АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 350
  • 760
# 360
Какво мислите за пушене+роакутан?Доста четох из чуждестранни форуми,но уви без установен отговор,защото всеки казва различно.Един вика: "Пуши няма проблеми",друг вика: "Не пуши ще умреш от рак на белия дроб" . Пуша макс по 4-5 цигари на ден Карелиа100 и ми е интересно вашето мнение! Simple Smile
виж сега навсякъде по кутиите на цигарите пише"пушенето вреди" не съм видяла да пише обратното. Обаче прдполагам , че на всеки пушач му се бърка в здравето ,ако му се каже -абе трабва да се спрат- .аз не съм пушач и невиждам Големият проблем който евентуално имате вие...
но за мен пушенето е вредно коментирахме ве4е 4е и на бюджета ти му иде отгоре-бъди сигурен  Sunglasses
Виж целия пост
# 361
Сам ли мислиш да го приемаш или под лекарско контрол ?
мом4ета и моми4ета роакутана наистина е вълшебно лекарство но е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се посъветвате с дерматолог  Peace и вс което не ви е ясно да го питате !!!
Нека отговоря на тези 2 мнения.
Да, сам мисля да го приемам или по-точно под мой контрол. Правя същото, което и един лекар би направил - ще си следя кръвните показатели. Не виждам защо да харча пари за 5-минутна консултация с лекар, на която дори може да се окаже, че аз знам повече от него. Последните години често ми се е е налагало да ходя по една или друга причина по лекари и забелязах колко некомпетентни има сред тях. Една голяма част от тях не са запознати със съвременното лечение и третиране на доста проблеми, това важи с особена сила за дерматолозите.

Иначе вече закупих Роакутан и  разбрах защо не може да се дели. Просто е на капсули, а не таблетки.  Rolling Eyes Аз искам да взимам по 10мг/ден , но за съжаление няма как да бъде разделена капсулата от 20мг. По една таблетка през ден не ми изглежда удачно, защото интервалът от 48 часа ми се струва  прекалено голям. Някъде бях чел , че Роакутан-а остава в кръвта около 19 часа или нещо от тоя сорт. Затова смятам да приемам по една капсула на всеки 36 часа. Какво смятате, дали тази схема звучи добре?
Виж целия пост
# 362
Здравейте,и аз ще започвам с роакутана.Лекарят ми каза да си направя изследвания и ми написа на бележка тези показатели:
ALAT
ASAT
66T
липиден профил
холестерол ,сигурно тях ще следим,трябва ли и други показатели да се следят?
Виж целия пост
# 363
Здравейте,и аз ще започвам с роакутана.Лекарят ми каза да си направя изследвания и ми написа на бележка тези показатели:
ALAT
ASAT
66T
липиден профил
холестерол ,сигурно тях ще следим,трябва ли и други показатели да се следят?
не тези са напълно достатъчни
успех   Wink
Виж целия пост
# 364
Здравейте,и аз ще започвам с роакутана.Лекарят ми каза да си направя изследвания и ми написа на бележка тези показатели:
ALAT
ASAT
66T
липиден профил
холестерол ,сигурно тях ще следим,трябва ли и други показатели да се следят?
не тези са напълно достатъчни
успех   Wink
извинявам се за спама но crosser  изтрииси ЛС-тата 6тот не може ве4е да полу4ава6  Sunglasses
Виж целия пост
# 365
Здравейте,някой може ли да съдейства за доставката от чужбина ,където е по евтино? Оказа се от 3ма познати (приятели) които имат роднини в гърция,и 3мата казаха че не могат да ми помогнат....
Виж целия пост
# 366
Здравейте,някой може ли да съдейства за доставката от чужбина ,където е по евтино? Оказа се от 3ма познати (приятели) които имат роднини в гърция,и 3мата казаха че не могат да ми помогнат....

пак ли го спряха в България  #Cussing out
Виж целия пост
# 367
Не знам дали са го спряли ,но не мога да си го позволя от тук да го взимам ,излиза ми около 160лв на месец,а от гърция примерно ако си го набавя около 70лв.
Виж целия пост
# 368
еми и аз опитах с няколко 4овека , но ударих на камък  Sad
браво 4е бе6е една съфорумка та спаси положението съвсем слу4айно -мн съм й задължена Hug
по принцип тези хора, които бях молила да ми вземат лекарството казаха 4е им трябва рецепта, но писана от тамошен лекар newsm78.....
Виж целия пост
# 369
Здравейте, вече ще стане почти 2 седмици откакто съм болен и май ще се наложи да взимам антибиотик. Задължително ли е да се спре приема на Роакутан докато се взима антибиотик ? Аз все пак взимам малка доза - 20мг. Роакутан през 36 часа. Притеснява ме, че ако сеа го прекъсна, всички таблетки, които съм пил досега, ще отидат на вятъра и ще трябва наново да почвам всичко, а все пак е скъпо лекарство. На някой налагало ли му се е да пие антибиотик докато приема Роакутан ?

Иначе на crosser да му кажа, че май най-евтин е Роакутан в аптеки Ремедиум, но е възможно в Марешки да е още по-евтин. Ако искаш може да опиташ и с по-ниска доза Роакутан, защото в Германия на едно момче лекарят му е предписвал 10мг/ден и пак се е изчистил след 1 месец.
Виж целия пост
# 370


Може да се прекъсва, той си действа, но все пак отиди на лекар, недей така и антибиотика ли сам си назначи.  newsm78
Виж целия пост
# 371
Лекарката ми предписа антибиотика, но аз не й напомних, че взимам Роакутан. Ако бях казал, тя просто щеше да каже да го спра, защото не е много запозната с него и няма какво друго да ми каже.
Та.. значи ако го прекъсна за 5-6 дни, това няма да повлияе на ефекта, така ли? А въобще задължително ли е да го прекъсна докато приемам антибиотик? Някой да каже налагало ли му се е да приема антибиотик докато е на Роакутан?
Виж целия пост
# 372
И аз боледувах малко по време на рокутана ... пих антибиотици и не съм спирал рокутана.И ефекта е положителен....засега. Simple Smile

Успех!
Виж целия пост
# 373
Здрваейте,ще започвам лечението с роакутан. Направих си изследванията. Как са показателите ми според вас? Нищо ,че са в нормите.



- Другият ми въпрос е ,роакутан уврежда ли черният дроб или само го натоварва по време на лечението.
Виж целия пост
# 374
Иначе вече закупих Роакутан и  разбрах защо не може да се дели. Просто е на капсули, а не таблетки.  Rolling Eyes Аз искам да взимам по 10мг/ден , но за съжаление няма как да бъде разделена капсулата от 20мг. По една таблетка през ден не ми изглежда удачно, защото интервалът от 48 часа ми се струва  прекалено голям. Някъде бях чел , че Роакутан-а остава в кръвта около 19 часа или нещо от тоя сорт. Затова смятам да приемам по една капсула на всеки 36 часа. Какво смятате, дали тази схема звучи добре?



Капсулите се делят много лесно - отваряш и много внимателно пресипваш половината прахче в друга празна капсула. А ако вкусът не е горчив или неприятен, можеш дори да изсипеш половината капсула в лъжичка и да я изпиеш така, стига това да не противоречи на начина на прием на препарата. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия