Идеи за бизнес-6

  • 73 070
  • 721
# 420
Аз бих мислила за производство с реализация другаде.
Поне така си мисля като чета...

Това наистина е добра идея, има ли някой тук опит с такова проиzводство? Идеи, съвети?
Например плетива? Или Био насаждения?
Виж целия пост
# 421
Това е най-логичното според мен, но това наистина на прима виста - малък, свит пазар, наситен с основните неща.

Аз прилагам схемата, но при мен не е производство точно.

Виж целия пост
# 422
Момичета, извинявайте, че нахлувам така, но получих факс  Joy Има ли български сайт, който да предлага употребявани книги. Идеята ми е да се създаде нещо като база данни, където хората да продават книгите, които са купили, но не искат повече. Според мен би било полезно.
Виж целия пост
# 423
Burmichka попадала съм на 2 или 3 сайта на антикварни книжарници. Просто потърси в Гугъл.
Виж целия пост
# 424
Burmichka попадала съм на 2 или 3 сайта на антикварни книжарници. Просто потърси в Гугъл.
Не, не Титина, аз не се изразих правилно. Не антикварни книжарници, а подобие на Амазон за книги например.
Например аз съм си купила учебник тази година и догодина искам да го продам и има специализиран сайт, където да си кача обявата за учебника  с цена и начин на плащане и който е заинтересован да си го купи. И това не сам за учебници, а за всякакъв вид книги - от художествена литература до научна литература.А и защо в повечето бг он-лайн магазини не може да си платя с карта и да си получа това, което искам.
Виж целия пост
# 425
Поне за такъв български не съм чувала ( за употребявани книги), но реално погледнато един сайт от този вид изисква екип от хора и доста пари. Иначе като идея е прекрасно, но като реализация- трудно реализуемо. А и Амазон няма наличностите, а работи като посредник. Има такъв български сайт и то е доста голям, но предлага само нови книги.
Виж целия пост
# 426
Здравейте Бизнес дами Hug
Отдавна ви чета и искам да ви кажа, че вие сте една от причините сериозно да търся начини за собствен бизнес   bouquet
Та мисля, че вече съм го измислила - става дума за производство и продажба на продукти за майки и бебета(малко по-специфични са, но засега ще го запазя за себе си ) - в началото ще заложа само на e-shop, в последствие и по магазини -надявам се Simple Smile
Основния въпрос, обаче, който стои пред мен в момента ( предвид последните патаклами в държавата) е каква юридическа форма на фирмата си да избера - ЕТ, ЕООД, друго ?
В момента съм в болнични по майчинство , и ако това за тези осигуровки върху 1200 лева месечно е вярно, определено в началото ще ме "бутне" доста. Уж го отмениха, но не точно - ако собственика е и управител, то какъв договор за управление той трябва да сключи, за да внася възможно най-малко осигуровки, или е по-изгодно да си назначи управител?
А и това, че съм в болнични , дава ли ми право да си отварям фирма на собствено име, за мен не е проблем да я направя на името на майка ми (не е пенсионер, предстои й след 5 години), мъжа ми , или баба ми (тя вече е пенсионер) - бих искала съвет и за това .
Та искам съвет от вас- тук сте се събрали все успешни Бизнес дами, колко в крайна сметка трябва да плащам месечно за осигуровки, ако избера ЕООД и ЕТ съответно, и какъв е най-добрия вариант в момента?
Офф, много ми станаха въпросите, но наистина съм доста объркана, смятам тази седмица да се консултирам и със счетоводител и адвокат, но искам да съм подготвена - а и колкото повече мнения, толкова по-добре, т.к. в момента никой не е абсолютно наясно какво се случва в милата ни Родина!
Благодаря ви от сърце   bouquet
Виж целия пост
# 427
Elat, според мен най-добре е да се посъветваш със счетоводител. Така или иначе ще ти трябва счетоводител и занапред. Аз поне не разбирам много от счетоводство и дори и в самото начало не съм си помисляла сама да оправям счетоводните неща. По тази причина не съм 100% наясно и осигуровките сега, в смисъл не мога да ти кажа точно как стоят нещата, за да не объркам нещо. Ако мислиш сама да се справяш счетоводно, ще трябва много четене, явно постоянно изникват нови неща, които аз поне не бих имала възможност да следя. Иначе сигурна съм, че някое от момичетата ще те посъветва какъв е начина да се стартира с най-малко разходи и осигуровки. От мен - успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 428
Здравейте!Чета ви от парвата тема но до сега не сам се регистрирала не знам защо. Следя развитието на много от вас и се радвам на успехите ви!Много смели дами!!!!!Маргало ,не се познаваме,но може ли да ти пиша на лични?Хубав ден на всички и много усмивки!


Може разбира се Hug
Виж целия пост
# 429

Аз си мисля тези дни за това, какво 'върви' в по-малък град и съм стигнала до един извод, т.е , че вървят неща, които са свързани с навиците на хората. Загледай се какво и от какво не се отказват.
Направи си някакъв анализ какви хора живеят, на каква възраст са, какви нужди имат... Глупаво е да базираш бизнес на това, което на теб ти харесва ( например, детски дрешки), ако нямаш доказателства, че има такава нужда там.
Независимо от всичко, обаче, ако заложиш на хлебарница, тестени изделия, пица, сладоледаджийница, рибарски магазин, или нещо, което да продава местна продукция ( напр. месо от зоната ви), или изкараш един курс за фризьорки .. без работа няма да останеш.



Виж целия пост
# 430
Burmichka попадала съм на 2 или 3 сайта на антикварни книжарници. Просто потърси в Гугъл.
Не, не Титина, аз не се изразих правилно. Не антикварни книжарници, а подобие на Амазон за книги например.
Например аз съм си купила учебник тази година и догодина искам да го продам и има специализиран сайт, където да си кача обявата за учебника  с цена и начин на плащане и който е заинтересован да си го купи. И това не сам за учебници, а за всякакъв вид книги - от художествена литература до научна литература.А и защо в повечето бг он-лайн магазини не може да си платя с карта и да си получа това, което искам.

Burmichka аз знам за този http://knizhen-pazar.net/, но потърси може да има и още. Ако правилно съм те разбрала какъв сайт търсиш.
Виж целия пост
# 431
Elat, Има доста материали в интернет за видовете дружества-предимства, недостатъци. Прочети предварително, за да си подготвена и ориентирана какво би било изгодно за теб и твоят тип дейност.
По принцип ти е най-изгодно да си регистрираш фирмата на твое име (след като след известно време ще работиш физически ти там). Иначе ще трябва да плащаш поне осигуровки на двама-управителя на фирмата и за теб като служител. Подгледни праговете за осигуряване за различните видове дейност. Според това което си написала, може би за твоя вид дейност ще е най-подходящо да започнеш с ЕТ и да не си регистрирана по ДДС. Зависи дали ще продаваш на други фирми или физ.лица. За това, че си в болнични, не знам, трябва консулт.
Другият вариант е да регистрирате ООД - и докато си в болнични другият да извършва дейността. След като се върнеш на работа можеш ти да си поемеш фирмата, а другият, ако не извършва никаква дейност в дружеството да не се осигурява.
Относно вариациите по темата с фирмената регистрация, данъците и бъдещите осигуровки-никой не може със сигурност да ти каже как ще се променят нещата Peace Въпрос на бъдеще.
Успех!
Виж целия пост
# 432
Burmichka попадала съм на 2 или 3 сайта на антикварни книжарници. Просто потърси в Гугъл.
Не, не Титина, аз не се изразих правилно. Не антикварни книжарници, а подобие на Амазон за книги например.
Например аз съм си купила учебник тази година и догодина искам да го продам и има специализиран сайт, където да си кача обявата за учебника  с цена и начин на плащане и който е заинтересован да си го купи. И това не сам за учебници, а за всякакъв вид книги - от художествена литература до научна литература.А и защо в повечето бг он-лайн магазини не може да си платя с карта и да си получа това, което искам.

Burmichka аз знам за този http://knizhen-pazar.net/, но потърси може да има и още. Ако правилно съм те разбрала какъв сайт търсиш.

Намерих и още един и той изглежда много добре - http://stariknigi.net/
Виж целия пост
# 433
Здравейте предприемчиви мами! Искрено  се възхищавам на смелостта и находчивостта ви!   bouquet Ние нямаме все още собствен бизнес, но много ни се иска да се захванем с нещо.
Живеем от известно време в Индонезия. Сигурно ви е известно, че повечето от известните марки имат производство в страните с евтина работна ръка. Тук е пълно с аутлети, в които маркови дрехи се продават на невероятни цени. Произведени са тук разбира се. Та ни хрумна идеята да въртим бизнес в България с такива дрехи. Предполагам, имаме възможност да закупим големи количества директно от фабрика на много добри цени. Всичко това е хипотетично. Нямам никаква предства как стои въпросът с продажбата на такива дрехи в България... Предполагам, че това би бил един успешен бизнес, тъй като много хора биха си взели маркови качествени стоки на ниски цени. Ще бъда благодарна, ако споделите опит и информация по въпроса. Предварително ви благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 434
Здравейте предприемчиви мами! Искрено  се възхищавам на смелостта и находчивостта ви!   bouquet Ние нямаме все още собствен бизнес, но много ни се иска да се захванем с нещо.
Живеем от известно време в Индонезия. Сигурно ви е известно, че повечето от известните марки имат производство в страните с евтина работна ръка. Тук е пълно с аутлети, в които маркови дрехи се продават на невероятни цени. Произведени са тук разбира се. Та ни хрумна идеята да въртим бизнес в България с такива дрехи. Предполагам, имаме възможност да закупим големи количества директно от фабрика на много добри цени. Всичко това е хипотетично. Нямам никаква предства как стои въпросът с продажбата на такива дрехи в България... Предполагам, че това би бил един успешен бизнес, тъй като много хора биха си взели маркови качествени стоки на ниски цени. Ще бъда благодарна, ако споделите опит и информация по въпроса. Предварително ви благодаря!   bouquet
Здравей, silvanka!
За да продаваш маркови дрехи, дори и произведени в Индонезия, не трябва ли да договориш това, дори да ги закупиш, от самия притежател на марката?  newsm78
Говори с производителите, за да ти обяснят подробности!
И да, със сигурност всеки би се нахвърлил на един евтин Аdidas примерно. Желая ви успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия