Ноемврийчета 2005 - 29та коледно-първомартенска-първоюнска тема

  • 65 623
  • 745
# 480
което ми напомня, че нашите деца стават на 5 години, което си е полу-юбилей. дали не трябва нещо по-специално да им се случи/подари, а  newsm78
Виж целия пост
# 481
хайде организирайте се, да не стане време пак да си идвам Simple Smile

ние ходихме днес да попълним униформата на Деян, въпреки че миналогодишните фанелки още му стават; взехме още две фанелки, едни къси панталони, шапка и бански. Училището е малко с краката нагоре още, знам само, че тази година учебните занятия ще свършват в 3 следобед, както големите ученици, и ще трябва да приготвям закуска и обяд за кутията всеки ден  Crazy вече съм направила списък с подходящите манджи   chef

аз нещо специално не виждам в петте години, но пък Деян вече има списък и за рождения си ден, и за Коледа, така че няма да ни е трудно. Мисля, че основният подарък за рождения му ден ще бъде скейтборд, понеже в София се учи на една проста дъска и това е едно от много малкото спортни съоръжения, към които проявява интерес.
Виж целия пост
# 482
Вижте, 22ри е почивен ден по средата на седмицата.  Тогава май ще можем да съберем най-голям кворум... и да се запазват места. Хайде, хайде, хайде  Crazy
Виж целия пост
# 483
Здравейте. Кити изкара грипа с повръщането. 12 часа повръща през 30 мин. Как издържа не знам. И през цялото време не легна. Вечерта в 6 една приятелка медицинска сестра дойде и би деган мускулно. така се отървахме от болницата.
За подарък аз мисля да и вземем дървена къща с обзавеждането. харесах една в амазон, но много голяма и не доставят до тук. чакам едни приятел да каже дали ще се връща с кола и кога и ако ме устройва той ще я докара. Много се надявам да стане, че тук са двойно по-малки и двойно по-скъпи.
Май това е от нас. И аз искам на среща, но няма да стане, така че само чакам за снимки.
Виж целия пост
# 484
За среща и аз може да с пробвам да се включа, ама аз никога не обещавам, че после да не кажете, че съм излъгала... А иначе за мен, ако изобщо мога, ще е по-- добре през седмицата, че събота и неделя съм плътно ангаже...Ще е готино да се видим определено...забравихме се.

На мен пък ми е едно много такова приповдигнато за 5-ия рожден дени от сега съм започнала да го планирам и организирам, ама за подарък удрям на камък  ooooh!
Виж целия пост
# 485
почти сигурно на 22ри ще сме на море  Peace

за РД - и аз планирам, но тихо и наум. по-скоро се притеснявам къде ще съберем 40 деца и двойно повече родители + други приятели, които още нямат деца. ще бъде трудно, но не е невъзможно. още мисля. на тоя фон подаръкът изобщо не ми е важен  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 486
Тук съм момичета! Казвайте кога и къде и се появявам с двете ми съкровища.
Вече сме в София. Наехме апартамент непосредствено до Хотел Принцес, но не сме сглобили мебелите още и за това живеем при баба ми на Паметника Левски.
Маик, благодаря за предложенията. Е какво стана с разказа за Париж?
Има ли ноемврийчета в ДГ-и в община Сердика? Севи е в списъка на чакащите, а ако не я приемат някъде, ще се опитам да я запиша в близкото у-ще предучилищна група.
Виж целия пост
# 487
Хайде да раздвижа малко темата и да се похваля, т.е  Ники. Фотографката, която прави фотосесията участва на някакъв международен конкурс със свои снимки, та я класирали именно с снимка на моята убосница...
Виж целия пост
# 488
Сиса, страхотно!Да ви е честито класирането  Simple Smile


Ние най-вероятно от 19 до 24 септ. ще сме на море - това по повод дата на срещата.

И да ви почерпя виртуално, че днес моят съпруг е рожденик  Flutter


Виж целия пост
# 489
И така пак е 15 септември...Успешна и творческа нова учебна година на всички малки ученици, преподаватели и всички които чувстват този ден, по особен начин 


Dominika - жив, здрав и обичащ съпруг.
Виж целия пост
# 490
Сисса, хубаво, ама покажи снимката Simple Smile

нашата учебна година почна вчера. Нова учителка, нови съученици - всяка година разместват класовете. Освен това първата седмица са на staggered system и ходят през ден. Хубавото е, че осигуриха отново автобус за децата от нашия комплекс и няма да се налага всеки ден да го водя и взимам заедно с Ясен.
Тази година ще учат до 3 следобед. Засега не е ясно какво повече ще учат, но аз имам да приготвям И обяд за лънчбокса.
Ходихме да пазаруваме канцеларски материали - училищните такси не освобождават от набавянето на всякакви моливи, фулмастри, лепила и ножици. Раницата я донесохме от Бг , със спайдърмен Simple Smile
тук сега е мания по Toy story, добре че взехме петте играчки от бензиностанциите на Шел и дори ги донесох тук, защото тук няма такива механизирани. Ако изобщо се сещате за какво говоря, че повечето сте с момичета Simple Smile

вдругиден сме на рожден ден на девойки-наборки. Голямо затруднение ми създава подаръкът! Купихме само по блокче хубава глина за моделиране, а друго? Идеи?
Виж целия пост
# 491
тити, книжки с приказки биха свършили работа за рождения ден  Simple Smile А също и всякакви момичешки дрънкулки - комплект чантичка пълна с гребенче, четка, огледалце и т.н., или пък кукли някакви ..... или дрешка ... аз това се сещам на бърз крак , както е казва  Whistling
Виж целия пост
# 492
тити, книжки с приказки биха свършили работа за рождения ден  Simple Smile А също и всякакви момичешки дрънкулки - комплект чантичка пълна с гребенче, четка, огледалце и т.н., или пък кукли някакви ..... или дрешка ... аз това се сещам на бърз крак , както е казва  Whistling
абсолютно е права Peace - всякакакви момически джаджи са на почит. Поне това разбрах аз от последните 2-3 РД на които ходих ме.

До тази сутрин и аз не знаех коя снимка точно, но авторката ми прати това. Съвсем случайно и тя го видяла. Погледнете на долу- мисля 7-та снимка

Аз да попитам нещо за прословутата предучилищна - Ники ми споменава, че вече имали математика и пишели разни знаци(+ и =). В сайта на БТВ има списък на общините, които я въвеждат и Варна е между тях. В същност честно казано не мога да разбера - аджаба предучилищна ли са или не. То ще питам госпожите, ама като се върнат че още са в отпуск. В градината в момента е някакъв хаос от заместнички. И да споделя - онзи ден 2 момиченца от тяхната група излезнали на улицата, говоря за един от най-натоварените булеварди във Варна.  #Cussing outВече не съм спокойна като я пращам  там.
Виж целия пост
# 493
2012 е годината, в която предучилищната от 5 г. става задължителна. до тогава се вкарва пилотно в отделни общини, та дали на беше и в отделни градини. струва ми се, че всеки ще се бута да е в тия пилотни редици, защото и парите за ДГ/училището ще са повече. явно трябва изрично да се осведомиш каква е хавата във вашата градина.

а това с излзизането на деца на улицата е недоглеждане велико. така една наша майка разказваше как оставили сина си в ДГ, обаче след 3-4 минути се сетила, че забравила шапката му ли, шала ли - не помня какво, и като се върнала след не-дълъг н-брой минути видяла, че детето й стои самотно на стълбите. да дообясня, че нашите ДГ са в жилищни блокове и ние всъщност си оставяме децата обути и облечени на г-жата/охраната/който отвори входната врата. т.е. жената звъннала, отворили й, тя дала детето, а после детето се оказало отвън. явно и други деца са приемали по същото време, та затуй така е станало. добре, че въпросното дете не решило да духне по стълбите, че после иди го търси. не знам кой е виновен - г-жите ли (ми те са х 1 брой за 30 деца), системата ли, която допуска групата да се сътои от 30 деца, що ли, но накрая някоя майка ще пропищи (дано не за нещо ужасно) и всички вкупом ще тръгнат да тъсят виновници, да се правят промени в закона и пр...

а! като казах 'закон', се сетих, че не съм ви информирала от поне година време (дали не и повече) за нашата семейна драма с името на петра - 5 години по-късно то все така си стои сбъркано. минахме през всички инстанции, но съдилищата тук не уважиха нашето желание детето ни да се казва както ние искаме и оставиха името й както лелята в общината е решила. та затуй сега се съдим с държавата на европейско ниво. после пак ме питайте защо в списъка с нежелание професии за децата си съм турила и 'съдия'. да ме прощават тия, дето ги познаваме и са добри хора, обаче работят като такива...
Виж целия пост
# 494
Интересно, не знаех че имате "драма" с името - та какво е името според закона?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия