Идеи за Бизнес-5

  • 82 846
  • 764
# 630
Кремена, сигурно си права, но то и по тази причина магазина е електронен, не реален и ситуиран някъде. Да може баба Гинка от село Гинци да си поръча гурме морски дарове примерно или кило захар с лешници, или червена захар от мадагаскарска тръстика  Simple Smile.

Съгласна съм с Кремена, този тип стоки се продават по-добре само в по-големи градове. Аз бих добавила, че дори в София гореспоменатите магазини се намират в квартали, в които живеят повече заможни хора, по-млади и доста чужденци. Двата магазина на Елемаг се намират в един и същи квартал и си мисля, че е точно по тази причина.Те правят доста детайлни проучвания за профила на населението преди да разположат някъде свой обект. Колкото до това да продаваш морски дарове по интернет или каквато и да е храна, трябва да се знае че има доста изисквания относно нейното съхраняване и начина на доставяне. Така, че не вярвам да има възможност или поне да е рентабилно да се доставя храна от един град в друг. Може би затова повечето сайтове за доставка на храна са обвързани с ресторанти от различни градове и доставят само в рамките на същия град.
Виж целия пост
# 631
Кремена, сподели колко е откачена идеята, може пък някой да е луд за вързване  Laughing

Ще я проверя първо доколко е реализируема и ще споделя. И да си призная,че нямам никакъв опит в онлайн търговията. За такъв магазин знам ,че трябва да си купя домейн,някой д анаправи сайта....и май дотам ми се изчерпват познанията  Embarassed
Виж целия пост
# 632
Креми, някъде из старите теми имаше потребителка с он-лайн магазин. Мисля, че никът беше pukanka. Ако те интересува нещо конкретно за самия сайт и аз мога да ти помогна, защото ние се занимаваме и с направата на сайтове. Peace
Виж целия пост
# 633
Креми, някъде из старите теми имаше потребителка с он-лайн магазин. Мисля, че никът беше pukanka. Ако те интересува нещо конкретно за самия сайт и аз мога да ти помогна, защото ние се занимаваме и с направата на сайтове. Peace

Мерси.
А може ли да ми кажеш как става така да излиза реклама на сайта в другис сайтове ? Примерно като каренце или иконка ? Това си е реклама и сигурно се плаща ? Мисля,че в по-предните страници коментирахте нещо такова,но като не разбирам много-много  Embarassed Примерно тук в нашия форум има реклами на детски магазини , на дрехи и т.н. Аз не искам да вьрви реклама къде ли не , защото стоката е много специфична ,ще се рекламира в точно определеи сайтове . Как вьрвят цените на подобна реклама ?
Виж целия пост
# 634
kremena и аз се пробвам в онлайн търговията Simple Smile Ако искаш ми пиши Simple Smile
Виж целия пост
# 635
На предните страници коментирахме партньорските програми. Доколкото разбирам, ти питаш за банер-реклама. Цените варират според тарифата на конкретния сайт, на който искаш да рекламираш. Можеш да купиш директно през сайта, може и през посредник (медийна агенция/шоп). Обикновено този тип реклама се продава на 1,000 импресии, но не винаги. Прави се медиапланиране, избира се подходящ микс спрямо целевата група и т.н. Ние и такива услуги предлагаме, аз конкретно се занимавам с това.  Laughing
Виж целия пост
# 636
На предните страници коментирахме партньорските програми. Доколкото разбирам, ти питаш за банер-реклама. Цените варират според тарифата на конкретния сайт, на който искаш да рекламираш. Можеш да купиш директно през сайта, може и през посредник (медийна агенция/шоп). Обикновено този тип реклама се продава на 1,000 импресии, но не винаги. Прави се медиапланиране, избира се подходящ микс спрямо целевата група и т.н. Ние и такива услуги предлагаме, аз конкретно се занимавам с това.  Laughing

Благодаря, непременно ще го имам предвид.

Бърди ще ти пиша.
Виж целия пост
# 637
kremena, мисля че ще е много от полза стъпките, през които вървиш към магазина, ако може да ги пишеш тук. На мен лично ще ми е от полза Heart Eyes И аз вървя към онлайн-търговия, ама и аз съм много боса в това Crazy
Виж целия пост
# 638
За онлайн търговията мисля е важно да решите колко пари ще вложите за сайта. Може с готови темплейти да ви излезе евтино, може и да се плати за сайт, където сайта ще е уникален и както вие го искате, но цената ще е може би поне тройна. Важно е да решите какво точно искате да постигнете, в началото да тръгнете с добър сайт, или пък по-късно да направите такъв, след като вече сте натрупали малко средства, за да натрупате повече Simple Smile
Кафе с Канела, фирмата твоя ли е, или работиш в такава фирма?
Виж целия пост
# 639
kremena, мисля че ще е много от полза стъпките, през които вървиш към магазина, ако може да ги пишеш тук. На мен лично ще ми е от полза Heart Eyes И аз вървя към онлайн-търговия, ама и аз съм много боса в това Crazy
На мен също
Виж целия пост
# 640
Кафе с Канела, фирмата твоя ли е, или работиш в такава фирма?

Моя е (и на половинката Wink).
Виж целия пост
# 641
Ще пиша и споделям. Само ,че няма как да стане веднага, почвам си дипломната, а и  ресторанта ми отнема доста от времето. Да се надявам до пролетта да го подкарам.
Виж целия пост
# 642
Намерих една добра статия по въпроса http://www.newmediaezine.com/?category=1&id=180
Мислите ли, че е подходящо на страницата на магазина да има и статии, описващи качествата на продукта и начините на работа с него (в моя случай са детски играчки)? Според мен един сайт, където се предполага, че ще влизат родители е хубаво да има подобна информация, която да ги привлича и да влизат да четат и едновременно с това да избират стоки. Но пък не съм се занимавала с маркетинг и ми е интересно да чуя и вашето мнение.
Виж целия пост
# 643
Мислите ли, че е подходящо на страницата на магазина да има и статии, описващи качествата на продукта и начините на работа с него (в моя случай са детски играчки)?

Силно препоръчително е, да. Може да включиш и препоръки на клиенти, които са ползвали продукта и са доволни.

P.S. Сега ми хрумна, че "статия" е малко разтегливо понятие. Във всеки случай, тези, които сте се насочили към он-лайн дейности, добре е да се запознаете със спецификите на писането за уеб, независимо дали ще пишете review-та, статии и др. 
Виж целия пост
# 644
Кремена, сигурно си права, но то и по тази причина магазина е електронен, не реален и ситуиран някъде. Да може баба Гинка от село Гинци да си поръча гурме морски дарове примерно или кило захар с лешници, или червена захар от мадагаскарска тръстика  Simple Smile.

Съгласна съм с Кремена, този тип стоки се продават по-добре само в по-големи градове. Аз бих добавила, че дори в София гореспоменатите магазини се намират в квартали, в които живеят повече заможни хора, по-млади и доста чужденци. Двата магазина на Елемаг се намират в един и същи квартал и си мисля, че е точно по тази причина.Те правят доста детайлни проучвания за профила на населението преди да разположат някъде свой обект. Колкото до това да продаваш морски дарове по интернет или каквато и да е храна, трябва да се знае че има доста изисквания относно нейното съхраняване и начина на доставяне. Така, че не вярвам да има възможност или поне да е рентабилно да се доставя храна от един град в друг. Може би затова повечето сайтове за доставка на храна са обвързани с ресторанти от различни градове и доставят само в рамките на същия град.

Eлемаг, та Елемаг. И други има не са само те. Но пак казвам, това е електронен магазин. Реален такъв няма да има. Така че, приходите му няма да зависят от квартал, град, област и прочие местоположения. Ще зависят от други неща. А морските дарове беше просто пример. И гурме не означава само храна.
А относно рентабилносттта, кой, какво, що, колко - да му мисли този, който се захване с подобно нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия