Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - ХX

  • 56 923
  • 722
# 285
За Paranormal activity

Не само,че не ми беше страшен,а и беше адски сучен.Чакахме с мъжа ми да се случи нещо,чакахме,но с чакането си останахме  Laughing .Толкова бяхме разочаровани,че повече няма на къде  #Cussing out

Иначе "Проклятито Блеър" беше в пъти по-страшен,въпреки,че развръзката малко ми го смекчи и бях леко разочарована  Confused

Но всеки човек е с различна психика и различните филми му влияят по различен начин.

На мен най-страшни до този момент ми бяха "The Ring" и "Grudge 1"  newsm43

Докато всичките части на "Saw" въобщее не ме изплашиха и ги гледах с широко отворени очи,а не с ръка пред погледа  Joy
Виж целия пост
# 286
Ne te retourne pas (2009) или както е преведен "Не поглеждай назад" на Marina De Van ме остави не напълно удоволетворена, но ми хареса. имала съм възможността да гледам само нейния "8 жени", който изключително много ми беше харесал.
към "Не поглеждай назад" подходих с "голяма кошница", предвид режисьорката, а и участието на Моника Белучи и Софи Марсо...двете най-красиви европейски актриси в един филм е наслада за окото.
филмът е психологическа драма, започва много обещаващо, първите 25 минути ме държа много нащрек, в очакване. идеята на филма ми хареса, много интересен е замисъла, обаче нещо в пресъздаването куцаше, нещо му липсваше, за да ме хване за шията и да ме закове.
все пак го препоръчвам Peace
Виж целия пост
# 287
В последните дни споменавате често Easy Virtue (2008). И аз го гледах, особено заради Кристин Скот Томас, която все повече ми допада. Използвам случая за да ви препоръчам Keeping Mum (2005), Тrailer - също в Англия, също комедия, също приятен без да е велик филм...
Виж целия пост
# 288
Като стана дума за български актьори и чужди продукции (не само в България), споменавала съм многократно Христо Живков http://www.imdb.com/name/nm0998941/, чиято кариера се развива все по-стремително  Peace
Сетих се по повод на "Не се обръщай назад", че в този филм също участва българин: Любомир Ковачев http://www.imdb.com/name/nm3312758/. В едно интервю той разказваше за огромната разлика между двете актриси, за които стана дума, на снимачната площадка и извън нея - докато Белучи се държала като недосегаема примадона, Софи Марсо била изключително непринудена и много приятен събеседник.
За филма не мога да дам мнение, т.к. не издържах да го доизгледам целия.
Виж целия пост
# 289
Tsugumi, значи правилният превод е "Не се обръщай назад"?
разбирам те, че не си го изгледала, около 35-та минута ми се стори почти невъзможно да го издържа до края, но си наложих да видя какво са измислили (уча за държавен изпит и съм си позволила по 1 филм на ден като почивка на обяд, та знаех, че спра ли го, втори няма да има до вечерта като заспи малкия  Grinning), накрая дори, след като го изгледах и поставих на везните плюсовете и минусите, реших че все пак ми хареса.
но си мисля, че има един момент в средата, когато е много трудно човек да продължи да го гледа. премине ли през него, има някакъв шанс да му хареса.

и във филма някак една до друга Софи Марсо и Моника Белучи са такъв контраст - едната изглежда толкова земна, ефирна, крехка, а Белучи е като жената-вапм, студена, но неустоима както винаги...

ох, Христо Шопов, откога не съм го гледала във филм, а навремето толкова се вълнувах като изгледах "Маргарит и Маргарита" за пръв път...
Виж целия пост
# 290
Според мен и двата превода са успешни Simple Smile
Гледах го сравнително отдавна и вече не си спомням, докъде издържах. Имаше нещо такова около 30-те минути, но му дадох по-дълъг живот Simple Smile
 Историята не успя да ме увлече, двете актриси ги намирам за несъвместими заедно, а бях наистина силно заинтригувана.

Разбирам те за филмите и ученето и при мен се е случвало с държавните изпити нещо подобно.

В момента доизглеждам "Жената на пътешественика във времето" (по препоръка на друг мой приятел).
Много противоречиви чувства ми създава този филм.
Виж целия пост
# 291
Аурора, аз понеже много го харесвам Христо Шопов, от времето на моята младост имам особени сантименти към него и сега беше голям шок да го гледам в такъв филм. Някак си се върнах назад към "Маргарит и Маргарита"... Имаше страхотни кинопродукции у нас Sad
Виж целия пост
# 292
...двете актриси ги намирам за несъвместими заедно....


а онази компилация от двете половини на лицата им в едно изглеждаше доста гадничко, за около 10 минути имах чувството, че филмът се превръща в хорър...

по-долу гледам сте обсъждали филми на ужасите...аз съм се страхувала най-много на Ring 2, просто ужасно ми въздейства, а бях дори бременна като го гледах ooooh! (така и не се осмелих да си пусня японския оригинал, който казват, че е класи над американския).
като дете помня, че имахме "Поличба" на видеокасети, имам спомен, че много, ама много ме беше страх и с малко мазохистична нотка често си го пусках Simple Smile преди време го изтеглих да го види и мъжа ми и с изненада установих, че изобщо не ме е страх и дори ми се вижда доста семпъл и отминал времето си. не с такива чувства ме остави обаче "Бебето на Розмари" на Полански, който макар и доста по-старичък, е един от най-психарските в жанра, от всички, които съм гледала.

с приятели преди години ходихме да гледаме "Проклятието Блеър" и помня, че беше правен с някакъв смешен бюджет, от група студенти, а беше наистина много въздействащ Peace

Виж целия пост
# 293
Софи Марсо била изключително непринудена и много приятен събеседник.

Софи Марсо и преди съм споменавала, че съм я виждала на живо, по време на пребиваването ми в Полша. Беше омъжена тогава за един полски режисьор - Анджей Жулавски. Двамата с мъжа й бяха седнали в същото кафе, в центъра на Варшава, където бях и аз с приятелки. Само аз я познах, макар че приятелките ми още като влизахме обявиха, че една невероятна красавица седи в ъгъла Laughing Е, не се сдържахме и поискахме автограф, а тя беше невероятно мила, говори с всяка една от нас, да не споменавам, че е мноооого красива Simple Smile ...

"Проклятието Блеър" и аз съм го гледала.  Тогава за мен беше много оригинален експеримент, силно въздействащ на основата на обичайните човешки страхове - от тъмното, от странните шумове, от объркването. Бих го сравнила донякъде с "Тексаско клане" на Тоби Хупър / http://www.imdb.com/title/tt0072271/ , като последния не го препоръчвам, но "Блеър" е даже по-силен...Много ми хареса "Предизвестена смърт"/ http://www.imdb.com/title/tt0298130/ , повече 1-ва част - класика в хорър жанра, но и на мен ми липсва японската версия все още  Rolling Eyes , ще го гледам. "Поличбата" ми беше най-страшният филм като дете  също Joy И ние го имахме на видео (Бетамакс даже Laughing ) ...

Струва ми се, че Маркрит има най-много какво да каже за хорърите  Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Ииии,заинтрегувахте ме сега с тази  "Поличба"  Crazy 
Може ли линк към филма,че  в замундата има мноого Поличби ,а този от 2006 май съм го гледала не се сещам сега  newsm78
Виж целия пост
# 295
Не следя хорър филмите напълно съзнателно - нямам сили за някои сцени в "нормалните", какво да кажем за другите...
Интересът ми е бил винаги отвъд филми на ужасите, които търсят само ефекта, а по-скоро към такива, в които има някаква документална или артистична основа (и за Проклятието Блеър" бяха направили документален филм, че съществува поверие за една жена по тези места). Затова сега се надявах много силно да видя добра фактологична основа, на техническото качество на филма не възлагах никакви очаквания, знаех за ниския бюджет и т.н. Да, но и в "Блеър" бяха вложили малко пари и са аматьори. "Паранормалната активност" се оказа много лошо копие на другия филм от екип, който дори не знае, как да борави с психологичното манипулиране. Разговорът с онзи екстрасенс беше толкова изкуствен - трябваше да съберем информация за тях и да ни разкажат, за какво става дума, всъщност (иначе нямаше да разберем по никаква реакция на самите участници). Случваха им се уж толкова странни неща, а нямаше никакви преходи в душеното им състояние (поне аз не забелязах).
"Поличбата" и "Клане"-то не съм ги гледала.
За "Ринг" съм чувала, но не съм го гледала. Мисля да наваксам Wink
Както стана ясно, не гледам такъв жанр, но все пак и аз имам няколко "хорърчета" в джоба Wink
2LDK (разпоространена в Япония абревиатура за това, с какви стаи разполага апартамент): http://www.imdb.com/title/tt0362387/,
а този много горещо го препоръчвам:
Three Extreems http://www.imdb.com/title/tt0420251/
Виж целия пост
# 296
Този ми беше харесал много , не е точно хорър но е много интересен .
http://filmite.com/index.html?movie=954&lang=bg
И всички серии на Последен изход.
Харесвам мистерии , трилъри и малко ужаси .
Естествено и драми .
Сега това се сетих , по ъсно като се разровя из личните си съобщения ще ви препоръчам и други филми.
http://nakino.eu/2010/01/before-the-devil-knows-youre-dead-%d0%9 … %b8-%d0%bc%d1%8a/
Виж целия пост
# 297
Момичета, съжалявам, че ще отклоня изцяло темата, но току-що видях:

http://www.alexandermcqueen.com/
Потресена съм  Sad


(Макрит, La sconosciuta е по-скоро драма с елементи на трилър, както си писала, че ти харесват и тези жанрове. Ще чакам и други заглавия.)
Виж целия пост
# 298
http://nakino.eu/2009/12/the-final-destination-%d0%bf%d0%be%d1%8 … %be%d0%b4-4-2009/


http://filmite.com/index.html?movie=1360&lang=bg
http://filmite.com/index.html?movie=1252&lang=bg
http://filmite.com/index.html?movie=1089&lang=bg

Виж целия пост
# 299
Tsugumi и аз преди половин час прочетох. Толкова много го харесвах...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия