за теб и Ина.




за теб и Ина!

В следващия един час само дето не умрях пред операционната. Всички ми казаха, че ще трае 15тина минути, а цял час никй не се показа да ми каже една дума защо се бавят толкова.
Оказа се, че камъкът е бил доста голям и е трябвало да чистят повече. Има 3 шева, но са с разграждащи се конци и няма да с свалят, а ще си паднат сами. Като я изкараха упоена на носилката, с превръзка на окото и абоката в ръчичката наистина ми спря сърцето. Ужасно е да си гледш детенцето упоено, в безсъзнание. Хубавото е, че излезе от упойката лесно, почти не спа после, а след 2 часа вече се опитваше да ходи. Първите й разбираеми думи след упойката бяха "Мамо, обичам те". От излизането от операционната до изписването ни лекар не мина да я види, само анестезиоложката дойде да каже, че в 16ч мога да я захраня. Не ме питайте този глад и жажда 18 часа какво й причиниха. Както и да е, захраних си я, не е повръщала и всичко си беше наред до вечерта, когато Ина се разплака, че я болят крачетата. Тя си го има този проблем и педиатърката й казва, че е от растежа и като я заболят да й давам Панадол. Отидох при сетрата и я питах дали може, отговори ми се, че в момента в отделението няма лекар и трябва да го чакаме да дойде, за да разреши. След 40 мин Ина вече виеше от болка и отидох втори път - лекар все още нямаше. След още половин час сестрата дойде с ръце в джобовете и каза, че мога да й дам Панадол. Аз помолих да ми дадат и се оказа, че няма...
На въпроса ми ако вдигне дете температура след операция какво ще правят отговорът беше, че то все някой си носел. Едва ли не ми се скараха, че аз нямам, а после се появи докторът да ме уведоми, че щом иска да й дам да съм отидела до дежурната аптека и да си купя, те имали само парацетамол на таблетки и такова давали на децата с постоперативна температура, чупели ги и има давали
Изкарахме кошмарна нощ с плач от болката, кашляне от задушната и непроветрена стая, следене да не си маха абоката и да не си сваля превръзката, а за да е пълна картинката нощта преди операцията на мен ми дойде. Казнчето в тоалетната не работеше, та се разхождахме с едни легени, абе картинка просто. Както и да е избутахме нощта, аз не мигнах, за да я гледам и на сутринта дойде сестра да каже да им измерим температурите. Така и не мина втори път да пита дали някой има, само каза да чакаме операиращия лекар да дойде да ги види преди да влезе да оперира други деца. Това беше в 7ч. До 9 никой не беше дошъл и аз тръгнах да я търся. Намерих я в стаята на сестрите и дамата ми каза, че съм направила много хубаво, че съм дошла, че вече щяла да тръгва. Занесох и Ина да я види, махна й превръзката и абоката, каза да я заведа на 16ти на контролен преглед, а до тогава да я мажа с едно кремче 3-4 пъти дневно, абе колкото се сетя
Изписа ни, платих си за престоя и се прибрахме. Вчера направо не знаех на кой свят съм от умора и нерви. Изби ми огромен херпес, но важното е, че Ина е в прекрасно настрение и състояние. Почти не говори за това. Само ми каза, че са я вързали в операционната и са й се карали, защото е искала да ства и да дойде при мене 
Всичко е добре щом свършва добре.Тия неща ще се забравят. Все за твоя сметка си остава, разбира се.Но- това са майчините тревоги, които , за жалост, в родната действителност не се намаляват
Бубче, много, много ви гушкам!
За коя б-ца става дума
И това е детско отделение на голяма наша болница
Бъди много щастлива и обичана майка и жена

/
Препоръчани теми