Сънувате ли починали ваши близки? - 2

  • 165 149
  • 721
# 285
МИЛИЧКИ  Hug аз съм жена на 53 години и едва ли ще раздавам съвети  на някого които са нередни!!!
Явно хората да се направят на по вещи не четат какво съм писала!!!
 ПРЪСТА НЕ СЕ НОСИ И ВНАСЯ В КЪЩИ!
ПРЪСТА СЕ СЛАГА ВЪРХУ ДРУГ ГРОБ  В КУТИЯ НА БЛИЗЪК ЧОВЕК И ТАМ СЕ ПАЛЯТ СВЕЩИТЕ!
 Написах го с големи букви за да го прочетете внимателно тези които веднага противоречите без да знаете за какво иде реч.
В нашия край и тука в Пловдив така се прави! Това ,че СИНЬО СИЯНИЕ не си на ясно с тези неща не ти дава право да правиш квалификации ,аз на ясно ли съм или не.
Ще ти го напиша и аз с червени букви ДА НА ЯСНО СЪМ КАКВО СЪВЕТВАМ !!!
 За другите няма да коментирам знам защо го правят!!!

 
Виж целия пост
# 286
Сега пък заговорихме за пръст. Ами не се притеснявам от връщане от гробища. Винаги сме носили инструменти и сме си ги взимали обратно. Сега не се сещам още какво.  Това с не връщането скоро го чух. Не съм от тези, които е привърженичка на ходене по гробища. Ходя да запаля свещ в черква или паля в къщи.
Виж целия пост
# 287
Не,не сънувам.Съпругът ми почина внезапно в началото на юли,но досега нито веднъж не съм го сънувала.Първите 3 месеца ходех всеки ден на гробищния парк ,където е погребана урната му.Тук,във Финландия урните могат да се погребват в земята.Може да звучи налудничаво,но аз искам да го сънувам,да говоря с него в съня си...Аз като ходя при него му говоря постоянно,разказвам му какво сме правили със сина ни,какво предстои,плача,паля свещ...Сигурно полудявам,знам ли...
Тук гробищните паркове  не навяват ужас и страх, а едно странно спокойствие,една тишина ...не мога да го опиша ,но има разлика с гробищата в Бг.Сега ходя през ден,защото при нас много вали,а и парка е извън града на 10тина км...в едни гори... ooooh!
Сънувала съм едната ми баба преди години,която ме изгледа и която обожавах.Много тъгувах за нея,до момента,когато се появи в един ужасен сън....тя ме викаше да отида при нея,молеше ме и ме държеше здраво за ръката,дърпаше ме силно ,а и някакъв копринен шал беше увила на врата ми .....Аз се дърпах,болеше ме,молех я да ме пусне,а тя взе да се смеее.... ..успях да се отскубна от нея и от кошмара.От тогава не съм я сънувала....
Виж целия пост
# 288
Bee.  Добре е ,че си се отскубнала.. Praynig
Виж целия пост
# 289
Зиче,можеш да пишеш каквото искаш когато се отнася до теб лично.Но даваш съвети с които не си на ясно.Гробищата са пълни с отрицателна енергия,това е което е съображението на повечето езотерици.И макар,че не приемам всичко в езотерика,то пък християнството като цяло  е привърженик на некрофилията,това е повече от опасно-каквото и да се взема от гробищата,дори за малко-всичко е попито с тази енергия.А още по-зле ако се носи в себе си ,в кола и т.н.,в къщи пък-съвсем.Може да си на години голяма,но питай не старило,а патило- казва народа. Peace
Виж целия пост
# 290
сега се сещам, че навремето като почина баба ми, родата от село беше накарала баща ми да донесе една торбичка с пръст от гроба вкъщи, да палел в нея свещички, майка ми едва не получи инфаркт и мигновено пръстта бе изхвърлена, но явно има стари хора, които намират това за  редно
Момичета......в различните краища на БГ има различни обичай при смърт на близък......Аз също помня ,че палехме свещ в купичка с пръст взета от гроба на дядо ми......40 дена палихме свещ всяка вечер.......След това на 40 -тия ден пръстта се занесе обрато на гроба му......
Не съдете според своя аршин! Hug
Виж целия пост
# 291
Нека престанем! Знаете ли,в темата за странните случки има разказани нтересни сънища с починали.Особено един ме потресе.Едно момиче беше разказало,че е сънувало позната починала от рак на шийката на матката.Казала й,че тя скоро ще отиде при нея,защото е болна от същото.Момичето отишло на лекар и наистина имала рак...за щастие оздравяла. Ако в момента четеш,извинявай,че разказвам историята ти! Но такива сънища ми дават вяра и сили-да вярвам,че са там някъде...
Виж целия пост
# 292

Аз още когато беше пусната тази тема разказах за моите сънища толкова реални и как каквото ми казваха починалите всичко ставаше.Все едно ,че реално говорех със тях.За това и не съм съгласна с твърденията ,че като ти говори мъртвец не се случва нищо.
Та ИРА напълно вярвам в тази история която си разказала. Peace Hug
Виж целия пост
# 293
Bee. в България също ги зариват в земята, някои просто нямат гроб   и затова са в клетки.

Баща ми е кремиран и по-малко го сънувам. Чичо ми и леля ми са погребани - доста по-често ги сънуваме и аз и близките ми около мен.

За мен гробищата не са пълни с отрицателна енергия. Аз дори мога да си се разхождам там . Някои хора не могат. И да не бих носила пръст от гробище. Едни съседи си прибраха дори урната в къщи на починалия.
Виж целия пост
# 294
Аз също исках урната в къщи- е не ми разрешиха,тук законът не го позволява. #Cussing out Rage  До преди няколко години е било възможно да задържиш урната за 1 година.Сега вече не.И защо не???Ми много просто. NaughtyПари.Пари,пари и пак пари. #2gunfireТук ако умре човек ,ти трябват минимум 5 000..6 000 € за да посрещнеш всички разноски по погребението.Минимум казвам.А за надгробния камък да не говорим.Тук никой не използва мрамор,при тия географски ширини и студ от по - 40oС през зимата гранитът е единствения камък,който държи.Както знаете, е в пъти по..скъп от мрамора/особено този,който в Бг  използват за плочи и паметници.
Виж целия пост
# 295
Често събувма баба ми, която много обичах. Почина преди около две години. В съня си винаги я виждам здрава и по-млада.Обаче не мога да разбера посланията, които м идава или пък просто ме закриля по някакъв начин Sad
Виж целия пост
# 296
  *Jeny*, казва ли нещо?
  Bee., според мен този сън с баба ти по-скоро е мотив на твоето подсъзнание, отколкото среща с нея. Страх от смъртта - аз така го тълкувам.
Виж целия пост
# 297
Хапка , благодаря ти за включването Heart Eyes
Имам спомени,че си говорим ,но за обикновени неща. За село, за къщата.
Като се замисля може и да си права,че е "подсъзнателен страх" като цяло от лоши неща Rolling Eyes
Виж целия пост
# 298
*Jeny*, сигурно иска да ти каже, че и за нея тези неща са важни и ги помни и обича, също както и ти.
Виж целия пост
# 299
Снощи пак сънувах дядо ми, който почина отдавна. Много ме дразни, че винаги когато го сънувам откакто е починал, ама винаги, е сляп. А беше сляп само в последните две години на живота си  Sad Явно това е останало в съзнанието ми като последен спомен, знам ли, но много ми се иска да го сънувам и като здрав!

А за гробищата не мисля, че имат някаква лоша енергия. В много западни страни гробищата са чисти и поддържани, със зелени полянки и цветя, и се ползват като парк, за разходки. В нашия квартал (живея в чужбина) има няколко такива гробища, едно от които даже е туристическа атракция, и често ходя да се разхождам там. Много е спокойно и приятно, има едно такова усещане за мир и красота.

Щом различните хора дори в една и съща страна имат различни вярвания и традиции, и всеки си спазва своите и нищо лошо не им се случва, това не е ли доказателство че тия поверия са измислици и съществуват само в главата на конкретния човек? В един край на България взимат пръст от гроба, и за тях ако не вземеш, нещо си щяло да стане. Същевременно, в друг край е обратното, и за тях ако вземеш пръст пък лоши неща щели да се случат. Значи, няма универсално правило. Кой каквото си вярва, това си прави, но дори и да направи обратното, все някъде си това пък ще е правилното, така че няма значение  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия