До колко часа ви карат да си вземете детето от ОДЗ?

  • 8 825
  • 78
# 45
Според правилника до 18:30 ч, след това до 19:30 ч има дежурен учител. Масово се взимат към 18 ч. Не имало натиск от страна на персонала, но и мъжът ми е прибира винаги към 17:30 ч или най-късно до 18:00 ч. Като цяло родителите взимат децата в градината доста по-късно в сравнение с миналата година в яслената група.
В яслата (градината ни е одз) важаха същите правила, но редовно си прибирахме детето последно, към 17:30 ч, седи като сирак само на един стол до вратата. Казваха ни да ги прибираме преди 17 ч, защото плачели при всяко появяване на родител. Веднъж я взимах аз към 18:05 и ме чакаха в коридори, умрели от нетърпение.
Върхът беше, когато мъжът ми прибирал детето от двора (в топлите месеци) и чул едната от сестрите да казва на колежките си: "Миналата година ги бях научила най-късно в 16:30 да ги взимат, тая нещо не мога да се оправя с тия".
Виж целия пост
# 46
До 18,30. Аз я взимам към 17.45-18.00 и винаги е или последна, или има още 1-2 деца.
Виж целия пост
# 47
Най-късно съм го взимала в 18.15ч. Беше последен.
Виж целия пост
# 48
Още от ясла го водим към 7 и 15 часа и го вземаме към 6 и нещо.Никой не ни прави проблем, а какво си мислят не ме интересува, спед като спазвам работното време-моето и тяхното  Peace
Виж целия пост
# 49
Колкото до учителките...те едва ли си тръгват по- рано.С или без деца работното им време е до 19.00 и би трябвало да седят там.Все едно сервитьор в ресторант да си тръгне, защото няма клиенти...Поне аз така си мисля де.
В градината, в която ще съм директор от др седмица  Mr. Green, а съм работила в нея преди години, още като студентка, учителките стоят дори да няма деца. Така е и в другата ДГ, в която съм работила. Peace
....защото съм многог ама много против, че децата не се извеждат навън на разходка. Обявете ме за луда ако искате. но държа детето да прекарва поне час, час и половина навън, дори при -5гр.
Много си против, но масово родителите мрънкат Tired. Преди 2 седмици, когато беше големият сняг, имахме ситуация за снежния човек и за зимата, навън 1 пухкав сняг, времето меко. Реших да изкарам децата (предучулищна група) 15 мин преди да бъдат вземени от родителите навън. Децата бяха наблюдавани през цялото време от мен, правиха снежни човеци и се возиха на шейна, нито са се търкаляли, нито са се замервали със снежни топки. На следващия ден идва 1 родителка и с възможно най-троснатия тон ми заявява, че не желае детето й да излиза навън и започна да ми държи сметка защо съм изкарала децата, а нейното дори не беше на училище ooooh!.
Затова госпожите не ги изкарват. А е недопустимо да оставиш само дете без надзор. Peace
Виж целия пост
# 50
Колкото до учителките...те едва ли си тръгват по- рано.С или без деца работното им време е до 19.00 и би трябвало да седят там.Все едно сервитьор в ресторант да си тръгне, защото няма клиенти...Поне аз така си мисля де.
В градината, в която ще съм директор от др седмица  Mr. Green, а съм работила в нея преди години, още като студентка, учителките стоят дори да няма деца. Така е и в другата ДГ, в която съм работила. Peace
....защото съм многог ама много против, че децата не се извеждат навън на разходка. Обявете ме за луда ако искате. но държа детето да прекарва поне час, час и половина навън, дори при -5гр.
Много си против, но масово родителите мрънкат Tired. Преди 2 седмици, когато беше големият сняг, имахме ситуация за снежния човек и за зимата, навън 1 пухкав сняг, времето меко. Реших да изкарам децата (предучулищна група) 15 мин преди да бъдат вземени от родителите навън. Децата бяха наблюдавани през цялото време от мен, правиха снежни човеци и се возиха на шейна, нито са се търкаляли, нито са се замервали със снежни топки. На следващия ден идва 1 родителка и с възможно най-троснатия тон ми заявява, че не желае детето й да излиза навън и започна да ми държи сметка защо съм изкарала децата, а нейното дори не беше на училище ooooh!.
Затова госпожите не ги изкарват. А е недопустимо да оставиш само дете без надзор. Peace

А защо го считате за ненормално? Децата са различни. Аз пък не желая детето ми при минусови температури да бъде навън. Имам си причини.
Виж целия пост
# 51
Ненормално е да ми държи сметка защо съм изкарала децата, след като нейното не е било изобщо на училище. Ненормално е да ми държи тон за нещо, което не я касае.
Да каже като нормален човек, че детето е било болно и не желае да излиза, а не да ми се троска!
Виж целия пост
# 52
Ненормално е да ми държи сметка защо съм изкарала децата, след като нейното не е било изобщо на училище. Ненормално е да ми държи тон за нещо, което не я касае.
Да каже като нормален човек, че детето е било болно и не желае да излиза, а не да ми се троска!

Характерът на човек не може да бъде променен в зряла възраст.
Виж целия пост
# 53
Ненормално е да ми държи сметка защо съм изкарала децата, след като нейното не е било изобщо на училище. Ненормално е да ми държи тон за нещо, което не я касае.
Да каже като нормален човек, че детето е било болно и не желае да излиза, а не да ми се троска!
Напротив - напълно нормално е родител да не иска да се извежда детето й!!!!!!!! Независимо то причината или обстоятелствата. Въпросът е принципен.
А ти ако така реагираш - е, извинявай, ама не ставаш за директор!
Виж целия пост
# 54
В нашата градина имаше допитване дали градината да работи до 19.30.Доста родители са попълнили декларацията с "да".Сигурно е спуснато ново работно време от Общината.
Сега гледам цялата градина е осветена до този час.Може би остава дежурен учител.
Виж целия пост
# 55
LYLY,и при нас много бързо организираха поименна анкета.Погледнах я,но не я подписах.Но,пък видях как чудещи се родители не разбират целта на анкетата и пишат "НЕ",зашото някой преди тях го е написал.Питах директорката,пред другите родители,но никой не разбра идеята на анкетата.Нашата група не е показателна извадка,т.к ни остават още три месеца преди завършването на ПГ, и за съжаление много родители егоистично решават,че въпроса вече не ги касае.Така или иначе след 18ч. сигурно ще остава дежурен учител.
viliko,аз искам да извеждат детето ми при подходящо време,но от друга страна разбирам и родителите с по-изнежени  и често боледуващи деца.Затова компенсирам с игри на открито след градината. Peace
Виж целия пост
# 56
Ненормално е да ми държи сметка защо съм изкарала децата, след като нейното не е било изобщо на училище. Ненормално е да ми държи тон за нещо, което не я касае.
Да каже като нормален човек, че детето е било болно и не желае да излиза, а не да ми се троска!
Напротив - напълно нормално е родител да не иска да се извежда детето й!!!!!!!! Независимо то причината или обстоятелствата. Въпросът е принципен.
А ти ако така реагираш - е, извинявай, ама не ставаш за директор!
Aз не казвам, че не е нормално. Къде го прочете Shocked Thinking? Казвам, че не е тя човекът, който ще ми държи сметка за действията, след като собственото й дете НЕ БЕШЕ на училище, когато извеждах децата. Четете по-внимателно, бе, хора ooooh!!
Извинявай, но не си ти човекът, който ще ми казва за какво ставам и за какво не Stop!
Няма нужда от н-брой удивителни
Виж целия пост
# 57
Ами прочетох го, написано е  Laughing
Виж целия пост
# 58
Ненормално е да ми държи сметка защо съм изкарала децата, след като нейното не е било изобщо на училище. Ненормално е да ми държи тон за нещо, което не я касае.
Да каже като нормален човек, че детето е било болно и не желае да излиза, а не да ми се троска!
Напротив - напълно нормално е родител да не иска да се извежда детето й!!!!!!!! Независимо то причината или обстоятелствата. Въпросът е принципен.
А ти ако така реагираш - е, извинявай, ама не ставаш за директор!
Aз не казвам, че не е нормално. Къде го прочете Shocked Thinking? Казвам, че не е тя човекът, който ще ми държи сметка за действията, след като собственото й дете НЕ БЕШЕ на училище, когато извеждах децата. Четете по-внимателно, бе, хора ooooh!!
Извинявай, но не си ти човекът, който ще ми казва за какво ставам и за какво не Stop!
Няма нужда от н-брой удивителни
След като детето ходи на градина и е поверено на грижите на учителките, те трябва да преценят дали да го извеждат или не. Аз съм с две ръце за извеждането на децата, това беше и един от критериите ми за избор на градина. Пък майката на отсъстващото дете, защо е била против извеждането? Нали така или иначе не е засегало найното дете. Шушулче успех на новият пост, за съжаление ще се срещнеш с доста родителски претенции, дано успееш да угодиш на всички.
Виж целия пост
# 59
Шушулче, браво за извеждането. Рядкост са такива като теб, наистина, затова си пуйчат по стаите децата. Може би майката се е притеснявала, че детето й може да бъде изведено в такова време, което не оправдава тона, но като гледам масово отношенето на родителите, май ще се наложи да свикваш. Да си призная, аз също бих се притеснила, ако детето е болнаво и най-вече дали ще бъде облечено добре. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия