ЕКО БРЕМЕННИ - 9 месеца в хармония с природата

  • 64 582
  • 753
# 510
Моя позната (също в ранна бременност) сподели, че гинекологът и "забранил" да чете в интернет.
Ми, ще й забрани. Какво има да се информира и да има мнение! Ще слуша, той е вездесъщ!  Crossing Arms  Grinning Да не говорим как се изписват лекарства на конвейр. Ми то уж само витамини, но от най-скъпите... Много ме е яд, че не запомних името на лекаря на моя приятелка (работи в МД, София). Тя само се натискала да пие хапчета, а той повтарял със спокоен тон: "На пазара има достатъчно разнообразие от плодове и зеленчуци!" Simple Smile
Слава Богу, че има будни момичета, които да отварят и нашите очи! Много съм благодарна на такива всеотдайни хора като Меги, Зозима, Бу, Хедра, Косе Босе... Те първи ми хрумват, но има и много други.
Виж целия пост
# 511
Може да е моя доктор. Той все това повтаря - плодове и зеленчуци и не яж боклуци Simple Smile
Виж целия пост
# 512
Моя позната (също в ранна бременност) сподели, че гинекологът и "забранил" да чете в интернет.

Зависи какво й е "забранил".  Thinking
Из форума има много теми и мнения, които биха изплашили едно момиче, особено с първа бременност. Аз лично съветвам приятелки като четат да си наложат хигиена на четенето, да избягват всякакви стресиращи разкази, защото тук има много жени, които са имали проблемна бременност и раждане и ако ги четеш ще решиш, че бремеността и раждането е едва ли не най-страшното, което може да ти се случи.  Crossing Arms

Но пък това е една от темите, които редовно препоръчвам  Peace
Виж целия пост
# 513
Честит Искрен на Нощни очи! Hug
Виж целия пост
# 514
Кабив!  Hug  bouquet

Аз забравих да се похваля тук - на 23ти януари в 00:45 часа се роди Искрен - 3900 гр, 52 см. Роди се у дома, вагинално раждане след секцио. Беше невероятно преживяване!  Heart Eyes
По-натам ще пусна и разказче с подробностите.
Виж целия пост
# 515
Честито! Ще се радвам да прочета за още едно домашно бебенце. И си добави нова линийка за Искрен. Simple Smile
Виж целия пост
# 516
Честито и от мен!!!  С най-добри пожелания!!! bouquet

Искам да ви питам: след като се роди бебето, след колко дни го извеждате на разходка за първи път, ако времето позволява; колко дни изчаквате преди да покажете новороденото на роднини и приятели и преди да им позволите да го целуват примерно?
Виж целия пост
# 517
Аз изкарах Иво на 10-ия му ден на разходка в парка със слинга и така (със слинг само) цели три месеца. По-големия - Никола - го изкарах на 20-ия ден. Четно казано, всички тези предупреждения с 40-то дена са бла-бла, бабини трънкини. Бебето е сред външни хора и токсини още от самия ден на раждането. Що му нямаше на Иво нищо като го изкарах в парка, а от родилното си донесохме стафилококи, които още лекуваме?! Naughty Накратко казано, ако времето го позволява и ти се чувсташ уверена  -излизайте Simple Smile
Виж целия пост
# 518
Точица в деня на изписването стоя до 10:30 вечерта на купон в двора заедно с цялата рода Simple Smile
Мечето го изведох на 4-тия ден за  5 мин, на 6 дни ходи на шопинг. Сега не го извеждам, че ми се вижда студено, но при следващите леко положителни температури смятам да започнем постепенно свикване с ежедневни разходки.
Виж целия пост
# 519
Благодаря за пожеланията!  Hug  bouquet

Божидар го изкарахме към десетия ден май. Ако се чувствах добре и по-рано щеше да е, но това секцио ми разказа играта.
Сега малкия мисля да го изведа при първи по-прилични температури.
Виж целия пост
# 520
Нощни очи, честито домашно бебче! Чакаме разказче  Hug

Въпреки, че имаме две зимни бебета никога не съм ги лишавала от разходка (е, освен ако не ме домързи).
Ида я изкарахме на 15-тия ден, беше 1 декември.
Йоси го изкарахме на 8-мия ден, 12 октомври.
И при двамата си беше студенко, но добре облечени и на завед в количката си им беше супер  Peace

И при двамата не сме чакали да мине време и тогава да ги "запознаваме" с приятели. С Ида първите гости дойдоха на 5-тия ден, а при Йоси ни чакаха у дома след изписването.

Тия бабини девитини да се чакат 40 дена идват от фолклора, където родилката се счита за нечиста до 40-тия ден и на нея се гледа като на с единия крак в гроба, понеже самото раждане се приема за контакт с отвъдното. До 40-тия ден на родилката й се вика "лехуса" и на 40тия ден трябва да отиде на църква попът да й прочете "чиста" молитва. Чак след като се пречисти може да има контакт с околния свят.  Peace
Виж целия пост
# 521
Тия бабини девитини да се чакат 40 дена идват от фолклора, където родилката се счита за нечиста до 40-тия ден и на нея се гледа като на с единия крак в гроба, понеже самото раждане се приема за контакт с отвъдното. До 40-тия ден на родилката й се вика "лехуса" и на 40тия ден трябва да отиде на църква попът да й прочете "чиста" молитва. Чак след като се пречисти може да има контакт с околния свят.  Peace

wow! Вече имам обяснение за това, което бях чула, благодаря за информацията на теб и на всички, които споделиха, вече се чувствам по-уверена и по-наясно!  Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Здравейте на всички в тази тема!  Hug
Честото на всички вече родили и лека и спокойна бременност на останалите момичета.

Аз след 2 дни прекарани пред компютъра изчетох всичко до тук.  Crazy Много полезна информация, която не се обсъжда в темата от която идвам  Thinking
 Записвам се и ще следя с интерес и където мога ще се включвам.  Аз съм почти в 23г.с. и вече втора седмица съм в болничен заради контракции, и за жалост пия хапчета, честно казано ме притесняват защото са болезнени и докторката при която ходя каза, че и шийката ми се е скъсила малко. Това дете е дълго чакано и много желано... много си го искам.
Ако някоя от вас се е сблъсквала с този проблем ще се радвам да сподели.

Виж целия пост
# 523
Не знам как ще ви прозвучи, но и с двете си деца аз си спазвах традицията първите 40 дни след раждането посещения при майката и бебето да не се допускат. Вкъщи е идвал единствено педиатъра и бабите за по 1 седмица. Дори дядото и лелите ги видяха след първия месец. Бебоците ги показвахме по скайпа на роднините и приятелите, а на погачите вече поканихме всички. Първия път беше януари месец, имаше и грипна епидемия и никой не реагира странно на това наше решение. Втория път понеже Никола се роди много малък, почти месец по-рано, излязох с уж докторска препоръка да ограничавам контактите. Знам че за повечето хора това са бабини деветини и суеверия и не ми се обясняваше на всеки за подбудите ми.
Всъщност тази практика я има не само у нас, но и на Изток. На мен лично ми я препоръча  йога-инструкторката. После прочетох за това в книгата за Традиционната Китайска Медицина. В Китай периодът след раждането на детето се нарича "Златния месец" и е определен за възстановяване на майката от бременността и раждането, а също и за лечение. Това е време за даване на един добър старт на бебето, за засилването на неговите защитни сили (както на физическо, така и на енергийно ниво), за изграждане на връзката между майката и новороденото. В следродилния период организмът на жената  е изключително подвластен на външни влияния, както добри, така и лоши. Счита се, че през Златния месец жената влиза в интензивен възстановителен период, в който целия организъм се обновява напълно и затова тя може да се излекува от всяка една болест, която е имала до момента. Но също така, през тези дни ако не се пази и заболее от нещо, има опасност то да се превърне в хронично и да остане до края на живота й.
Също и според Аюрведа първите шест седмици след раждането са критичен период за майката, която има нужда да укрепне и да възстанови своята енергия. Препоръчва се пиенето на много пресни сокове, вода или билков чай, храненето с лесносмилаеми супи, зеленчуци на пара, масаж на корема със затоплени натурални масла. Това е време на пълна почивка и спокойствие, в което майката да си обърне внимание, да се зареди със сили, за да може да се наслади на всеки един момент с бебето.
Сори за дългия пост и ако съм ви отегчила!
Виж целия пост
# 524
И аз след 40-тия ден чак се почувствах пак добре и физически и психически, но бебето си го извеждахме и преди това, и гости ни идваха. Просто гледах да не се преуморявам, съответно и той да не се превъзбужда. А за чистата молитва в църквата, жената се води  нечиста заради лохиите, които продължават горе-долу 40 дни. По време на цикъл също е нечиста и не може да участва в тайнствата. Има връзка с кървенето. Илка, малко си смесила фолклора с религията. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия