Тупка ЮЛСКО сърчице на момиченце или момче

  • 25 625
  • 746
# 510
margi_tr  и аз не съм спряла кафето - е по едно на ден, но не съм. Аз съм с ниско кръвно и не бих си позволи да не пия кафе. А кола пия по рядко т.к. не я обичам много.
Виж целия пост
# 511
А за позите в секса като напредне бременноста-трагедия  smile3506,поне моя опит е такъв,мамите които чакат второ-я споделете как беше при вас?

след 8мия става неприятно. поне за мен беше така. и фактора суетност си казва думата. чустваш се подуда и непривлекателна, нооо не е невъзможно. имайте предвид следното. след нормално раждане секса е възможен (без това да ви причинява дискомфорт) едва след 3 месеца, а вече за удоволствие при мен можеше да се говори след 5 месеца, когато ми дойде и започна да си се овлажнява всичко както преди. така че, въпреки тумбаците действайте, че мъжете ще стоят на сухо дълго време. всъщност дали при всички родили нормално са били такива сроковете незнам. не съм се и замисляла. ще се радвам някой да сподели Simple Smile а и още нещо. тези които си мислят, че ще станат като кофи след нормално раждане, да спрат. не е вярно. даже е по-приятно след като всичко зарастне Simple Smile
Виж целия пост
# 512
имайте предвид следното. след нормално раждане секса е възможен (без това да ви причинява дискомфорт) едва след 3 месеца, а вече за удоволствие при мен можеше да се говори след 5 месеца, когато ми дойде и започна да си се овлажнява всичко както преди.
    Имайте предвид,че всичко е много индивидуално! Naughty Simple Smile
    Ако при някой се получава след 3 месеца,при друг ще се получи след 2 седмици.Ражданията минават по различен начин и приключват с различна степен на пораженията или изобщо без тях.Освен това при всяка жена се случват доста индивидуални хормонални промени,които дават отражение в/у обсъждания аспект на живота.Затова не е много препоръчително по себе си да съдиш за всички останали. Peace

   За удоволствието и идването на цикъла.....При мен лично нямаше никаква връзка.Дойде ми почти 2 години след раждането,а през цялото това време не мога да се оплача,че съм била лишена от удоволствието,ама хич! Wink

   Така че,повтарям, при всяка жена е различно. yes
Виж целия пост
# 513
   За кафето.С миналата си бременност пиех по една чаша на ден с разрешение на доктора.Обаче с тази си бременност го спрях веднага,щом  разбрах ,че чакам дете.
   Прекалено много материали съм изчела за вредата на въпросната напитка.Не ми се рискува отново. Peace
Виж целия пост
# 514
Днес за първи път от около месец насам пих кафе и сега такава глава ме цепи doh...сигурно повече няма да пия.
Виж целия пост
# 515
Зелено нещо, по-добре не избързвай с пенаоара и нощниците, че в болниците по принцип не дават да си слагаш твои дрехи, че не са стерилни. Това със сигурност беше при мен. А и хубавата ти нощница ще стане на нищо - тогава ти тече като изведро. Кърмата цапа яко, че едва ли ще можеш да носиш сетиен. И ей такива неща.

А като казахте за кола - ей сега си сипах една чаша. Аз хич не се въздържам от нищо - освен от алкохол. Така беше и преди, така е и сега. От едн чаша нищо друго освен да ми стане хубаво не може да стане. newsm53

а сексааааа с корем - присъединявам се към Галина, че си е трагично. Все нещо не ти е удобно, бебето рита като не му е комфортно, не се чувстваш красива, а и на мъжа ми не му действах особено възбуждащо честно казано. При нас последните 2 месеца беше голяма рядкост и табу.  Naughty

Но за сметка на това още на първата седмица след раждането се награбихме. Кой каза, че трябвало да минат 3 месеца???  #Crazy При мен нямаше поражения и всичко си беше все едно не съм родила. Дай боже и сега да е така. baby_neutral
Виж целия пост
# 516
Не знам как стоят нещата след раждане, въпреки че доста съм изчела. Обаче мога да коментирам за пиенето на кола. Ние с мъжа ми не обичаме газирано, а аз даже и кафе не пия. А на последния преглед моят гинеколог ми каза, ако имам киселини да пия малко кола или Талцид  newsm78 Това за колата ми се стори дори абсурдно, защото знам, че газираното и специално колата предизвикват киселини, ама...Може и аз да не съм разбрала в какъв контекст се споменава колата. Така или иначе още там отказахкатегорично - не обичам кола  Mr. Green Газирано още по-малко  #2gunfire Кафе не пия, защото ми вдига много рязко кръчното и ми става лошо, а и не ми харесва вкуса след кафето  Crazy
Виж целия пост
# 517
Категорично, против съм  Naughty цигарите, алкохола (в това число и една маааалка чашка), газираното, колата и въобще всички нездравословни неща. Разбира се и аз си имам ахилесова пета и на мен ми се дояжда сладко, но си позволявам неща, които не са толкова вредни и то само веднъж в седмицата. Но е ясно че всеки човек е различен и всеки преценява за себе си.
Иначе да ви кажа това със суеверието, само в бг май още го има  Thinking . Тук хората са лишени от всякакво суеверие.
Виж целия пост
# 518
Момичета,искам да ви помоля всека една от вас да опише какво си хапва от сутринта до вечерта !
Мисля си,че много се отпускам,а не бива заради пустите килограми.
Моята закуска се състои от две филийки с масло и кашкавал,до обях хапвам и плодове,на обед нещо готвено с хляб  Blush и десерт -плодове,плодово мляко,следобед - или някоя филия пак или нещо сладко,вечеря - месо с картофи,спагети,или други и естествено сладолед,което е голям грях,но.... Blush
Знам,че май много ми идва тестяното. Sad
Виж целия пост
# 519
Cvetulka, има нещо с колата, франсетата я пият като ги боли стомах...та от както спря да ми е лошо, но ме наболва и имам киселини- една две глътки (стайна температура обаче да е колата) и ме отпуска. Та само хабим кутийките, но туй то. Иначе всичко с кафеин е кофти да се употребява редовно.
Дошла ни е една съседска котка в двора и нашия страхльо пъзльо вие на умряло и се ежи отдалече...онзи е черен и три пъти по-голям от нашия, та мъжа ми ще ходи да го изгони сега, хич не намирам начин да се отървем от такива гости - насипвах какво ли не - не помага (дори горчица с черен пипер), нашия не излиза (на два пъти се изнизва, но е глупав и не знае как да се прибере през металната решетъчна врата ... и седя с глуповат поглед навън докато отключа...), обаче чуждите си влизат все едно са си у дома. Наш Лео нали обаче се чувства собственик и иска да си брани къщата, ама пусто страхлив и все издран ходи Wink

Видях сега на Веси поста (писали сме заедно), при мен е подобно менюто, без месо обаче и вместо картофи - пюре, зеленчуци и /или зелена салата. Плодове не много, правя ги на сокове, само ... (не пиша да не ви се прияжда, че не са сезонни) и ананас, понякога ябълка ( по-често правя ябълките, моркови, целина и магданоз на сок и го пия веднага). Често пресни спагети, макарони и талятели и едни пълнени с песто (ама забравих как се казват), домати, четен шоколад, бисквити, кисело мляко (чисто без плодчета) - доколкото това тук може да се нарече кисело мляко, и също поне 2 чаши (по 250 мл) прясно на ден. Понякога парче сирене, кашкавал...ако мине Wink завиждам на който може да яде меса и риба, на мен много ми липсват, но не мога...
Виж целия пост
# 520
Ади, и според мен това е много добър начин да накараш детето да направи нещо - ако не направи еди какво си няма да има еди какво си. Моята е голяма и да ти кажа   много ми е трудно понякога. Понякога този принцип действа но понякога не, а аз се изнервям и викам..за което много ме е яд на себе си, обаче не намирам друг начин който да има ефект. Примерно сутрин - приготвянето за училище е ад всяка сутрин - първо буденето е половин час, като гледам да я будя по-най-хубавия начин и обикновено успявам - с гушкане, закачки..дори леко гъделичкане..и така се събужда лека-полека с усмивка. До тук добре..но послее..аауууу...повтарям по сто пъти да се облича, да се мие, да се реше...но не чува. Може да стои 15 минути с обут половин крачол и да блее в пространството. Или отива и почва да си играе с чинчилата, точно когато най-малко има време за това...А на моите подканяния да се приготвя просто не реагира.. Единствоно реагира когато почна да викам..Защоооо, защо трябва да става така? А аз не знам какво мога да направя - има два варианта, или аз отивам и почвам да я обличам като бебе, или трябва да викна за да се сети. Ако я оставя, просто ще си останем в къщи и няма да отиде на училище. Някой ако може да ми каже какво да правя ще съм много благодарна. Номера с "ако не направиш това няма да стане еди какво си" не върви защото времето те4е, и всяка сутрин винаги бързаме защото са на училище от 7.20.. няма време за условия и кандърми. И аз се чувствам ужасно след като съм и се навикала сутринта.. Sad

Това все едно съм го писала за моята щерка. Същите реакции от моя и нейна страна. Различното е, че като за капак, събуждането ни е ужасно трудно. Винаги започва да вика да я оставя да спи, започва да ме удря, че и къчове да хвърля насам-натам. Дразни се дори като я галя, а ако я целуна за разсънване, побеснява. Такава е моята щерка. И аз, понеже знам, че е такава само като се събужда, си кротувам и понасям. Но после като се почне с мотаенето, вече и аз побеснявам. Иначе много ме е яд, че викам, детето май е започнало да копира поведението ми, за което само и единствено е моя вината. Тя е супер енергично дете, без да преувеличавам, толкова енергично не съм срещала до момента и не го казвам само защото ми е дъщеря. Това е всеобщо мнение на всички, които ни познават. Но независимо колко е дива, тя е моето съкровище. Вечер като лягам до нея, за да се гушнем и заспи(част от ритуала ни), изпитвам наркотично удовлетворение, че е в прегръдките ми и я усещам. Тооооолкова е хубаво. Ще видите мами колко е прекрасно, тези, които сега ще имате първо детенце. А знаете ли, че до 4-ия месец след като се роди, не я усетих изобщо близка, грижих се за нея инстинктивно. Много странно усещане. Но като разбрах, че част от майките са се чувствали по същия начин, се успокоих, а беше ужасно желано дете. Но сегааааа, не мога да дишам без нея, колкото и да ме ядосва понякога. Всъщност децата са завършека на смисъла на живота. Нещото заради което си струва да живееш.
Относно секса през първата ми бременност, бях много настойчива и имах огромно желание за секс. Правихме го до към 8-ия месец. След като родих, започнахме отново с кекса след около месец. Не ми беше най-хубаво, но малко след това всичко се нормализира. За позите нямам никакъв спомен. Embarassed
Една приятелка съвсем скоро роди в Св.София. Поискаха и да си носи нощници, явно има промяна, защото и аз като раждах там, ми дадоха. Но моето раждане беше преди повече от 6 години. И има дни на отворени врати в Св.София, само отворете сайта им и вижте кога са точно, като дни и часове. Със сигурност ще получите цялата необходима информация, ако отидете. Между другото и аз съм решила да раждам отново там. Имам само хубави спомени, тук таме бих направила забележки, но то са незначителни неща.
Хубав ден на всички ви!  Grinning
Виж целия пост
# 521
Лично аз съм се опитвала да живея и да се храня уж здравословно,доколкото въобще това е възможно.Но за огромно мое съжаление не ми се получи.От доста време не се съобразявам какво ям и какво пия.И да искам начина ми на живот трудно го позволява. Simple Smile Промените ,които настъпиха от както съм бременна са,че спрях цигарите 2 месеца някъде преди забременяването ми и спрях алкохола от както съм бременна.На празници примерно са ми сипвали някакъв алкохол ,за да кажа наздраве,но някакси хич не ми се нрави дори миризмата му.Имам чувството,че организма ми сам не го иска.А преди това не мога да се похваля,че съм била въздържателка.  Blush И другото нещо,което съм променила е,че не вдигам много тежко. Лично според мен да си налагаш някакви ограничения изкуствено е излишно,но разбира се това си е според мен.Едва ли всички мислим еднакво Simple Smile Всеки си има собствено мнение.Аз пожелавам на всички здрави деца накрая.   bouquet
Виж целия пост
# 522
Лястовичке, за храненето, не ми се струва, че много се отпускаш, освен за сладоледа  newsm78 Аз хапвам задължително по 3 пъти на ден (от години съм си така).
Сутрин закусвам различно - препечени 1или 2 филийки със сиренце и кашкавал, овесени ядки с мляко, попарка с хляби сиренце и понякога (това го възприех от мъжа ми, но знам, че са вредни) - бързи спагети полуфабрикати  Embarassed. В събота и неделя се случва да се изглезим я с палачинки, я с пържени филийки, но не прекалявам с количеството.
 На обед хапвам за предпочитане някаква манджа с 1 филийка хляб. Откакто забременях не мога да ям тестени закуски, а и ги избягвам умишлено. Ако не ям някаква манджа си вземам 3 пилешки крилца на грил с малко задушени картофки и това е.
Вечер ако има салата наблягам на нея, но ако няма хапвам каквото има, по възможност без хляб или максимум с 1 филийка. Забравих да спомена, че следобед откакто съм бременна почти не минава ден без портокал или зелена ябълка.
Не ям чипс, хамбургери, не пия газирано. Сладко по принцип не обичам. Всеки ден консумирам месо, но напоследък ми се хапват доста зеленчуци и дори довечера мисля да си сготвя Рататуи Simple Smile Иначе ям всякакво месо, когато ми се яде и риба ако имам възможност (много я обичам  Embarassed). Пърженото го избягвам, защото имам гастрит и понякога ми дразни на стомаха, така че залагам на печени и варени ястия. Peace
Виж целия пост
# 523
Момичета,искам да ви помоля всека една от вас да опише какво си хапва от сутринта до вечерта !
Мисля си,че много се отпускам,а не бива заради пустите килограми.

    Лястовичке,просто не дей да се отпускаш и толкова.Мисля,че сама усещаш,каква храна ти е в излишък. Simple Smile  Hug
    
     Няма да описвам,какво ям от сутрин до вечер.Ако всеки го прави,ще превърнем темата в "Кой какво сервира вчера,кой какво ще готви днес?" А има доста други неща за споделяне и обсъждане.Все-пак темата е бременлийска. Wink
Виж целия пост
# 524
Ами това ми е ограничителният режим,който се надявам да спазвам до края.Наистина ми е много трудно,но се налага.Д доста килограми стратирах,склонна съм към високо кръвно,имах с Мики гестационен диабет,това са си все рискове за бебето и за мен.А и нали последният път имах конско от док заради килограмите.
Толкова обичам торти,а толкова ми е трудно да се ограничавам от към тям. Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия