Сънувате ли починали ваши близки? - 2

  • 165 149
  • 721
# 270
Е, ЗИЧЕ, как да ти кажа...  Thinking да бъдем по-спокойни все пак. Просто го намерих в къщи и не се сетих за друго място където да попитам. Дойде ми на ум за тази тема, но и в самото си питане дори споменах, че може би не е съвсем тук мястото. Не съм искала да подклаждам дискусии за некролози. Имах въпрос, попитах, отговориха ми. Това е всичко. Peace

Но и съвсем по темата ще ти кажа. Преди доста време съм споменавала тук, че не смея да изхвърлям нищо останало от майка ми. Защото така преди години тръгнах да хвърлям старите й дрехи, трупани по чували. През нощта... я сънувах гола.
Ето затова за некролога реших вече първом да попитам някой, пък тогава да изхвърлям. Peace
Виж целия пост
# 271
СТЕФКА аз съм спокойна само ви казвам ,че не е редно да спамите темата мисля че нищо лошо не казвам нали? ДРУГИТЕ НЕ ТИ ОТГОВОРИХА А ЗАПОЧНАХА ДА ДИСКОТИРАТ  ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА  НИКРОЛОЗИ.

За дрехите си разбрала вярвам ,че се раздават на хора не се хвърлят.Така че никролога не е нужно да се хвърля стига да не те разтройва когато го четеш и виждаш. Peace
Виж целия пост
# 272
Колкото хора,толкова мнения!
За некролозите -не мисля,че е нужно да се пазят,за дрехите-да се раздават е прието,но има хора ,които си ги пазят с години. Thinking
Виж целия пост
# 273
Да,сънувам ги.Най-често майка ми,татко и едната ми баба.Незнам защо но баба я сънувам винаги когато ми предстои нещо.Никога не съм сънувала първата си дъщеря,незнам защо може би има значение факта че беше бебе.
Веднъж сънувах майка ми една такава дребничка беше свита, и ми каза че и е много студено там, че изобщо не е хубаво,не искала да стои "там".Това беше единствения път когато ми е казвала нещо свързано с нея.Обикновенно я сънувам на гробища че седи и ме чака....
Ох,не мога да пиша повече,може би по-късно.
Виж целия пост
# 274
И аз веднъж бях сънувала баба, че стои при нас и плаче,защото не иска да отива "там". Много плачеше горката,а аз я успокоявах.
Виж целия пост
# 275
В цял свят  такова чудо като некролози няма newsm78 Каква е тази глупост-не е ясна.А пък да не говорим , че гледаш снимка на млад човек на некролога, а като се взреш-90г.Слагат им снимки от младите години и това не е нормално! Peace
Виж целия пост
# 276
В цял свят  такова чудо като некролози няма newsm78 Каква е тази глупост-не е ясна.А пък да не говорим , че гледаш снимка на млад човек на некролога, а като се взреш-90г.Слагат им снимки от младите години и това не е нормално! Peace
НАРУШАВАТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА  newsm78И ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА СПАМИТЕ

juliana  чака те защото явно рядко ходиш на гробищата и тя винаги те чака да отидеш .Иди на гробищата и раздай там запали свещичка ... щом и е студено значи трябва нещо да дадеш за нея дреха някаква Peace

 mozila  сигурно тогава си била застрашена от смърт и за това е било така ти си го предотвратила  като си я успокоила Peace Peace
Виж целия пост
# 277
В цял свят  такова чудо като некролози няма newsm78 Каква е тази глупост-не е ясна.А пък да не говорим , че гледаш снимка на млад човек на некролога, а като се взреш-90г.Слагат им снимки от младите години и това не е нормално! Peace
НАРУШАВАТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА  newsm78И ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА СПАМИТЕ

juliana  чака те защото явно рядко ходиш на гробищата и тя винаги те чака да отидеш .Иди на гробищата и раздай там запали свещичка ... щом и е студено значи трябва нещо да дадеш за нея дреха някаква Peace

 mozila  сигурно тогава си била застрашена от смърт и за това е било така ти си го предотвратила  като си я успокоила Peace Peace

Така е ходя рядко но живея доста далеч,нямам на кой да оставя децата и поне веднж в годината се опитвам да ходя.
Виж целия пост
# 278
Зиче,сериозно ли? Не знам вече,снощи пък сънувах, че сестрата на баба е дошла в нас да правим помен на баба.
Виж целия пост
# 279
juliana Щом си далече като идеш на гроба и вземи в една кутия пръст от гроба и и ако имаш там където живееш близки които са починали  остави кутията на техния гроб и ходи там да и палиш свещичка в кутията на пръста от нейния гроб .Така ще видиш че няма да те притесняват и измъчват тези сънища. Peace
МОЗИЛА така мисля че е станало но то всичко е минало тъй че няма проблеми вече  Peace
Виж целия пост
# 280
Да се взема каквото и да е от гробищата е напълно противопоказно!Може да се иде на църква и да се пали свещ за починалите!!!Няма нужда се взема пръст или каквото и да е от гробищата,то е равносилно на магия за смърт!
И ЗИЧЕ,сори ако го мислиш за спам,ама раздаваш съвети неясно с каква цел!Наясно ли си изобщо какво съветваш???

Човек сънува  починалите,понеже в съня има пряка връзка с тях.
Виж целия пост
# 281
и аз мисля, че от гробища не трябва да се взима нищо
Виж целия пост
# 282
и аз мисля, че от гробища не трябва да се взима нищо
Peace
Виж целия пост
# 283
Да, аз също мисля,че не трябва.Дори бутилките,с които ходим да преливаме,изхвърляме после.
Момичета,сигурна съм,че Зиче не го пише с лошо,тя просто не мисли като нас.
Виж целия пост
# 284
сега се сещам, че навремето като почина баба ми, родата от село беше накарала баща ми да донесе една торбичка с пръст от гроба вкъщи, да палел в нея свещички, майка ми едва не получи инфаркт и мигновено пръстта бе изхвърлена, но явно има стари хора, които намират това за  редно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия