Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Мога ли да изправя косата си отново утре след като я напръсках с лак за коса?
Как да използвам себорал за премахване на пъпки по главата?
Как да премахнете маската с тривитаминол и маслата от косата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Мога ли да изправя косата си отново утре след като я напръсках с лак за коса?
Използването на лак за коса преди изправяне с преса не представлява риск от запалване на косата. Въпреки това, фризьорите обикновено препоръчват избягването на стилизиращи продукти като лак преди изправяне, за да се запази здравето на косата. Лакът може да бъде по-кофтен от пяната, но не е опасност за запалване или експлозия. Важно е да не става навик да се използва лак за коса преди изправяне, за да се запази здравето на косата.
-
Как да използвам себорал за премахване на пъпки по главата?
Себоралът може да се прилага два пъти седмично, като се втрива в корените на косата след измиване и след това леко масажиране на скалпа. През първите две употреби някои хора може да изпитат лек дискомфорт по кожата на главата, но това обикновено преминава. Себоралът е известен със своята ефективност при премахване на пъпки по скалпа и борба с пърхота.
-
Как да премахнете маската с тривитаминол и маслата от косата?
Маската с тривитаминол и маслата могат да бъдат отстранени, като следвате тези стъпки: първо изплакнете косата, след това нанесете балсам. След това измийте косата с шампоан. След баня отново нанесете балсам и накрая използвайте кристали за по-лесно отстраняване и предотвратяване на електростатичен заряд върху косата.
-
Как да избера подходяща маша за коса?
-
Как мога да сведа до минимум щетите от изгоряла коса след използване на преса?
преди няколко страници го споменах, но никой не ми отговори и реших, че си въобразявам
): след измиване на косата, понякога ползвам маска, от тези бързодействащите за 5-10 мин докато съм в банята, трябва ли след това да ползвам балсам или не е необходимо? Косата ми е мазна, ползвам сешоар и я мия всеки ден. 

Сега искам пак, но се чудя дали няма да си изсуша косата, която отчаяно се опитвам да възстановя?
, след измиване слагах лимонов сок и после отмивах с вода. Косата ми придоби меден оттенък. Кестенява е иначе.
И моята логика беше такава, т.е. че трябва балсам, защото неговото действие е точно такова - да "затвори" косата и да я предпази от външно въздействие, но от друга страна това не обезсмисля ли действието на маската, т.е. дали съставките се поемат достатъчно добре или се получава реакция. Ще попитам фризьорката ми следващия път като ходя, че последния забравих и затова реших да почерпа малко опит от вас. Ще се радвам ако някой друг също се включи, защото мисля, че повечето хора не знаем как да ползваме продуктите, които може и да не са чак толкова лоши.