ИКЕА! ИКЕА! - Тема 7

  • 91 294
  • 794
# 450
Barbabeau, Гуш, мерси за бързите отговори! Hug

И аз имам подобни спомени за МELLTORP,  но викам, да попитам може пък да е лъжлив външният вид Laughing Сега нямам възможност да ходя толкова 4есто както преди до IKEA, трябва да избера преди да отидем Crazy Идеята за смяна на плота е страхотна, ще се обсъди този вариант Simple Smile
Виж целия пост
# 451
Момичета, да питам нещо.
Ние доста често си пазаруваме от солунската Икеа, обаче вчера издирвах онлайн един гардероб, и за мое най-голямо изумление в Гърция струва 620 евро, а в Австрия и Франция - 500.  Thinking (говоря за един от вариантите на размери на даден гардероб).
Възможно ли е да има някакви невключени рафтчета, чекмедженца и прочее, и оттам да е тази фрапантна разлика?
А кога бяха намаленията в солунската Икеа?
Виж целия пост
# 452
И аз с въпрос.

Вероятно ще купуваме кухня от Икеа, но бих искала плотовете да ги вземе оттук, че са много нещо и ще ни е трудно с транспорта. Има ли някой представа, дали това ще е възможно. Въобще - съвместими ли са Икейските шкафове със стандартните куфненски плотове, които се продават тук. Би трябвало да няма проблем, но като знам, че имат артикули, които са си изцяло по техен стандарт, не ми се иска да рискувам. А от друга страна, не ми се иска да разнасям една голяма плоскост на сумати километри.

И аз се включвам с въпрос за намаленията - знае ли някой дали ще има такива в Букурещ или в Солун, че на мен това са ми възможностите  Grinning (на UK сайта има инфо за техните намаления, но ни гърци, ни румънци пишат нещо такова).
Виж целия пост
# 453
И аз с въпрос.

Вероятно ще купуваме кухня от Икеа, но бих искала плотовете да ги вземе оттук, че са много нещо и ще ни е трудно с транспорта. Има ли някой представа, дали това ще е възможно. Въобще - съвместими ли са Икейските шкафове със стандартните куфненски плотове, които се продават тук. Би трябвало да няма проблем, но като знам, че имат артикули, които са си изцяло по техен стандарт, не ми се иска да рискувам. А от друга страна, не ми се иска да разнасям една голяма плоскост на сумати километри.


обикновените кухненски плотове са по 60 см ширина , това е стандарта, имало и нестандартни в софия чухме ( по широки с 10 см )  но те били доста скъпи, можели да бъдат и мраморни по размер на клиента обаче там съвсем убиват рибата .... Освен това дебелината на самия плот може да е 3 и 5 см- тези от по 5 см са по скъпи и по масивни, но съответно по добре стоят на един дълъг кухненски плот - някак по-съразмерно.  И по дебелите и по тънките тежат здраво обче . Нашият плот беше дълъг 3 метра и половина и го носеха 4 човека ... Всичко това научих като правихме нашата кухня...
Виж целия пост
# 454
Re ge, благодаря ти. Всъщност съм горе-долу наясно с т.нар. "стандартни" кухненски плотове в БГ. Чуденката ми е дали те са съвместими с Икейските кухни. Но това може да знае някой, който си е правил кухня оттам, а тук май са писали само двама души досега. Дано някой от тях се включи, или пък има и други, за които аз не съм разбрала  Peace
Виж целия пост
# 455
Re ge, благодаря ти. Всъщност съм горе-долу наясно с т.нар. "стандартни" кухненски плотове в БГ. Чуденката ми е дали те са съвместими с Икейските кухни. Но това може да знае някой, който си е правил кухня оттам, а тук май са писали само двама души досега. Дано някой от тях се включи, или пък има и други, за които аз не съм разбрала  Peace
Не съм от тези двама, но си избери модел и в края на каталога са дадени рзмерите на всички кухненски шкафове, горни и долни. Успех и да се похвалиш с новата кухня  Simple Smile
П.С. в румънската има трайно намаление на доста стоки и цените като цяло са по-ниски от Гърция
Виж целия пост
# 456
Е, дано намалението да е за модела, дето съм го харесала, че е един от най-скъпите Икейски, ама същия тип кухня в АЛНО ще струва колкото малък апартамент  Laughing

Живот и здраве, като стане, ще се похваля - и още как!!!

Виж целия пост
# 457
sladka hapka, преди известно време Малена показваше кухня от Икеа с плот купен от БГ.
Беше много сполучлива комбинация.
Виж целия пост
# 458
И аз с въпрос.

Вероятно ще купуваме кухня от Икеа, но бих искала плотовете да ги вземе оттук, че са много нещо и ще ни е трудно с транспорта. Има ли някой представа, дали това ще е възможно. Въобще - съвместими ли са Икейските шкафове със стандартните кухненски плотове, които се продават тук.
Аз съм с кухня на Икеа и с плотове от друг магазин. Щом в Канада номера върви, значи и за България трябва да е така.
Бъди внимателна като поръчваш шкафовете, не всички размери дадени на сайта, ги има в магазина или ги доставят изобщо. При нас се наложи на място да подменяме едни шкафове с други, в резултат на което бяхме изпуснали един шкаф, което установихме месец по-късно, като стигнахме до неговото сглобяване и поставяне. Поръчката на шкафовете тук отнема 2-3 седмици, предполагам, че и по другите Икеи е така.
Виж целия пост
# 459
При мен кухнята е от Икеа, а плотовете от Салекс - съвместими са, но икейската кухня е мааалко по-дълбока и плотът покрива доста плътно, почти без да стърчи отпред. За мен не е проблем и не ме дразни  Peace
Виж целия пост
# 460
При мен кухнята е от Икеа, а плотовете от Салекс - съвместими са, но икейската кухня е мааалко по-дълбока и плотът покрива доста плътно, почти без да стърчи отпред. За мен не е проблем и не ме дразни  Peace

дааааааааа виж това е важо и го пропуснах като говорих за кухненските плотове, обаче това надстърчане наистина  "яде" от реалните 60 см на плота...
Виж целия пост
# 461
Вчера ходихме до ИКЕА, но много на бързо, съкратихме (по-скоро си спестихме) обиколката на мебелното изложение, видяхме само детските мебели и после слязохме при дреболиите. Но ми направи впечатление, че имат вече работи от новата колекция, между тях една новия серия за детската стая: Стува. http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18835/  има различни шкафове, които могат да се комбинират, и вратите и чедмеджетата към тях са в различни цветове. http://www.ikea-download.de/10_04_stuva/index.php  Много свежа серия, и като качество ми направи добро впечатление!

Освен това купих за детската една табуретка Nordby, която не откривам все още в сайта йм - тя е от МДФ, облицована и ватирана, и е хем табуретка, хем кутия (с капак, вътре могат да се слагат разни работи) и е изненадващо стабилна, и удобна! Има я в червено или в синьо, табуретката струва 13 евро (тук в Германия), има и двойна за 20 евро  Peace

При играчките имаха и нови хранителни продукти от плат - комплект сладки, друг комплект за закуска (със салам от плат и други), малко имитации на играчките на Хаба но предвид техните високи цени, една хубава алтернатива  Wink
Виж целия пост
# 462
Много е симпатична тая Стува, наистина!

Ние май няма да вземаме Икейска кухня. Днес попаднахме на много добра оферта за БГ кухня - дъб, в търсения "селски" стил, която излиза на същата цена. Недостатъка е, че ще стане след 40 дни, ама е масив пък, да му се не види  newsm78 Та сега седим и се чешем да я поръчваме ли, не ли...

Мерси за мненията за кухните. Инфото за плота беше полезно - точно това имах предвид, като попитах. Икейските неща са съвместими сам помежду си и понякога има риск при комбинирането. МАкар че в тоя случай явно е пренебрежимо несъответствието.
Виж целия пост
# 463
Сладка хапка, икейската кухня има две огромни преимущества и един огромен недостатък, поне за мен.
1. вратичките са взаимо-заменими. При повреда или при прояна на стила или въобще дори само при проява на глезотия, човек може много лесно да смени само тях - и готово, има нова кухня
2. Механизмите за затваряне на шкафовете и чекмeджетата, които са просто невероятни - обичам начина, по който се затварят сами

Недостатъкът - корпусът отвътре е бял. Това до скоро ме побъркваше просто, но напоследък свикнах.

Това е от мен, вземете си най-доброто решение   bouquet
Виж целия пост
# 464
Хапке, аз бих си поръчала масивния дъб. Само си вземете стандартни шкафове. Вратичките пак могат да се сменят. Родителите ми имат правена по поръчка кухня от масивен дъб и преди една година смениха само вратите.  Peace Хубави механизми за затваряне предполагам се продават не само в Икеа. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия