А какво ви е мнението за боровия мед?

  • 17 409
  • 40
# 15
Но за домашен боров и аз не съм чувала, наистина. Липов, акациев - да. Боровия от кое на бора се получава? newsm78

Този, който аз давах на хлапетата, беше домашен - свекърва ми го правеше от зелени шишарки и борови връхчета.

Виж целия пост
# 16
Но за домашен боров и аз не съм чувала, наистина. Липов, акациев - да. Боровия от кое на бора се получава? newsm78

Този, който аз давах на хлапетата, беше домашен - свекърва ми го правеше от зелени шишарки и борови връхчета.

Като ви чета чак ми се прииска да опитам домашен боров вече. Laughing
Много би ми било интересно, ако вие опитате купешкия боров, след истинския, как ли би ви се сторил?
Виж целия пост
# 17
Според мен една кафена лъжичка боров мед в шише с подходящ чай е идеална напитка за болно гърло и настинка, при дете на тази възраст.
Виж целия пост
# 18
А какво го прави подходящ при настинка?
Виж целия пост
# 19
Виви, като билкова отвара е. Помага много при кашлица, задух, бронхиална астма. Използван е много в народната медицина.
Приеман с чай или топло мляко загрява. Боровият мед се препоръчва и при отслабване на организма, т.е. подсилва го.
Виж целия пост
# 20
А какво го прави подходящ при настинка?
Най-вече екстрактът от борова смола, който се получава, предполагам.
Виж целия пост
# 21
Ясно. Благодаря!
Ще си потърся домашен. Преди много години съм яла и много го харесвах заради аромата.
Виж целия пост
# 22
Боровият мед действително е много ефективен при кашлица. Ако имам под ръка, бих дала в момента, в който се усъмня че започва да кашля. Е при положение че бебето е захранено де  Mr. Green но като гледам вие сте големи ... Същия ефект има и чай от борови връхчета (продават се и в аптеките), но 2 или 5 грама захар пък изобщо не са толкова вредни ...
Виж целия пост
# 23
bibona благодаря ти за инфото, за чая от борови връхчета, не знаех че продават такъв.
Виж целия пост
# 24
Боровият мед е страхотен при кашлица, зачервено гърло и др.под. + превъзходния вкус, разбира се на домашно приготвения. Майка ми задлъжително прави такъв всяка година от борови връхчета, за лек. За първи път дадох на синът ми, когато направи годинка, хареса му. Смолата, която се съдържа в него действа разяждащо на зъбния емайл, така че е добре да се има предвид и  да се мият зъбките.
Виж целия пост
# 25
Не бих дала, освен ако не е за спиране на кашлица.
Виж целия пост
# 26
Имам буркан боров "мед" - купуван и се зачетох в етикета.
"Билков мед от борови връхчета / този продукт не е пчелен мед /.Съдържа билков извлек, захар и/или глюкозо-фруктозен сироп, лимонена киселина / Е330 / и питейна вода." Аз си разтварям по 1 ч.л. в чаша вода и го пия като съм настинала.На детето не съм давала. Peace
Виж целия пост
# 27
Еми май-наистина е добър при кашлица и настинка, ама моята като не го иска чая и това си е Sad Така си ми седи бурканчето.
Виж целия пост
# 28
Ами явно е хубав, както каzвате при настинка. Аz обаче иzобщо  не го обичам и се получава, нали zнаете... като не обичам, не се и сещам zа него  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 29
Боровият мед е страхотен при кашлица, зачервено гърло и др.под. + превъзходния вкус, разбира се на домашно приготвения. Майка ми задлъжително прави такъв всяка година от борови връхчета, за лек. За първи път дадох на синът ми, когато направи годинка, хареса му. Смолата, която се съдържа в него действа разяждащо на зъбния емайл, така че е добре да се има предвид и  да се мият зъбките.

Напълно подкрепям !

Моята майка всяка година прави боров мед и много го употребяваме при болно гърло, а и сутрешния чай го подправяме с него. през лятото го разреждаме с вода и става чудесно безалкохолно.

  chef
рецептата е много проста:

60 бр. малки шишарки или 60 бр. малки борови връхчета,
варят се докато омекнат изваждат се и във водата се добавя толкова захар, колкото е водата.
варенето продължава до получаване на консистенция като на мед. Добавя се и лимонена киселина за консервант.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия