Тайната на дългата и здрава коса - 76

  • 102 722
  • 741
# 315
Аз също слагам или едното или другото. Но не и в комбинация. Става ми множко
Виж целия пост
# 316
Самият факт, че след маска косата е по-лъскава, не означава ли, че люспичките са се затворили и пречупват по-добре светлината?
Виж целия пост
# 317
Това, което ви написах за употребата на балсам след маската не е моя логика. Четох го преди време в статия, писана от специалист.  Peace
Факт е, че само след маска косата ми се наелектризира. А след балсам - не.
А състава на много продукти е идентичен, но ще кажете ли, че вършат една и съща работа??  Crazy
Виж целия пост
# 318
Това, което ви написах за употребата на балсам след маската не е моя логика. Четох го преди време в статия, писана от специалист.  Peace
Факт е, че само след маска косата ми се наелектризира. А след балсам - не.
А състава на много продукти е идентичен, но ще кажете ли, че вършат една и съща работа??  Crazy

Погледни си тогава цитата пак. По нищо не личи, че не е твоя логика. А от думички, като "това е абсурд!" и прочее, ще рече човек, че хал-хабер си нямаме ни от миене на коси, ни от нищо и само чакаме някой да ни просвети.  Tired

Винаги съм била на мнение, че едно "според мен", преди даден пост би спестило доста .....

....
А това за балсама е абсурдно!!  NaughtyЗадължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)
Виж целия пост
# 319
Това, което ви написах за употребата на балсам след маската не е моя логика. Четох го преди време в статия, писана от специалист.  Peace
Факт е, че само след маска косата ми се наелектризира. А след балсам - не.
А състава на много продукти е идентичен, но ще кажете ли, че вършат една и съща работа??  Crazy

Погледни си тогава цитата пак. По нищо не личи, че не е твоя логика. А от думички, като "това е абсурд!" и прочее, ще рече човек, че хал-хабер си нямаме ни от миене на коси, ни от нищо и само чакаме някой да ни просвети.  Tired

Винаги съм била на мнение, че едно "според мен", преди даден пост би спестило доста .....

....
А това за балсама е абсурдно!!  NaughtyЗадължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)



Айде сега и ще ми кажеш как трябва да се изразявам....  Stop И аз винаги съм мислела, че ще е много по-лесно като не е съгласен човек с даден пост, просто да го подмине или да пише без да се заяжда и да дава акъли как се пише грамотно, изразително и прочее...  Stop
Прави си каквито искаш изводи за "цитата" ми, но за мен няма никакво значение кой как ще си мие косата и какво ще й слага...  Crazy
Виж целия пост
# 320
Въпросът е да се изказваме коректно и неподвеждащо.   bouquet А не че някой на някого казва как да пише.
Важно е да посочваме кое е личен опит, кое е чуто или прочетено някъде, кое е категорично доказано от медицината напр.. И така.  Simple Smile
Виж целия пост
# 321
За балсама и преди сме спорили Crossing Arms
Лично аз балсам ползвам много рядко, защото ми сплесква косата. Както сме коментирали за затваряне на люспичките на косъма върши работа и изплакване с хладка вода. Лично аз предпочитам да спестя една химия в повече на косата си, каквато е балсамът.
Виж целия пост
# 322
С риск да се изкажа неподготвена, понеже и аз не мога да посоча точен източник, ще рискувам и ще се изкажа  Wink Аз също съм чела, че маската и балсамът имат различно действие върху косата и не са взаимнозаменяеми. Освен това, имам спомен, че оптималната честота на използване на маската е веднъж на 4 измивания, а балсамът се нанася след всяко миене. Не съм сигурна обаче под "маска" какво точно се има предвид - само купешки или и домашно-забъркани...
Виж целия пост
# 323
Привет може ли накой да ми каже http://www.feelunique.com/p/LOreal-Professionnel-Serie-Expert-Li … -Serum-125ml.html   това за какво е,моята кос а е чуплива с леки къдрици и ми трябва нещо за оформяне.И още един въпрос препоръчайте шамп.на Керастаз за изтощена коса,която пада Cry
Виж целия пост
# 324
Айде сега и ще ми кажеш как трябва да се изразявам....  Stop И аз винаги съм мислела, че ще е много по-лесно като не е съгласен човек с даден пост, просто да го подмине или да пише без да се заяжда и да дава акъли как се пише грамотно, изразително и прочее...  Stop
Прави си каквито искаш изводи за "цитата" ми, но за мен няма никакво значение кой как ще си мие косата и какво ще й слага...  Crazy

... "грамотно, изразително и прочее" съм далеч от мисълта да те уча да се изразяваш.  Wink

А за подминаването - щях да го подмина, ако твоят не беше един от онези постове, в които някой адски много държи да каже колко е просветен по конкретен въпрос и с това е твърде вероятно да заблуди част от четящите тук.

Имаше преди време една форумка, която също толкова уверено като теб твърдеше, че маската с тривитаминола е абсурдно грешно да се втрива в корените.  ooooh! Е, твоят пост ми напомня нейния.  Laughing
Виж целия пост
# 325
Dega, моите уважения, но на никого не съм извила ръцете да си слага балсам след употребата на маска.
Ако обичаш, не ме сравнявай с други съфорумки  Stop, а пък ако ще и да изровиш доказателства, че балсам не трябва да се слага след маска, и че балсамът и маската са еднакви по състав, значи и по употреба. Това също е заблуда за четящите тук нали??
Каквото и да кажеш, което ще е противоположно на това, с което аз съм се запознала в нета (за употребата на балсамите), и това, което правя с моята собствена коса, също може да е заблуда за други.
Това е отворен форум и всеки има право да изрази своето лично мнение по конкретна тема.
Не съм писала, че е полезно да си залееш скалпа с киселина, нали???  Mr. Green

Не се заяждам с никой и съм далеч от мисълта да го правя.  Hug

Хубав ден на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 326
Здравейте отново! Виждам, че има вече доста коментари по моя въпрос и реших да обобщя темата.
Първо искам да уточня, че въпроса НЕ е МАСКА СРЕЩУ БАЛСАМ?, а ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ПОЛЗВА БАЛСАМ СЛЕД МАСКА?

Здравейте, момичета! Имам следния въпрос (може на някои да им се стори доста тъп  Blush): след измиване на косата, понякога ползвам маска, от тези бързодействащите за 5-10 мин докато съм в банята, трябва ли след това да ползвам балсам или не е необходимо? Косата ми е мазна, ползвам сешоар и я мия всеки ден.

Цитат

А това за балсама е абсурдно!!  Naughty
Задължително след маска се слага балсам по краищата на косата, защото маската отваря външния слой на косъма, за да може той да поеме съставките й, но не го затваря, и при неизползване на балсам, косата се мърси по-бързо и по-лесно. А балсамът след маската затваря косъма за външните вредни влияния.... (Не можах да открия статията, за да го прочетете.)


Благодаря много!   bouquet И моята логика беше такава, т.е. че трябва балсам, защото неговото действие е точно такова  - да "затвори" косата и да я предпази от външно въздействие, но от друга страна това не обезсмисля ли действието на маската, т.е.  дали съставките се поемат достатъчно добре или се получава реакция. Ще попитам фризьорката ми следващия път като ходя, че последния забравих и затова реших да почерпа малко опит от вас. Ще се радвам ако някой друг също се включи, защото мисля, че повечето хора не знаем как да ползваме продуктите, които може и да не са чак толкова лоши.  Simple Smile

Благодаря на всички, които писаха по темата.   :bouquet

Тук гледам, че се заформи някъкъв спор и понеже се чувствам малко отговорна искам да кажа, че в никакъв случай не търся категорични рецепти за грижа за косата, защото това е индивидуално и всеки сам може да прецени кое и как да използва, в зависимост от типа коса, ефекта, който иска да постигне и не на последно място от времето, усилията и ресурсите, които може да отдели.
Аз лично категорично НЕ мисля, че балсама и маската за коса имат еднакво действие. Ако беше така нямаше да има два различни продукта.  newsm78  Идеята на маската е да подхранва косата, а на балсама - да "затвори" външния слой и да предпази косата от "тормоза", които и налагаме и от действието на околната среда.   Rolling Eyes Може би наистина трябва да се пита специалист, но не знам масовите фризьори доколко са запознати с това.
Желая на всички приятен ден и да греете с красиви и здрави коси, придружени с една широка усмивка, въпреки мрачното време мавън.  Laughing



Виж целия пост
# 327
еее не се карайте де...големи момичета сте Simple Smile
Иначе от собствен опит мойта коса като я пръскам с балсам без отмиване ми решава проблема с наелектризирането.Иначе ползвайки маска или балсам в банята за мене няма никаква разлика в състоянието на косата ми след като изсъхне.Ползвам от по мазните балсами и маски(сега не знам дали са мазни или по хлъзгави да ги нарека),но мойта коса от друго не може да се среши.Едно време всички балсами,макар и български бяха много хубави,сега напоследък забелязвам са плъзнали едни странни,които като ги изплакнеш все едно нищо не си слагал на косата и после ресането е невъзможно.Та не знам кое колко затваря косъма,но определено е от значение гъстотата и състава на балсама или маската.
Виж целия пост
# 328
Айде намазах се с маската, пак сложих и лимон....да видим дали ще има промяна в цвета, че другата седмица ще я боядисвам а много ми се иска да махна максимално един гаден червен отенък..останал от предишни експерименти с боядисването Rolling Eyes.
Иначе по заформилият се спор...мисля че е индивидуално, аз ако сложа само балсам е чуствам някак по-суха косата и не толкова подхранена, да не говоря че с по-евтинки балсами не мога дори да я среша. Това налага ползване на маска почти при всяко миене на косата. Искам да питам някой ползвал ли е това http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=151&products_id=851, предвид предстоящото боядисване се чудя дали да не го пробвам newsm78
Виж целия пост
# 329
Момичета... преди време бях останала много доволна от тази Шаума http://angelcosmetics.mymall.bg/product_images/m/197__98292_thumb.jpg и наскоро си взех един синьо-лилав,даже в нега не го намирам  Laughing прави косата мекичка,обааааче на втория ден ми е мазнаа  #2gunfire До сега винаги са ми допадали шампоаните на Шаума,този развали всичко  Crossing Arms

И при мен косата ми се омазнява на 2 я ден след този шампоан.По-добър ми е Шаума със 7 билки...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия