Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 91 503
  • 791
# 390
hot pepper, благодаря ти, но правих изследванията във ВМИ. Доколкото знам там изследванията са най-достоверни. Прави ми ги позната и ми ги даде на ръка. Ще ги повторя при първа възможност в Хронолаб.
Виж целия пост
# 391
Девойки, ето ги моите резултати, много съм хепи:
 FT3  4.97 pmol/l 3.10-6.30
 
 FT4  16.28 pmol/l 11.00 - 22.60
 
 TSH  2.270 mIU/l 0.35 - 5.00
 
 ТАТ  319.60 IU/ml до 115
 
 МАТ - (TPO)  85.83 IU/ml до 34

ПКК също всичко чудесно.
Защо тогава съм все като парцал, не знам. Но важното е да се радваме на живота Heart Eyes
 
Виж целия пост
# 392
anssi, честито и браво за хубавите резултати!!!  bouquet Heart Eyes

Аз също се чувствам като парцал, но си мисля, че е от зимните студове, убедена съм, че започне ли да се постопля , ще се почувствам много по-добре, пу-пу, да не ми мине котка път. Миналата година цяла зима бях парцал, но напролет започнах да се съвземам. Ох, дано по-бързо да дойде пролетта! Hug
Виж целия пост
# 393
anssi, честито и от мен за резултатите  bouquet
И аз съм се сплескала от две седмици насам, отдавам го на напрежението около работата и останалото ежедневие, мисля че това застояване вкъщи покрай студовете напоследък ни влияе освен физически и чисто емоционално и затова сме така. Но пък да гледаме положително - зимата свършва и колкото и да продължава се вижда края й и пролетта е на дневен ред.
Пожелавам на всички много усмивки и положително настроение! Hug
Виж целия пост
# 394
Eeeeee, вие ми дадохте надежда, че на пролет вече и на мен ще ми просветне и ще ми дойдат сили!!!! Дано, дано, дано  Praynig
Виж целия пост
# 395
Оф как я чакам тая пролет и аз като всички вас!
 Абре хора, аз започнах лтироксина 25 вече ми е 4-ти ден и нещо се чувствам доста скапана, та се чудя от него ли е или не newsm78
Преди да го започна не ме болеше глава,сега всяка вечер ме боли и през деня така ми се доспива и ме мързи че не е истина,мога да спя цял ден-ако не бях на работа Mr. Green  вечер лягам в няма и 9,ставам в 7 и сега е няма 11 и вече ми се спи ужасно и ме унася едно такова newsm78
А и споделете моля след колко време прием на лтироксин имате някакъв положителен ефект...намаляване на тегло например newsm78
Виж целия пост
# 396
magnet_for_happiness премери си кръвното. Ако това те успокоява, аз нямам намаление на тегло от Еутирокса.  Joy
Виж целия пост
# 397
И на мен Еутирокса ми регулира хормона, но освен това, нищо не съм усетила като друго въздействие.
Виж целия пост
# 398
magnet_for_happiness премери си кръвното. Ако това те успокоява, аз нямам намаление на тегло от Еутирокса.  Joy

хич даже Mr. Green а четох някъде че Лтироксина има такъв ефект-заслабващ newsm78
Виж целия пост
# 399
При мен има ефект.Преди да го почна качвах кг при положение,че се ограничавах.Сега не е така.
Виж целия пост
# 400
При мен има ефект.Преди да го почна качвах кг при положение,че се ограничавах.Сега не е така.
мм чудесно, а колко време след първоначалното започване на тироскина усети този ефект....седмица,две,три?
Виж целия пост
# 401
При мен има ефект.Преди да го почна качвах кг при положение,че се ограничавах.Сега не е така.
мм чудесно, а колко време след първоначалното започване на тироскина усети този ефект....седмица,две,три?
Преди да почна Еутирокса ,веднага като разбрах за болестта,си смених изцяло начина на хранене и започнах да свалям кг.
Сега си хапвам нормално,но не качвам.А като почна да се ограничавам и веднага виждам ефект.Докато преди почти не се храних и в същото време дебелеех много.
Забравих да кажа,че пия хормона от октомври 2009 г.
Виж целия пост
# 402
При мен има ефект.Преди да го почна качвах кг при положение,че се ограничавах.Сега не е така.
мм чудесно, а колко време след първоначалното започване на тироскина усети този ефект....седмица,две,три?
Преди да почна Еутирокса ,веднага като разбрах за болестта,си смених изцяло начина на хранене и започнах да свалям кг.
Сега си хапвам нормално,но не качвам.А като почна да се ограничавам и веднага виждам ефект.Докато преди почти не се храних и в същото време дебелеех много.
Забравих да кажа,че пия хормона от октомври 2009 г.
точно, аз мисля че от въздуха качвам ,ужасно е,а седях гладна...
аз го пия съвсем отскоро..дни...
Виж целия пост
# 403
Предполагам,че като се натрупа в организма и ще можеш да си коригираш кг.Просто трябва малко време!
Виж целия пост
# 404
Здравейте момичета!Така като чета и гледам май,май съм си за тук:).Аз съм на 24 годинии миналото лято изпаднах в голяма депресия,но както и да е. Чувствах се като парцал,личния ме изпрати на ендокринолог,който ми назначи кръвни хормонални изследвания.При тях се установи завишено ниво на пролактина и и високо TSH-5.84.Тази лекарка нищо ни ми обясни като хората,изписа ми Достинекс за регулиране на пролактина,каза,че няма да забременея скоро( имам мимиченце на близо 4 годинки) и  ме прати да си ходя и след 2 месеца пак да отида. И ето мина това време и аз пак трябваше да отида на ендокринолог,но избрах друга лекарка,която е страхотна и обяснява много хубаво. Гледа ми щитовидната жлеза на ехограф ,нищо и няма и се учуди как другата лекарка е пренебрегнала високото TSH,а обърнала внимание на пролактина,който не е кой знае колко висок ,а и по това време пиех антидепресанти,а те го повишават.Сега ми пусна нови изследвания та да видим Praynig. От лятото напълнях доста,качих 10 килограма,по-бързо се уморявам и имам сърцебиене понякога,но мислех ,че е от депресията,но като четох из интернет установих,че депресия се получава при неправилното функциониране на щитовидната жлеза също.Притеснена съм много,ще мога ли да имам бебе?Има ли лекарства които могат да се пият повреме на бременност,страшно ли е ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия