Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 135
Момичета, развиването на бизнес включва и доста четене и познаване на различни закони и наредби. Форумите помагат, но трябва и да се напънете да попрочетете и разберете това, което сте прочели. Иначе - плащате на специалисти, които да правят това вместо вас.
Искрено се надявам, хора, които не са запознати с дадено нещо да не объркват другите с мнения от сорта "пък аз чух, че....."
Прочетете чл. 15 от Закона за здравословни и безопасни условия на труд и въобще целия закон, защото глобите са едно много неприятно нещо, а никой не пита колко дребен ти е бизнеса.
Виж целия пост
# 136
Момичета, развиването на бизнес включва и доста четене и познаване на различни закони и наредби. Форумите помагат, но трябва и да се напънете да попрочетете и разберете това, което сте прочели. Иначе - плащате на специалисти, които да правят това вместо вас.
Искрено се надявам, хора, които не са запознати с дадено нещо да не объркват другите с мнения от сорта "пък аз чух, че....."
Прочетете чл. 15 от Закона за здравословни и безопасни условия на труд и въобще целия закон, защото глобите са едно много неприятно нещо, а никой не пита колко дребен ти е бизнеса.

  202uu
Виж целия пост
# 137
Дайте ми съвет.
Знете че момента е кризисен за бизнеса,в смисъл такъв че след Нова Година е малко мъртво време.
Та,предлагат ми да започна работа в ДСК-трудов договор,в офиса на Банката,експерт.
Обаче newsm78 съм в голяма чуденка...
Магазинът разбира се ще работи,трябва да наема продавачка,заплата,осигуровки,тая трудова медицина ще трябва да извадя,един куп пари и главоболия,свестен продавач ще намеря ли ooooh!
Клиентите ми са малко глезени,свикнаха с мен,а съм с тенденция и мечти да си разширя бизнеса един ден.
Човекът, който ще наема ако ми ги изгони Thinking
А и трябва ли да го изоставя в началото.
Аз така или иначе ще наема някого,но си мислех за от пролетта нататък.
Разсъждавайте по темата,моля ви.
Искам да чуя различни мнения с факти и примери.
Виж целия пост
# 138
Колко време имаш,за да отговориш в ДСК?
Ако имаш,търси продавачка и наблюдавай,как се справя.
Ако нямаш,прецени,колко ще вземаш и колко ще даваш?
Виж целия пост
# 139
Започвай в ДСК, пък си вземи една продавачка.
Няма да си единствената, която работи и има и магазин, а аз съм и на мнение, че като си леко отстрани на основния процес, по-лесно си откриваш грешките.
Виж целия пост
# 140
Започвай в ДСК, пък си вземи една продавачка.
Няма да си единствената, която работи и има и магазин, а аз съм и на мнение, че като си леко отстрани на основния процес, по-лесно си откриваш грешките.


С теб ще го обсъдим на четири пръста! Joy
Твоето мнение ми е важно!!!
Виж целия пост
# 141
Бих си взела продавачка и започвам работа. Събота и неделя ще си бъда аз в магазина и тогава ще ухажвам клиентите. Трудовата медицина - трябва да се плати, няма начин.
Но осигуровки на продавачката - забрави. В това безпаричие - всяка ще се навие да ти работи за пари на ръка. Ако е много отворена - договор на 4 часа. В Русе по-добро няма да намери.
Да, знам, че сега мамите ще скочат срещу мене - това е действителността в момента. Осигуровки - друг път. Така ще капе и при нея и при тебе.
Виж целия пост
# 142
Абсурд!
Ако ме хванат че не плащам,такъв акт ще ми изтрещят,че... ooooh!
Бедна ми е фантазията Naughty
Виж целия пост
# 143
Колко време имаш,за да отговориш в ДСК?
Ако имаш,търси продавачка и наблюдавай,как се справя.
Ако нямаш,прецени,колко ще вземаш и колко ще даваш?


Края на другата седмица трябва да дам отговор.
Притеснява ме това,че разхода на магазина ще скочи с още поне 500 лева отгоре на месец,отделно документациите в началото.
Та има ли сметка се пита в задачата newsm78
Виж целия пост
# 144
Аз не бих започнала. Ще обясня и защо. Колко енергия си вложила в бизнеса си? Смяташ ли, че един външен човек ще го направи? Била съм изправена пред такава дилема. Избрах собствения бизнес и не съжалявам. Да щеше да е много по-лесно, но в собствения бизнес също имаш възможност за развитие. А и с течение на времето ще ти идват нови идеи и веднъж вървяща една дейност ще ти дава самочувствие , че можеш да постигнеш и др върхове.
Виж целия пост
# 145
Нямаш мн.време,за да я прецениш.
Но вземи някоя жена над 30г. и нямаш грижи.
Все ще има парични задължения,и ще е по-отговорна.

Виж целия пост
# 146
Аз не бих започнала. Ще обясня и защо. Колко енергия си вложила в бизнеса си? Смяташ ли, че един външен човек ще го направи? Била съм изправена пред такава дилема. Избрах собствения бизнес и не съжалявам. Да щеше да е много по-лесно, но в собствения бизнес също имаш възможност за развитие. А и с течение на времето ще ти идват нови идеи и веднъж вървяща една дейност ще ти дава самочувствие , че можеш да постигнеш и др върхове.

Ей това мислене и при мен взема превес.
Но ми говорете още,моля ви!
Виж целия пост
# 147
И ще продължава да влага.Но щом пита,значи се двоуми.
Маргало ще си прецени плюсовете и минусите.Ако са добри парите в ДСК,защо не?
А и постът е добър.Мисля,че си струва.
Виж целия пост
# 148
Ако развиваш собствен бизнес това изисква много енергия. В началото няма събота, неделя, празници. Това е цената, която се плаща. А и за седмица е изключено да се намери свестен човек ( между другото проблема с персонала е огромен).
Виж целия пост
# 149
Аз не бих започнала. Ще обясня и защо. Колко енергия си вложила в бизнеса си? Смяташ ли, че един външен човек ще го направи? Била съм изправена пред такава дилема. Избрах собствения бизнес и не съжалявам. Да щеше да е много по-лесно, но в собствения бизнес също имаш възможност за развитие. А и с течение на времето ще ти идват нови идеи и веднъж вървяща една дейност ще ти дава самочувствие , че можеш да постигнеш и др върхове.

Ей това мислене и при мен взема превес.
Но ми говорете още,моля ви!


Ако имаш енергия в повече, по-добре мисли за втори бизнес... Вярно - в банката ще имаш "сигурни" заплата, осигуровки и работно време. Ще ти остава ли възможност да движиш бизнеса? Все пак от теб ще очакват да поемеш определени отговорности в банката и може просто да не ти остава достатъчно време за нищо друго...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия