На коя дата ви превеждат майчинството?

  • 163 769
  • 769
# 60
Здравей Elfita,На 2 май момиченцето ми навърши1год.И от тук нататък ще получавам мин.раб.заплата?Винаги до края на всеки месец ми излизаше в НОИ превода и след 2-3 днена си ги теглих.Сега все още няма нищо-да питам ли в фирмата или нещо бъркам?
Виж целия пост
# 61
diana_0880 ,ако 410 те ти изтичат през май и си подала декларацията,ще я носят към 12 юни и ще имаш пари края на юни.
За 1 и 2 май няма да имаш обезщетение,защото са почивни
Виж целия пост
# 62
Това кога изплащат обезщетението зависи кога е подадена информация в НОИ от работодателя
Виж целия пост
# 63
pepi122 ,попълвала ли си декларация за отпуска за гледане на дете?Работадателят я представя до 12 май в НОИ.Малко по-късно тази декларация ще излезе и в сайта.Може и да закъсняват с внасянето на документите ти.Продължаваш да притесняваш счети и отиваш на място да питаш.Ако ти каже,че са внесени й искай входящия номер на документите и после пиши мейл на НОИ дали има документи с този входящ номер
Аз понякога като не знам входящ номер,просто питам с мейл дали е постъпил болничен например на еди си кое име.
Виж целия пост
# 64
Прехвърлих 1-2 стр, но не ми стана ясно, ако може някой да ми отговори.  Blush
Ползвах 1 година платено майчинство, което изтече към края на март 2010 (на 19.03.2009г е родено детето), от тогава "се върнах на работа" - ползвам платен годишен отпуск. В началото на май получих заплатата си за април месец и 120лв от полагащото ми се 1/2 майчинство.
Този месец получих заплатата за май, но майчинство все още преведено няма  Crazy Не зависи от работодателя, нали, те са подали хората документи в НОИ до кога ще ползвам 1/2 от майчинството си, та има ли и други, които трябва да получат майчинството си за май и да не са го взели все още, при положение, че до сега винаги го получавах около 2-5 дата на месеца  newsm78
В смисъл масово от НОИ ли е забавянето?
Виж целия пост
# 65
anny_ ,120 те лева зависят от работодетля толкова доколкото дали  са подали информация за теб,а това се прави всеки месец.иначе е ясно,че са подали декларация за 120 те лева,но това не е достатъчно.Дали е масово забавянето не мога да кажа
пиши мейл  на НОИ и питай за теб
Виж целия пост
# 66
 Hug Елфита, мн благодаря, любезна и знаеща както винаги...на НОИ не знам къде какво да пиша  Blush такъв номер за проследяване на болничните примерно нямам, нали лично трябва да се "занеса" до там, за да го получа, но със сигурност след ден-два от другата седмица, ако не видя превод, ще попитам в работата, на път за излизане за разходка с малката ми е и почти през ден ходя на "гости" там, така че ми е по-лесно...хич не вярвам да не са подали, че те са толкова стриктни във всяко отношение, но пък може и да се е случило нещо, ще видя. Мерси!   bouquet
Виж целия пост
# 67
на страницата на НОИ www.nssi.bg отиваш на контакти и там ги има
Виж целия пост
# 68
Прехвърлих 1-2 стр, но не ми стана ясно, ако може някой да ми отговори.  Blush
Ползвах 1 година платено майчинство, което изтече към края на март 2010 (на 19.03.2009г е родено детето), от тогава "се върнах на работа" - ползвам платен годишен отпуск. В началото на май получих заплатата си за април месец и 120лв от полагащото ми се 1/2 майчинство.
Този месец получих заплатата за май, но майчинство все още преведено няма  Crazy Не зависи от работодателя, нали, те са подали хората документи в НОИ до кога ще ползвам 1/2 от майчинството си, та има ли и други, които трябва да получат майчинството си за май и да не са го взели все още, при положение, че до сега винаги го получавах около 2-5 дата на месеца  newsm78
В смисъл масово от НОИ ли е забавянето?

Майчинството ми изтече на 12 май. Получих си сумата за 6-те работни дни на 3 юни. Т.е. при мен няма никакво забавяне. Дано съм била полезна!
Виж целия пост
# 69
Zdravei Elfita! I az imam edno vapros4e kam teb Grinning Ot 1.05.2010g sam v 45 dnevniq bolni4en predi termina. Do momenta nqmam nikakvi prevedeni bolni4ni.Ta vaprosa mi e ,tova normalno li e ili da trqbva da hodq do noi da proverq kakvo stava. Blagodarq ti predvaritelno  bouquet
Виж целия пост
# 70
Р_73, Елфита  Hug
Вчера отидох до работата, счетоводителката се обади по телефона, след многократни опити за свързване и казаха, че "парите пътували към мен"  Laughing Наистина следобяд имах СМС за превод, така че явно от там е забавянето, не се изисквало да подаваме всеки месец молба и т н за това, че съм в отпуск и ползвам 1/2 от майчинството, само трябва да подадем молба/декларация/документ за промяна на обстоятелствата и тогава ще ми спрат тези 120лв. По план график септември се връщам редовно на работа, а беба тръгва на ясли.
Правилно съм сметнала, нали? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 71
anny_ ,няма да ти спрат 120 те лева-ще ги получаваш докато детето навърши две години.За да ги получаваш подаваш прил4+прил 12

Zdravei Elfita! I az imam edno vapros4e kam teb Grinning Ot 1.05.2010g sam v 45 dnevniq bolni4en predi termina. Do momenta nqmam nikakvi prevedeni bolni4ni.Ta vaprosa mi e ,tova normalno li e ili da trqbva da hodq do noi da proverq kakvo stava. Blagodarq ti predvaritelno  bouquet

нормално е да нямаш превод,защото и болничния ти все още не е представен в НОИ
това ще се случай най-късно на 12 юни и ще имаш превод за дните от май накрая на юни

извади си пик код,за да следиш нещата от сайта на НОИ
Виж целия пост
# 72
 Shocked  Crazy пак аз
...Елфина, но нали, когато детето посещава детско заведение се спира(ло) майчинството. Поне така схванах аз от наскоро вдигналия се голям шум как превеждали майчинство на майки, които са дали децата си на детска градина  newsm78 Вероятно аз греша някъде.
Тези приложения 4 и 12, които ми написа още преди 2 месеца, ние със счетоводителката ги подадохме  Hug покрай тях вземам 120лв, но нали когато детето е на ДГ, а майката работи майчинството се спирало  Flushed
Виж целия пост
# 73
Изчетох всичко до тук и се обърках още повече.На 19 април детето направи 1 година,няколко дни след това счетоводителката ми подаде декларацията за втората година,но все още нищо не съм получила.За май месец разбрах по прочетеното тук да ги очаквам към края на юни,но не ми е ясно какво се случва с парите от 19-30 април.Тях кога да очаквам?Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 74
но нали когато детето е на ДГ, а майката работи майчинството се спирало  Flushed

еее ама много си премерна,душа-даваш си и 120 те лева
ама тука нема нужда-независимо,че детето посещава ясла ти имаш право на тези 120 лв
голям шум се вдигна около майки,които са взима пълното майчинство,а децата им са били на ясла

,но не ми е ясно какво се случва с парите от 19-30 април.Тях кога да очаквам?Благодаря предварително  Hug

трябвало е да ги получиш края на май
пиши мейл на НОИ какво се случва
извади си пик код,за да виждаш какво се случва на сайта на НОИ
вероятно счети не е представила декларацията ти или фирмата не е внесла образец 1
обади се и във фирмата

с две думи проведи разследване  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия