Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 91 503
  • 791
# 465
Момичета,прочетох,че ТСХ не трябва да се изследва по време на цикъл.Знаете ли нещо за това?
Не зная какво е обяснението, сигурно и другите хормони имат по-различни стойности по време на цикъл. И на мен са ми казвали да не се изследвам по това време, а и ако съм болна или съм била скоро, най-вече ако ме е боляло гърло. Такива ми ти работи. Явно организма трябва да е във възможно най-стабилното си състояние, за да не се повлияят резултатите.
Виж целия пост
# 466
Това за гърлото не го знаех.Мен често ме боли.
А пък аз  от известно време съм с постоянно главоболие ooooh! и направо откачам.Като пия хапче,почва да ми се повръща.
Виж целия пост
# 467
И мен гърло почти постоянно ме боли.

Глава често, често, но хапчето ми помага - единствено, ако пия например Беналгин, който сваля кръвното тогава ми се повръща, защото съм с ниско кръвно.
Виж целия пост
# 468
Кажете освен ТСХ какво друго да си изследвам, че мисля тия дни да ходя да ме боцкат Praynig  Мисля пълна кръвна картина да искам, че лятото ми беше висок добрия холестерол и тия другите два хормона какви бяха, дето имат връзка с хашимотото? ТАТ и МАТ също и не знам какво друго
Забравих друго да питам - като ходя да се излседвам трябва ли да съм си изпила сутринта хапчето еутирокс или не трябва да съм го пила?
Виж целия пост
# 469
Здравейте и от мен. Включвам се в групата. Преди 1 месец ми откриха Хашимото. Оплакванията - класика. Лечението - 25 Елтирокс. Още не знам дали дозата е подходяща, защото усещането ми за подобрение е относителна величина. От Пловдив съм и бих искала да попитам останалите от този град кой ендокринолог биха препоръчали. По възможност да работи със здравна каса. Аз бях при д-р Копаранова, но не съм доволна. Благодаря  предваритело и пожелавам на всички нас здраве и сили!
Виж целия пост
# 470
Кажете освен ТСХ какво друго да си изследвам, че мисля тия дни да ходя да ме боцкат Praynig  Мисля пълна кръвна картина да искам, че лятото ми беше висок добрия холестерол и тия другите два хормона какви бяха, дето имат връзка с хашимотото? ТАТ и МАТ също и не знам какво друго
За ЩЖ се изследват ТСХ,ТАТ,МАТ,fT4 и  fT3.Но  мен д-ра ми ме кара да пускам само ТСХ и през няколко месеца МАТ.
Виж целия пост
# 471
Честита дъщеричка на Каролина! Да е здрава и послушна!   bouquet

И аз не знаех, че ТСХ не е добре да се изследва по време на цикъл  ooooh!.....

Успешна седмица на всички от мен!
Виж целия пост
# 472

Забравих друго да питам - като ходя да се излседвам трябва ли да съм си изпила сутринта хапчето еутирокс или не трябва да съм го пила?

Не!
Виж целия пост
# 473
Мацки, за репродуктивни хормони и евентуално DHAS как седеше въпросът с кафето, може или не преди изследването?  Grinning Че аз без закуска мога, ама докато стигна лабораторията и си изчакам чакането - то става 10 часа.  Joy Не че ще загина без кафе, ама все пак и Хасан е хора... Joy
Виж целия пост
# 474
Здравейте, и  аз съм със зверски главобол, вече трети ден.
Побърквам се и нищо не помага.
Дано скоро отмине. Свързвам го с хормоните....
Виж целия пост
# 475
joya, аз пак с моята песен, но ти наспиваш ли се? Да не би бебето да е по-неспокойно и оттам и ти да си по-изморена и в следствие - главоболие? Имаш ли помощ? Thinking
Аз като се сетя какво неспане беше, докато бяха малки и ми призлява все още. Не че сега не се будят пак 1-2 пъти вечер, но все пак...Да ви кажа с нетърпение чакам да станат на 18 и да започнат да излизат вечер в 10 се прибират сутрин в 10. Joy Такъв сън ще му ударя, че ще си отспя за всичките 20 години назад.
Виж целия пост
# 476
Klemy , не се успокоявай с това. Тогава няма да можеш да спиш от притеснение да ги мислиш къде са, и дали всичко е наред  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 477
ШШШт, тихо сега, успокоявам се, иначе с какво да се успокоявам.  Joy
Ще ги пускам двамата заедно и ще звъня през 15 минути да ги контролирам дали са заедно.  Joy ( то пък къде ми отиде съня така?) Както казва моя мъж - то по тяхно време няма да е модерно да скитат по нощите. Самоуспокоява се.  Joy
Така де...трябва да има все някаква надежда. Hug
Виж целия пост
# 478
Мацки, за репродуктивни хормони и евентуално DHAS как седеше въпросът с кафето, може или не преди изследването?  Grinning Че аз без закуска мога, ама докато стигна лабораторията и си изчакам чакането - то става 10 часа.  Joy Не че ще загина без кафе, ама все пак и Хасан е хора... Joy
Ами не,трябва гладна и жадна,дори вода не посмях да пия...хубаво е преди да те боцнат 5мин да си в покой на стола-заради пролактина; после боц и после кафе,закуска,кой хапчета и т.н... Simple Smile

на мене лтироксина май ми действа вече, даже в събота як шопинг направих че и от раз си намерих дънки,обувки, блузки които да са ми екстра Blush а и като че ли по - лека се чувствам,някак не задържам толкова вода а съм пред МЦ,а го пия едва от седмица Flutter и по-важното е че имам желание за живот Mr. Green
няма сърцебиене,няма депресия,няма дебелеене и чувство на подутост и някакво спокойствие ме гони,направоооо,чак успокоявам нерваците Shocked

и разбира се Честита дъщеричка на Каролина Simple Smile да расте много здраво,усмихнато и щастливо детенце Simple Smile
Виж целия пост
# 479
Клеми, не бих казала че се наспивам, ама не е и като да не спя. Имам опит от каката, имам и помощ, ама ако не пищи едното, пищи другото. Но това е от около месец, първо гърло, после кашлица, хрема, няма оздравяване, тогава се сетих да си пусна кръв, и тсх до тавана. Сега като го почнах се чувствам по-добре, като се изключи главата. По едно време и две крачки не можех да направя, бях като парцал. Понякога подценявам това Хашимото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия