-bil-palen-s-nitrati_NzUwOzEy.html
http://agrosaveti.com/agro-news/interesni-novini/612-nitrati-zelenchuci.html
първата статия актуална ли е, защото пише 0:00 08-11-2002  ?
Виж целия пост
# 395
Днес ходихме на консултация и лекарката ми каза, че ако не искам да започна захранване то поне мога да започна да му давам кисело мляко.Според вас правилно ли ще бъде?Детето е на3мес и 15дни

защо не я попита майтапи ли се с теб  newsm78 Тия доктори  ooooh! Немога да разбера какъв е този зор да се дава на дете нещо различно от кърма/ АМ  Crossing Arms
Виж целия пост
# 396
Добре де, то по тази логика и морков да не давам?
Виж целия пост
# 397
Добре де, то по тази логика и морков да не давам?

моят съвет е в началото да даваш готови пюрета. Ако държиш на пресни зеленчуци, направени на пюре:
1) да са според сезона и/или 2) БИО зеленчуци
Виж целия пост
# 398
О.к. дайте ми идеи за домашно пюре със сезонни зеленчуци?
А може ли със замразени?
Виж целия пост
# 399
Здравейте!
И аз да се запиша с един въпрос. Simple Smile Ние сме само на кърма, но забелязвам, че се заглежда по храната ни, когато с татко му се храним, а и когато му давам лъжичка не я блъска с езиче, а направо си я захапва... Simple Smile
Та се чудя какво да правя? Според мен е още малък, щеше ми се да остане само на кърма поне до 4-5 месец. Обаче ние поначало сме по-едри - роди се 4050 гр., а на 2 месеца беше 7 кг.
Какво е вашето мнение?
И благодаря предварително! Simple Smile
Виж целия пост
# 400
О.к. дайте ми идеи за домашно пюре със сезонни зеленчуци?
А може ли със замразени?

сега е толкова неподходящ сезон за зеленчици  newsm78
Моя позната прави само със замразени зеленчуци, значи може  Peace
Виж целия пост
# 401
О.к. дайте ми идеи за домашно пюре със сезонни зеленчуци?
А може ли със замразени?
Франческа, аз също готвя повече със замразени зеленчуци - броколи, карфиол, чушка. Картофи, моркови и ориз има целогодишно  Mr. Green. Смятам да давам и замразени зелен фасул, спанак и т.н. Към всичко домашно прибавям замразено домашно пиле през ден.
Оказа се, че моето дете не харесва вкуса на ябълка и банани. Яде ги в готови пюрета или каша, но не и в домашни пюрета. Та сега съм в чуденка какви плодове освен круша и сини сливи да й давам? Може би кайсия и праскова от готово пюре? newsm78
Виж целия пост
# 402
Франческа,специално за тиквичките бих те посъветвала да не ги даваш.По това време са блъскани с нитрати и по-добре дай от пюре или изчакай сезонните.
http://www.novinar.net/news/zarzavatat-bil-palen-s-nitrati_NzUwOzEy.html
http://agrosaveti.com/agro-news/interesni-novini/612-nitrati-zelenchuci.html
първата статия актуална ли е, защото пише 0:00 08-11-2002  ?
Не зная дали е актуална и сега,но предполагам,че е.Освен ако драстично не са се променили нещата и да са престанали да се използват толкова нитрати.Което ме съмнява Wink
Замразените зеленчуци е много по-добре,тъй като се берат и замразяват когато им е сезона.
Виж целия пост
# 403
Здравейте!
И аз да се запиша с един въпрос. Simple Smile Ние сме само на кърма, но забелязвам, че се заглежда по храната ни, когато с татко му се храним, а и когато му давам лъжичка не я блъска с езиче, а направо си я захапва... Simple Smile
Та се чудя какво да правя? Според мен е още малък, щеше ми се да остане само на кърма поне до 4-5 месец. Обаче ние поначало сме по-едри - роди се 4050 гр., а на 2 месеца беше 7 кг.
Какво е вашето мнение?
И благодаря предварително! Simple Smile
На два месеца ли мислиш да захранваш?! Ако правилно съм схванала, по-добре недей, колкото и да не съм специалист!
Под замразени зеленчуци какво разбирате, тези, които се продават (да кажем Бондюел), или домашни от фризера?
Виж целия пост
# 404
честно казано и аз ако нямах домашни продукти бих купувала само пюрета, но може би био магазините имат хубави продукти
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия