Слънце чака мама вече,че лудна вкъщи с ОКТОМВРИйското човече

  • 28 431
  • 739
# 660
Радолинис благодаря, аз прочетох в сйта и за това питах за отзвуци от програмата. Аз също имам леля пенсионирана детска учителка и изках да се включим и ние та я изпратих днес да пита дали може да кандидатства.
Музе, отивай на лекар каквото и да е трябва да се махне и то по рано. Да може и да ти е писнало ама няма как.
Виж целия пост
# 661
Мацки, много сте готини  bouquet
Наистина най-важното да сме здрави и позитивни Hug Heart Eyes
и малко пролетни цветя, за настроение Wink


Виж целия пост
# 662
Здравейте, мен малко ме е срам, че от мнооооого отдавна не съм писала, но честно казано покрай малкото диваче време имам малко. Аз всъщност влизам директно с въпрос: напоследък забелязвам, че малкия от време на време, без причина /сега ще се опитам да го обясня колкото мога, защото ако ви покажа веднага ще ме разберете/ се стяга, все едно го втриса. Нали се сещате като изведнъж ви стане студено как ви втриса. Обаче в случая не мисля, че е от това че му е студено. Тука някой ми каза да не е тик, и аз сега съм супер ошашавена. Март месец ще ходим при педиатърката, ще я питам, но дотогава много ще му мисля. Ако някой има мнение или идея защо прави така ще съм много благодарна ако сподели.
Виж целия пост
# 663
Vlubena, моето дете прави така, когато пишка, така го хващам, че е мокър памперса. Възможно ли е и при вас?

Ние вече направихме разходката и сега спи Митко. Обядва с форнети, супата беше игнорирана напълно. За хематома на венеца четох из "нетя", засега ще чакаме зъбчето да го пукне.
Пишете се в таблицата, че иде новата тема и да сме готови със списъка за нея.
Виж целия пост
# 664
Влюбена моят син така се стряска понякога след акане,понякога и без причина видима .Майка ми казва че по принцип понякога го правят и след пишкане,но до колко второто е вярно не знам.Хубаво ще е ако и аз разбера от някоя друга мама. newsm78
Виж целия пост
# 665
Здравейте! Навън времето е разкошно, само чакам Алекс да стане и хайде на разходка.
Днес трябваше да сме на ваксина-реимунизация полиомиелит. Мисля да поотложа, че нещо кашлука, а и тук никой не писа за нея. Според имунизационния календар, който прегледах се слага на 1 г. и 6 месеца, но има случай и на 1г. и 4 месеца. Вие какво мислите?
Музе, стягай се и наблягай на гозбите. Срамота-кулинарка, а кожи и кости станала Wink  Hug Ела да ти дам малко килограми, че при мен са в излишък. Дайте някоя диета, че вече не мога да се търпя Praynig.
Музе, защо не пробваш с мед и лимон. Хем подсилва имунната система, хем и предпазва от настинки. Опитай, сигурна съм, че ще помогне. Баща ми е много слаби мама така му подсилва организма. При него имаше ефект.
radolinis, дай малко инфо за програмата. Питах тук и ми казаха, че "В подкрепа на майчинството" не съществува, а на нейно място има нова програма-"Отново на работа". Двете програми се различавали, защото парите идват от различни места. И докъто по първата могат и да кандидатстват пенсионери, то по втората не могат. Интересувам се, защото мисля да се връщам на работа и мама да гледа Алекс. Но февруари мина на ТЕЛК и е трета група инвалидност. А така не може да постъпи като детегледачка по " Отново на работа".
Виж целия пост
# 666
Момичета, понеже работя с бюрото по труда, ще гледам да ги издебна и да ги питам за програмите-ако успея може и сега. Чух миналата седмицата по телевизията, че отново стартира "В подкрепа на майчинството" и се надявам да е така, защото ако майка успее да се пенсионира-на 1.12. прави 57 и има право като учителка искам да я включа и нея-като го гледа поне да и плащат.
Ние също цял ден изкарахме навън и сега пак излизат с майка ми, а аз ще ходя на родителска среща-дано да заведат децата на бяло училище, да покарат ски.
Виж целия пост
# 667
Здравейте, мен малко ме е срам, че от мнооооого отдавна не съм писала, но честно казано покрай малкото диваче време имам малко. Аз всъщност влизам директно с въпрос: напоследък забелязвам, че малкия от време на време, без причина /сега ще се опитам да го обясня колкото мога, защото ако ви покажа веднага ще ме разберете/ се стяга, все едно го втриса. Нали се сещате като изведнъж ви стане студено как ви втриса. Обаче в случая не мисля, че е от това че му е студено. Тука някой ми каза да не е тик, и аз сега съм супер ошашавена. Март месец ще ходим при педиатърката, ще я питам, но дотогава много ще му мисля. Ако някой има мнение или идея защо прави така ще съм много благодарна ако сподели.

Влюбена,днес точно същото питах нашето педи.Каза,че така реагирал в някоя ситуация,ако се е уплашило или нещо такова.
Виж целия пост
# 668
Здравейте! Навън времето е разкошно, само чакам Алекс да стане и хайде на разходка.
Днес трябваше да сме на ваксина-реимунизация полиомиелит. Мисля да поотложа, че нещо кашлука, а и тук никой не писа за нея. Според имунизационния календар, който прегледах се слага на 1 г. и 6 месеца, но има случай и на 1г. и 4 месеца. Вие какво мислите?
Музе, стягай се и наблягай на гозбите. Срамота-кулинарка, а кожи и кости станала Wink  Hug Ела да ти дам малко килограми, че при мен са в излишък. Дайте някоя диета, че вече не мога да се търпя Praynig.
Музе, защо не пробваш с мед и лимон. Хем подсилва имунната система, хем и предпазва от настинки. Опитай, сигурна съм, че ще помогне. Баща ми е много слаби мама така му подсилва организма. При него имаше ефект.
radolinis, дай малко инфо за програмата. Питах тук и ми казаха, че "В подкрепа на майчинството" не съществува, а на нейно място има нова програма-"Отново на работа". Двете програми се различавали, защото парите идват от различни места. И докъто по първата могат и да кандидатстват пенсионери, то по втората не могат. Интересувам се, защото мисля да се връщам на работа и мама да гледа Алекс. Но февруари мина на ТЕЛК и е трета група инвалидност. А така не може да постъпи като детегледачка по " Отново на работа".

Вили, на нас педи ни каза,че задължително трябва да има 1г. и 6 м. и тогава чак ще я правим.
Виж целия пост
# 669
И така момичета Отново на работа я има и при нея трябва да си регистриран в бт-може да е и самата майка-ако иска да си го гледа от2 до 3 г-и е регистрирана на бт-по тази програма за пенсионери не става, но допълнително ще ми кажат дали имат нещо ново за В поткрепа на майчинството, предполагам че до края на седмицата ще мога да ви кажа. Предполагам че и на страницата наа бт има нещо, но трябва да имам време за да се поровя-Засега това от мен
Виж целия пост
# 670
http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Maiki/Frame_maiki.htm
Това е страницата на БТ-надявам се да сам полезна. При получаване на доп.инф. ще ви кажа
Виж целия пост
# 671
Влюбена, моята прави така като се ядосва, но го прави нарочно и после се киска

Радолинис, мноооого съм зян с прочита на законите. Значи моята майка е пенсионирана детска учителка, но в момента работи към фирма от бюро по труда. Като тръгна аз на работа - бебока ще е на 2 год., тя като напусне работата си, за да го гледа....Какво се прави? Embarassed Embarassed Embarassed А ако искам аз 1 година неплатен отпуск , за да я гледам аз, какво ще взимам?
Виж целия пост
# 672
Мецо, виж тук дали ще ти стане ясно като имаш предвид че в момента ползваш отпуск по чл.164 от КТ-за отглеждане на дете до 2 години и получаваш обезщетение по чл.53 от КСО. чл.54 от КСО е за половин маичинство ако не си в майчинство, но и не си пуснала детето на ясла. Например аз сега съм в болнични и освен болничниа имам право да получавам и 120 лв. защото продължавам да си гледам детето. Сигурно и ти си ползвала докато беше в болнични. А какво точно се прави ако питате мен си питайте в БТ по местонахождение, защото от толкова работа с БТ ми е ясно, че във всички градове е различно като изключим документите.

http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Maiki/Frame_maiki.htm
Виж целия пост
# 673
Ох,забравих да спомена.Днес бяхме на консултация и да се отчета: 11 кг. и 77 см.
Виж целия пост
# 674
Радолинис, разбрах и аз за програмата, че не става за пенсионери. И на мен ми се отрязаха крилата ама към края на март може би щяло да има нещо ново в подкрепа на майчинството, та се надявам да измислят нещо и за пенсионерите. Лека нощ  от мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия