Шоколадов сладкиш с майонеза

  • 278 810
  • 1 547
# 840
И аз не можах да устоя на този сладкиш. Днес го правих. Блата много ми допада. Заливката ми дойде малко тежка, другия път ще сменя маслото с бита сметана.
Благодаря за рецептата.  Hug
Виж целия пост
# 841
Привет на всички и от мен.За първи път се включвам  Blushза да Ви кажа едно голямо Благодаря  bouquetСтрахотни идеи,невероятни вкусотии,разкошен форум  chefВчера попаднах на този сладкиш и снощи го приготвих наистина за нула време.Спазих точните пропорции но го пекох малко повече/явно фурната ми е по-слаба/.Останах много доволна от резултата,всички много го харесахме smile3501.Още веднъж Благодаря и усмихнат ден Laughing
Виж целия пост
# 842
Ето и я и тортичката която направих вчера с помоща на Labrex ,благодаря ти  Hug newsm51

,не съм объркала името на тортата  Wink

Хубав ден на всички... Hug
Виж целия пост
# 843
А с каква майонеза го правите?  Rolling Eyes Може да е писано ама 57 страници ми идват в повечко  Grinning
Виж целия пост
# 844
А с каква майонеза го правите?  Rolling Eyes Може да е писано ама 57 страници ми идват в повечко  Grinning

Аз го правя с "Краси", и с Олинеза ще стане. Важното е, да не е някаква с чесън, подправки, просто обикновената трапезна майонеза.
Виж целия пост
# 845
А с каква майонеза го правите?  Rolling Eyes Може да е писано ама 57 страници ми идват в повечко  Grinning

Аз го правя с "Краси", и с Олинеза ще стане. Важното е, да не е някаква с чесън, подправки, просто обикновената трапезна майонеза.

Интересно би се получило ако майонезата е с чесън или някакъв друг аромат.  Mr. Green
Виж целия пост
# 846
Купих си оригинален шоколадов кувертюр за торти.Като го използвам за заливка на сладкиша с майонеза трябва ли да прибавям краве масло?  newsm78
Само на  моя вкус за сладко ли му има нещо ,защото правих сладкиша с 1 1/2 ч.ч захар и не ми беше много сладък. Rolling Eyes Simple Smile
Виж целия пост
# 847
Aз си го правя с шоколадов кувертюр, маслото е в пропорция 1:2 (една част масло, 2 - шоколад). Въпрос на вкус е, можеш да я промениш.

Същото е и със захарта - добави още 1/4 ч.ч., за да си го нагласиш на сладост.
Виж целия пост
# 848

Интересно би се получило ако майонезата е с чесън или някакъв друг аромат.  Mr. Green
Или с кисели краставички и копър Mr. Green
Не пречи да се експериментира! Mr. Green Mr. Green Но кой ли ще е доброволецът? newsm78 Thinking Joy
Виж целия пост
# 849
Ето и я и тортичката която направих вчера с помоща на Labrex ,благодаря ти  Hug newsm51

,не съм объркала името на тортата  Wink

Хубав ден на всички... Hug

Искам да питам Embarassed,някьде беше писано за този крем ,но сега не мога да го открия Embarassed.
Как то4но се правеше Thinking,купих си онзи ден кремове на Др.Йоткер ,които са на прах,с тях става ли?
Виж целия пост
# 850
Ами като казахте, че тогава не може ли да се забърка солен кекс на този принцип? без какаото и захарта, евентуално малко повече брашно, и там някакво саламче ако се метне или кашкавалче, подправчица... newsm78

Аз всъщност дойдох да питам, как мислите, дали ще му ходи индийско орехче или канела/?
Виж целия пост
# 851

Искам да питам Embarassed,някьде беше писано за този крем ,но сега не мога да го открия Embarassed.
Как то4но се правеше Thinking,купих си онзи ден кремове на Др.Йоткер ,които са на прах,с тях става ли?
[/quote]
          Val, ето кремъТ на Labrex : . 1 пакетче крема сирене, 1 голяма кофичка заквасена сметана (използвам Мегле), 1 крем без варене Оле на Йоткер и 1 ч.ч. пудра захар (аз слагам 3/4 ч.ч.) - всичкото това се разбива с миксер до гладък крем.
Виж целия пост
# 852
Отново направих сладкиша, този път като мъфини, ето резултата:

За глазурата пак разтопих шоколад, масло и ги разбърках с орехи, а по желание на синът ми, ръснах кокосови стърготини.

ПП: по повод майонезата с чесън, да ви призная, аз съм готвила свински каренца със сметана, ама сладкарска  ooooh!! А мъжът ми беше толкова гладен, че с нещастна физиономия ръсеше отгоре им сол и черен пипер и сам се успокояваше: "Ми нищо, почти като храната в Чехия"  Joy. Та така..., ако някой обърка майонезата, то това ще съм аз  Mr. Green!
Виж целия пост
# 853
Хаха абе аз питах да не би да има някаква готварска майонеза, че нали съм начинаещ домакин  Laughing Викам си да не сложа такава обикновенна пък то да трябва някаква друга  Laughing

Днес го правих- ето и нашия резултат
Виж целия пост
# 854
Момичета, колко ml е чаената чаша?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия