АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 341
  • 760
# 330
Признавам си, че съм пристрастна, когато стане дума за антибиотици, защото дълго време като дете ме тъпчеха с тях. Резултатът - зелени (!) зъби, стомашни проблеми (водеха ме и на всякакви изследвания за язва, колит...) и резистентност. Бих препоръчала една по естествена терапия, която вероятно не действа така бързо като антибиотиците, но пък и здравето ви не страда. Лицето се намазва със смес от рициново масло и зехтин (съотношение 1:3), покрива се с влажна топла кърпа и като изстине пак я намокряте с топла вода, изстисквате я и пак я слагате на лицето. Така около 15-20 минути. Накрая просто избършете лицето с влажната кърпа. Рицинът е силен естествен екстрактор, но ако кожата ви е по-суха, просто сложете повече зехтин в сместа.
Виж целия пост
# 331
От 15 годишна се боря с проблема, сега съм на 35.
Какви ли ла@на не съм измазала/изпила, без ефект.
За първи път лекар ми изписва лекарство, а не някаква
козметика или бабини деветини.
За себе си съм решила, че ще опитам!

Успех на всички!
Виж целия пост
# 332
Ridcully става дума за такива случаи, където козметиката не помага и лекари предписват лечението след опитано с много други методи.
Виж целия пост
# 333
Ridcully става дума за такива случаи, където козметиката не помага и лекари предписват лечението след опитано с много други методи.
Ох, разбирам, пак казвам, патила съм и за това съм предубедена, но всеки решава за себе си. Иначе и аз съм съгласна, че повечето козметични фирми злоупотребяват и в най-добрия случай просто добре почистват кожата. Предпочитанията ми са за естествени средства - в една друга тема бях написала популярна терапия с рициново масло, има и маска с нийм (сама си я приготвям, защото в Бълграия вече има био нийм на прах. Та така де, на там клоня.
Виж целия пост
# 334
Само искам да споделя с започващи терапия това инфо. !!!


http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=a7Oj2q25ZHZ8

може да си го преведете с гугълА

Виж целия пост
# 335
Само искам да споделя с започващи терапия това инфо. !!!


http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=a7Oj2q25ZHZ8

може да си го преведете с гугълА


В поста си от 7 този месец цитирам данни именно от Блумбърг. Радвам се, че и ти си намелила този източник.   bouquet Така че, май в крайна сметка призивът ми е - четете!
Виж целия пост
# 336
Не знам хора вземам туй нещо почти 1 месец и файда няма!   #Cussing out
Виж целия пост
# 337
Не знам хора вземам туй нещо почти 1 месец и файда няма!   #Cussing out

След месец се прави пак изследване на мерния дроб и се посещава пак лекаря. Дори след месец се влошават нещата.
Виж целия пост
# 338
Не знам хора вземам туй нещо почти 1 месец и файда няма!   #Cussing out

След месец се прави пак изследване на мерния дроб и се посещава пак лекаря. Дори след месец се влошават нещата.

Дерматоложката каза,че ще трябва на 4тия месец да направя пак изследвания!
Виж целия пост
# 339
На синът ми първия път веднага след месец, но си питайте лекарите.
Виж целия пост
# 340
Моята дерматоложка също каза всеки месец изследванията...
Виж целия пост
# 341
Не знам хора вземам туй нещо почти 1 месец и файда няма!   #Cussing out
еее 1 и 2 месец ефект няма да види6 напротив дефекта т.е. пъпките още повече се засилва Peace
но не губи кураж ти ще видиш и усетиш ефекта най-напред  Simple Smile
за изследванията те са мн важни- така че дали ти казала лекарката или не ти си ходиш като пич всеки месец да те поднат Wink
доколкото до мен: ами какво да кажа бях с т.нар кистозно акне имам го от 11 годишна сега съм на 23 направиси сметка за какво не6то говоря  Blush
чувствам че този път в борбата с пъпките аз ще съм победителят  bouquet
мен ме интересува колко дълго се запазва ефекта без пъпки дали е за една две годинини или е за винаги......
Виж целия пост
# 342
Здравейте !
На 22 години съм и от доста години имам проблем със супер силно омазняване на лицето и скалпа, поради което съм имал периоди с много тежка себорея. В следстие на тези проблеми се появи косопад и косата ми доста намаля. Имам брат-близнак, който няма абсолютно никакви проблеми като моите. Затова мисля, че е крайно време да се реши този проблем с омазняването.
Днес поисках личната лекарка да ми напише рецепта за Роакутан. Тя не беше запозната с лекарството и погледна какво пише за него в лекарския справочник. Аз си замълчах, че трябва да се правят изследвания на всеки месец, защото така можеше да се изплаши и да не ми го предпише (сигурно след като си тръгнах е прочела тази подробност в справочника  Mr. Green ). Аз естествено смятам да си правя редовно необходимите изследвания. Плюс това ще взимам доста ниски дози, защото в американските сайтове пише, че за себорея са достатъчни  между 5 и 10мг. на ден.
Затова молбата ми към хората, които са приемали Роакутан, е да напишат всички кръвни показатели, които дерматолозите са препоръчвали да се следят ?Предварително ви благодаря !
Виж целия пост
# 343
Помня липиден профил всеки месец.
Виж целия пост
# 344
Пълна кръвна картина
Холестерол
HDL холестерол
LDL холестерол
триглицериди
АСАТ- чернодробни показатели
ALAT - чернодробни показатели

По желание, ако искаш - и кръвна захар, защото четох за странични ефекти повишаването й.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия