Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как да управляваме ефективно стреса и безпокойството с помощта на естествени методи?
Как да поддържаме положително мислене и да не позволяваме на страха и паниката да ни завладеят?
Какви са техниките за релаксация и подготовка на тялото с йога за бременни?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как да управляваме ефективно стреса и безпокойството с помощта на естествени методи?
За справяне със стреса и безпокойството могат да се използват алтернативни, естествени методи като масажи, билки, сокотерапия, ароматтерапия, хомеопатия и др. Например масажите могат да помогнат за релаксация и облекчаване на напрежението в мускулите, докато ароматната терапия с етерични масла може да подпомогне психическото благополучие. Хомеопатичните средства и билковите чайове също могат да бъдат полезни при справянето с различни форми на стрес и безпокойство.
-
Как да поддържаме положително мислене и да не позволяваме на страха и паниката да ни завладеят?
За поддържане на положително мислене по време на бременност се препоръчва използването на положителни утвърждения, които се повтарят убедително и с чувство. Това може да помогне за създаване на по-положителна перспектива към бременността и раждането. Визуализацията на положителни събития около раждането и подготовката на тялото също са важни елементи за поддържане на положително мислене.
-
Какви са техниките за релаксация и подготовка на тялото с йога за бременни?
-
Как да покажа любов към бебето си още от сега?
-
Какви са препоръчителните хранителни режими по време на бременност?
в 37 г.с съм .Назначиха ми секцио, което отказах и намерих доктор, който се съгласи да почакаме, докато бебето само не реши, че е време да излиза 


Примирих се, че не мога да вървя срещу природата и се заредих с положителни мисли и спокойствие
По пътя започнах да усещам слаби контракции. Така пристигнахме-приеха ме с 3 см. разкритие. Облякох си нощничката-както му е реда след всички процедури. Бяха много мили и внимателни всички (за разлика от първото ми раждане в МД). Чуха тоновете на бебка-всичко беше супер.Казаха ми, че мога да се разхождам. Това много ми допадна-винаги така си го бях представяла. Обикалях коридора и с всяка обиколка контракциите се усилваха, докато не стигнаха 6 см. Много беше смешно, когато бях близо до една масичка пред тоалетната и ме сви зверски, навеждам се и започвам да дишам, както си му е реда и що да видя
Така се вцепених, че забравих за болка и за всичко 