Тайната на дългата и здрава коса - 76

  • 102 729
  • 741
# 300
Може ли да ми препоръчате нещо за регулиране омазняването на косата. Напоследък майка ми има този проблем-бързо омазняване на косата. За има няма два дни и вече и е сплеската, няма обем, направо ужас. Шампоана за мазна коса не помага въобще.
 Hug  Hug  Hug
Виж целия пост
# 301
Няма и да помогне - той даже повече изостря проблема, заради силните си измивни свойства.
Нека ползва по-добре меки шампоани за честа употреба. Може би проблемите са хормонални  Thinking
Виж целия пост
# 302
аз по рецепта на Lady Brinne си измих косата с хума и косата ми издържа вече 4ти ден без да е мазна,чак утре мога да я измия.Много съм доволна.
Виж целия пост
# 303
на мен пък ми се струва, че от както Нивеата за къдрава коса е с нова опаковка има нещо ново и в състава... не ми харесва вече толкова, преди ми оформяше по-добре косата Crossing Arms преди  няколко страници го споменах, но никой не ми отговори и реших, че си въобразявам

Не ти се струва само на теб  Twisted Evil  Според мен и пяната за къдрава коса на Нивеа също я развалиха  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 304
Здравейте, момичета! Имам следния въпрос (може на някои да им се стори доста тъп  Blush): след измиване на косата, понякога ползвам маска, от тези бързодействащите за 5-10 мин докато съм в банята, трябва ли след това да ползвам балсам или не е необходимо? Косата ми е мазна, ползвам сешоар и я мия всеки ден.
Виж целия пост
# 305
Цитат
Няма и да помогне - той даже повече изостря проблема, заради силните си измивни свойства.
Нека ползва по-добре меки шампоани за честа употреба. Може би проблемите са хормонални 

Майчето ползваше един шампоан 2в1. Мислих, че е от него и и казах да си купи нов, само шампоан-тя си взела Палмолив за нормална към мазна коса, но ми се оплака, че резултата бил същия.
Lady Brinne,  възможно е и да е от хормоните.  newsm78


Цитат
Здравейте, момичета! Имам следния въпрос (може на някои да им се стори доста тъп  ): след измиване на косата, понякога ползвам маска, от тези бързодействащите за 5-10 мин докато съм в банята, трябва ли след това да ползвам балсам или не е необходимо? Косата ми е мазна, ползвам сешоар и я мия всеки ден

Според мен ако нанасяш по цялата дължина, след това може да не слагаш балсам. Аз даже често слагам маска за коса вместо балсам.
Виж целия пост
# 306
Цитат
Няма и да помогне - той даже повече изостря проблема, заради силните си измивни свойства.
Нека ползва по-добре меки шампоани за честа употреба. Може би проблемите са хормонални 

Майчето ползваше един шампоан 2в1. Мислих, че е от него и и казах да си купи нов, само шампоан-тя си взела Палмолив за нормална към мазна коса, но ми се оплака, че резултата бил същия.
Lady Brinne,  възможно е и да е от хормоните.  newsm78


Цитат
Здравейте, момичета! Имам следния въпрос (може на някои да им се стори доста тъп  ): след измиване на косата, понякога ползвам маска, от тези бързодействащите за 5-10 мин докато съм в банята, трябва ли след това да ползвам балсам или не е необходимо? Косата ми е мазна, ползвам сешоар и я мия всеки ден

Според мен ако нанасяш по цялата дължина, след това може да не слагаш балсам. Аз даже често слагам маска за коса вместо балсам.

Палмолив за мен не могат да правят шампоани. Да си купи Orzene с бира и да пробва някой от тях, например.

А това за балсама е абсурдно!!  Naughty
Задължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)
Виж целия пост
# 307
Цитат
това за балсама е абсурдно!! 
Задължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)

Това въобще не го знаех.
Виж целия пост
# 308
Цитат
това за балсама е абсурдно!! 
Задължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)

Това въобще не го знаех.
И аз не го знаех, доста често си слагам само маска Rolling Eyes.....
Хайде сега един въпрос, мислите ли, че лимоновия сок в маската с тривитаминола може да поизсуши косата Rolling Eyes. Чудя се защото миналата седмица си правих маската, сложих и лимон, и малко от цветът се поотми, което беше желан ефект Peace Сега искам пак, но се чудя дали няма да си изсуша косата, която отчаяно се опитвам да възстановя?
Виж целия пост
# 309
Аз в един период - много преди да знам за маската  Wink, след измиване слагах лимонов сок и после отмивах с вода. Косата ми придоби меден оттенък. Кестенява е иначе.
Виж целия пост
# 310
Цитат

А това за балсама е абсурдно!!  Naughty
Задължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)


Благодаря много!   bouquet И моята логика беше такава, т.е. че трябва балсам, защото неговото действие е точно такова  - да "затвори" косата и да я предпази от външно въздействие, но от друга страна това не обезсмисля ли действието на маската, т.е.  дали съставките се поемат достатъчно добре или се получава реакция. Ще попитам фризьорката ми следващия път като ходя, че последния забравих и затова реших да почерпа малко опит от вас. Ще се радвам ако някой друг също се включи, защото мисля, че повечето хора не знаем как да ползваме продуктите, които може и да не са чак толкова лоши.  Simple Smile
Виж целия пост
# 311
По темата за балсама и маската след измиването с шампоан - мисля, че маската всъщност е със същото действие като балсама, т.е да затвори косъма, но е с много по-голямо съдържание на хидратиращи и подхранващи вещества. Мисля си, че се обезмисля ползването и на балсам след маската, тъй като според мен на практика косъма вече е затворен след нанасянето на маската. Аз слагам или балсам или маска, защото иначе много ми се утежнява косата и става страшно мека, а това не ми допада особено. Може и да не съм права, но аз така процедирам Peace
Виж целия пост
# 312
Да питам има ли доволни от шампоаните LORYS                                                                                                                                             
Виж целия пост
# 313
По темата за балсама и маската след измиването с шампоан - мисля, че маската всъщност е със същото действие като балсама, т.е да затвори косъма, но е с много по-голямо съдържание на хидратиращи и подхранващи вещества. Мисля си, че се обезмисля ползването и на балсам след маската, тъй като според мен на практика косъма вече е затворен след нанасянето на маската. Аз слагам или балсам или маска, защото иначе много ми се утежнява косата и става страшно мека, а това не ми допада особено. Може и да не съм права, но аз така процедирам Peace

Напълно подкрепям това мнение!  Peace
Дори в темата за Добрата и лошата козметика мисля се обясняваше, че разликата между балсама и маската е в консистенцията. Не мога да си представя да нанеса и маска, и балсам. Абсурд!  Shocked
Виж целия пост
# 314
И аз не го правя. Всъщност състава на двете е почти идентичен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия