Опасно ли е за бебето да спи по корем?

  • 47 174
  • 56
# 45
мисля, че щов на детето си му е добре-няма проблеми. Peace
Виж целия пост
# 46
Откакто стана на 3м и започна сама да се обръща по корем дъщеря ми спи все така.И до днес заспива по корем и после се обръща по гръб.
Виж целия пост
# 47
Душички! Те сами си показват накъде искат, но трябва дад се внимава. Ако само вече може да се върти, значи всичко е ок.
Виж целия пост
# 48
Аз съм от страхливите  Rolling Eyes, не бих оставила бебето да спи по корем ! Мисля че има риск, колкото и минимален да е, за мен не е оправдан !
Виж целия пост
# 49
От 6-я месец Томи започна все по корем да спи(предишната му любема поза беше по гръб). Опитвах се отначало да го обръщам или слагам на ребро, но той мрънкаше и пак си се обръща по корем. Когато му омръзне сам  си ляга настрани или по гръб. Не се притеснявам чак толкова много,защото си слага главичката настрани, а не директно във възглавницата. Peace
Виж целия пост
# 50
Дъщеря ми е на 4 год. и още спи по корем- дори тази поза се препоръчва от йогите  bouquet
Виж целия пост
# 51
според мен няма нищо притеснително,щом така му е добре на детето.
аз самата спях по корем до осмия месец лекарката ми се смайваше, беше
изкомандорила мъжа ми по цяла нощ да стои буден да ме обръща Laughing
синът ми явно и той е прихванал откакто се обръща все така спи,какво да
го правя като знам колко е хубаво!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 52
Сина ми спи само по-корем от първия ден вкъщи.  Не виждам риск.
Виж целия пост
# 53
Дъщеря ми е на 4 год. и още спи по корем- дори тази поза се препоръчва от йогите  bouquet

А аз съм на 30 и спя по - корем !
Разликата между дете на 4 години и новородено е огромна !
Виж целия пост
# 54
С порастването й понамаляха коликите и сега дори се дразни ако я обърна по корем...вече си спи настрани и си се обръща и по гръбче, но вчера примерно имаше пристъп на колики и заспа по коремче в/у мен и след час и  половина се размрънка да я преместя до мен настрани и си продължи да спи:love:

Заради коликите и спането по коремче си я взех да спи с нас, за да ми е подръка през цялото време:) и благодарение на това сега всички си спим по цяла нощ. Аз все още си се будя през час, но като си я погаля и цункам и си заспивам отново, без да ми се налага да ставам по сто пъти на нощ до креватчето й Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 55
Дъщеря ми е на 4 год. и още спи по корем- дори тази поза се препоръчва от йогите  bouquet

А аз съм на 30 и спя по - корем !
Разликата между дете на 4 години и новородено е огромна !

...ами сигурно има разлика Laughing,но държа да повторя - и още спи - което значи от самото раждане до сега -не й се бъркам в нейната "
природа" и още с тази поза - действа успокоително,дори за по-бързо отделяне на токсини Heart Eyes
Виж целия пост
# 56
Попрочетох писаното от всички по темата. Въпреки това съм озадачена от спането по корем на моето дете. Откакто се е родила винаги е спяла по гръб с вдигнати ръце. Откакто се опитваме да се захранване, започна да остава все повече и повече по коремче. Неспокойна е, плаче много често и неудържимо, както например преди малко докато заспи. Странното е, че започна отново да яде по-често и по малко. В началото мислех, че не и стига храната, защото 2-3 пъти дневно и давах кърма, а консистенцията и не беше много мазна и гъста както в началото. /Ние не сучем, а цедим и пием./ Нещото, което ми се върти из главата, са колики. Имахме ги от съвсем в началото и доста до късно /до 5 месец/. После имаше един период, през който тя беше перфектното бебе - хранеше се, спеше, играеше сама. Нямах никакви грижи. Откакто започнах с тези пюрета, нещата не са така. Акаме по 3-4 пъти на ден, неспокойни сме и ядем по много пъти и малко, като започнахме да ставаме и в малките часове понякога. Зная, че допуснах грешки с храненето на това дете - много и различни вкусове, месо, плодове, защото слушам тъпи педиатри и не знам какво да правя. Детето е на 7,5 месеца и вече трябва де се храни повече като голямо дете, по-малко като кърмаче, но ............... ние се връщаме назад към млякото. Между другото, пропуснах да кажа, че от два дни пием АМ, защото ми се наложи да се лекувам и изхвърлях кърмата. Довечера смятам да възобновя старите навици и да дам пак кърма, вместо АМ. Някой може ри да ми даде съвет?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия