АКНЕ И РОАКУТАН

  • 166 361
  • 760
# 375
Здравейте,искам да питам тези които вече са минали лечение с Роакутан,заличи ли ви петната от пъпките ?
Аз съм със светла кожа и макар да не си чопля пъпките дори не ги и пипам имам страшно много и червени петна. Sad
Виж целия пост
# 376
Според мен не е правилно да се дели съдържанието на капсулите. На синът ми му беше предписана доза от 30 мг дневно, при условие, че в БГ има само капсули от 20 мг. Доцентката ме предупреди, че трябва един ден да взима 1 капсула /20 мг./, а на следващия 40 мг /2 капсули/. В чужбина има и по 10 мг. В Гърция никога не са ми искали рецепта за роакутан. Дават го съвсем свободно. Поръчвала съм го и на приятелки - по телефона и са ми го купували без проблем. След като приключи лечението с роакутана остават петна и белези. Някои от по пресните се поскриха, но като цяло старите и по дълбоки белези си останаха. Сега започнахме лечение с лазер за белезите. Успех на всички започнали лечението. Заслужава си!
Виж целия пост
# 377
Здравейте,искам да питам тези които вече са минали лечение с Роакутан,заличи ли ви петната от пъпките ?
Аз съм със светла кожа и макар да не си чопля пъпките дори не ги и пипам имам страшно много и червени петна. Sad
Аз съм провеждала лечение, но с Третин, което си е същото. Заличи ми петната почти веднага, защото то изсушава кожата и изсмуква целия вит А, който има (до колкото се информирах), дори при приема на това лекарство не е хубаво да се пие или маже витамин А. Така ми каза моята дерматоложка.

Аз обаче получих рецидив и пак се върнах в същото положение точно 6 месеца след това.  Иначе вече минаха 2 години от леченито и все едно нищо, само страничните ефекти, които бяха покъртителни ...
Виж целия пост
# 378
Страничните ефекти са ти останали ли ?
В по-лека форма ли се завърна акнето.
Аз съм мъж,четох ,че при мъжете ефекта бил завинаги.
Виж целия пост
# 379
Не, страничните ефекти отминаха веднага след това, но аз пиех и хеалуронова киселина за ставите, защото много ме боляха колената и имах чувството, че ще се счупят на две. А иначе акнето се върна в същата форма. Но това е при мен, при друг може и да не се върне.
Виж целия пост
# 380
Dai4eto, получи ли косопад от лечението?
Виж целия пост
# 381
Не помня  newsm78, но зрението ми се влоши много.
Виж целия пост
# 382
Здравейте,предложете ми някакъв слънцезащитен крем с най-висок фактор.
Аз съм ползвал този.


Но той е бял на цвят и когато кожата се изсуши от роакутана,при слагането  на този крем първо трябва да се размаже доста добре защото лицето остава бяло,а няма как да го размажа при наличието на доста пъпки.
Няма ли някой безцветен слънцезащитен крем ?
Виж целия пост
# 383
Аз също получих рецидив, някъде година след като си приключих курса и сега много се чудя дали пак да не повторя  newsm78
Виж целия пост
# 384
Здравейте,предложете ми някакъв слънцезащитен крем с най-висок фактор.
Аз съм ползвал този.


Но той е бял на цвят и когато кожата се изсуши от роакутана,при слагането  на този крем първо трябва да се размаже доста добре защото лицето остава бяло,а няма как да го размажа при наличието на доста пъпки.
Няма ли някой безцветен слънцезащитен крем ?

Наистина е много бял, а и на мен ми запушваше порите, когато го ползвах. Не съм имала проблеми с Авен - емулсия или серум беше в оранжева опаковка, SPF 50.
Виж целия пост
# 385
HotSun а какъв е на цвят самият крем ? Този на биодерма хем беше бял,хем когато кожата се бели и когато го нанеса и разтрия в кожата той почва да сваля мъртвата кожа и става като "кир" все едно не съм се къпал и - кир и бяла кожа направо е ужас Sad
Виж целия пост
# 386
Аз ползвах този по време на лечението http://apteka.framar.bg/30015298/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … %B5#axzz1jju5nFIN . Доста течен е в сравнение с други кремове с такъв фактор,разнася се лесно и попива бързо.  Peace
Виж целия пост
# 387
До колкото си спомням цвета пак беше бял, но е като флуид и е мнооого лек, никакви проблеми. Можеш да потърсиш тестер4е, да го пробваш.
 Ето това е:
Този, който е показала *Л-и-я*  също е хубав  Peace

пс Извинявам се за голямата снимка
Виж целия пост
# 388
Мерси,тези двата крема които ми показахте ,мога ли да ги намеря в аптеката като тестери ? Да ги пробвам и 2та върху лицето ,за да преценя кой да си взема ? Спешно ми е ,а и кожата ми е доста зачервена ,а сега почвам роакутан,ходя на училище и явно преди да свърша ще трябва да мина през тоалетната да се нацапам Simple Smile Ще видя за тестерчета.
Виж целия пост
# 389
Всички кремове с висока слънцезащита белеят. Аз ползвам ето това
, защото с останалите изглеждам като труп. Кремът е леко тониран и е с много приятна текстура, само не зная дали ще си ок с това да ползваш такъв крем. Но не пречи да поискаш тестерче и да пробваш.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия