Прекрасна пролет идва и обзема пролетното настроение наш'та Юнска тема!

  • 39 545
  • 751
# 690
И аз пожелавам бързо оздравяване на болничките.

Кристиан и той в яслата е постоянно до госпожата, ако я няма - при някоя от какичките. Госпожата е отскоро, преди беше постоянно с една от какичките, но я няма сега. Страдаше в началото, докато свикне без нея. Като питам играе ли с децата, ми казват, че сега се учат да комуникират помежду си, друг път ми казват - ние си ги заиграваме. Вкъщи задължително играем и правим всичко заедно все още. Занимава се сам за около 10 минути вече, което е голямо постижение. Мисля, че към 3 годишна възраст могат да си играят заедно с други деца. А това дали може да си играе само или не, според мен зависи от самото дете. Има деца, които винаги търсят и имат нужда от компания.

Виж целия пост
# 691
По-скоро в яслата играта с децата се изразява в колективните игри, които постоянно играят - влакче, "балонът се надува", "вкъщи има мишенце", "кой ще донесе топката" и т.н. (редовно ни строява и нас с баща и вкъщи да ги играем тези игри Laughing) Иначе мисля, че наистина сега започват да се откриват едно друго като партньори за игра. По мои наблюдения горе-долу на тази възраст е периодът на прехода, в който вече започват да търсят и други деца. (А също и на първите съприкосновения - "Моника ме ощипа", "Боби ме ухапа"...)
Яна все още е по-скоро срамежлива, когато има и други деца и тя като Зара ме търси мен и иска да си играе с мен, но след като мине известно време започва да се отпуска и да ходи при децата...
Виж целия пост
# 692
За играта с други деца, аз се съгласявам с *bleu.
Митко от самото начало участва активно в общите дейности, вре се все между децата, така ни казаха още първия ден пролетта; досега смени 3 различни групи и още повече "лелки" и нито веднъж не е показал това да го е трогнало особено  Mr. Green Виж другарчетата си помни, и вече цял седмица обяснява как "Мони дугата гупа", след като ги разделиха, а от вчера ме осведомява и че "Дарка няма неска апата" - оказа се, че Дарка е заминала някъде за седмица Simple Smile Всичко докладва!
Напоследък пее много песни, които учи в яслата, а също и за Балона.
Радвам се, че всеки ден "носи" по нещо ново от там, и особено ме радва, че се чуства добре, защото... кака ви Галя  bowuu успя да се скара с персонала в яслата, конкретно със сестрата в последната група, и дори се оплаквах в общината, та ги мъмриха и прочие. Накратко, става дума за солети и царевични пръчки, но някой път ще ви разказвам Simple Smile

Днес "открихме" плувния сезон  Mr. Green Наскоро откриха плувен басейн в едно от училищата, при това е минерален. Плитко е, защото е правен основно за деца. На мен ми е удобно, а Митко умира от кеф. Мисля да се свържа с една инструкторка, която води групи за 4-5 годишни, ако иска да даде няколко индивидуални урока за Митко, хем и аз да знам какво да правя с него. Днес се пробвахме да се отпуска по гръб на "звезда" и да "плува" с една дъска; с дъската страшно му хареса, много се забавлява. Когато се поизмори просто увисва на врата ми като маймунка и двамата се плацикаме спокойно. Мисля да го водя веднъж седмично, може би два пъти, ако бебето се съгласи да стои с баба си, защото днес създаде огромна трагедия, че беше "зарязан" за цял час!
Ето в тази връзка някаква статия за плуването: цък

У дома вече се налага да се съобразявам с етикета "Филмът не се препоръчва за лица под 12 години"  Joy
Онзи ден върви някаква серия на Сексът и градът, Митко незаинтересувано е обърнал гръб на телевизора и се занимава с някакви негови неща... в един момент от екрана идва някаква много неприлична фраза, а аз чуам Митко да се повтаря "ши**на ку**ва"   Shocked
Нищо не казах, защото той механично повтаря без да се замисли; но си взех поука и ще се старая да огранича подобни източници на мъдрости  Mr. Green

Хайде бай!
Виж целия пост
# 693
Ofi, merci за линкчето. И аз се замислям за плуване, че ваната е вече тясна за душата на Диди Wink
Виж целия пост
# 694
Здравейте и от мен,
отдавна не съм се включвала, но реших и аз днес да напиша две три думи.

Зари наааааааай-накрая успяхме да запишем на ясла (след милиони срещи, подадени молби още от преди година, макар че е и с телк)
започна в четвъртък.
Първия ден до преди да обядва, втория след като се наобядва ....и от понеделник вкъщи болен.
Какво да кажа, не вярвах, че няма  две половинки дни и веднага да се разболее. Е, от група с 32 деца вчера са били само 4. Всички с Т, разтройство и повръщане...

Не знам и какво да си мисля, помня преди време коментирахте тук, дали яслите и градините са развъдници на болести или до е храна, и нагласа на родителите....,аз не знам за себе си какво да мисля,според мен на нас родителите културата ни е ниска и водим децата си и болни и здрави и мислим само за собствените си семейства....Слагам и себе си в това число, макар и да считам, че се съобразявам много с това и пазя и другите, но знам ли какво юв се случи по натам....

Знам само, че онзи ден като вдигна почти 40 градуса, не се интересувах от никой и нищо и бях изтрещяла и съжалявах, че е записан на ясла...

И много се ядосвам, като ми се заобясняват, че трябвало да боледува, за да изгради имунитет...Че кой вярва на това?! И кой ще ме убеди, че с хронични болести и усложнения се изгражда имунитет...

Както и да е, само се ядосвам, че нямам възможност да остана още време с него у дома и да го пратя на градина направо...и също се ядосвам, че и сестрите в яслата съвсем откровено се радват децата, като са болни...
и така...в тази връзка втория ден намерих детето си там без гащи и без памперс, направо с анцуг, напикано и изсъхнало и пак напикано, разгащено и подуто от рев..НО..така е с 32 деца в група.

Иначе махнаме памперса точно за ден!

И така
а в яслата (засега) Зари се радва на децата и играчките, а на лелите и сестрите им реве дори ако го заговорят, тропа с крака и им крещи "не"Simple Smile)) още от първата минута:)

Също говори много, но не разбрано и още не ясно. доста съгласни не изговаря, но смятам че има много общо и късия му езичен френулум, който май е време да 'резнем'. Някой от вас нещо да сподели ако знае или ако е преминал през това?

А за плуването- аз мисля да го водя Зари в Спортната палата, но там ми казват задължително аз да съм с него, а и аз не знам на какво да го уча, иначе ми отказват, малък е за трениране, а не искам да го водя другаде, поради съображения за чистотата и препаратите.
Та ОФИ, сподели още нещо, като упражнения някои, които мога и аз да показвам.

И последно, че май попрекалих, снимка на порасналия Зари
Виж целия пост
# 695
Някой да има по-прясна информация за Тони и Бобо?

За плуването... страхотно е Simple Smile
Аз водих Алекс само веднъж на басейна в Банкя. В Майки има тема за плуване за бебета, за съжаление с инфо само за София и Варна.
Виж целия пост
# 696
Боби е по-добре ,махнахме сондата и яде вече с лъжица, няма темп. от 2 дни.
Почна да се сеща какво се случва и да преживява, че не може да се надигне или да каже нещо. Всичко го боли,само ръката си надига да посегне за играчка.
 Дано не се  е съсипало всичко което постигнахме за 2години ,нямам представа какво ще се окаже.



Това е от друга тема,
понеже си мисля и аз за тях
Виж целия пост
# 697
За този пост и аз знам. Дано всичко е наред  Praynig
Виж целия пост
# 698
MaLe, явно не си случила на ясла... Наистина мисля, че 32 деца са извънредно много за яслена група.. (При нас са 20 и рядко се събират да са всичките). Също така не мога да си представя, че възпитател в ясла ще остави детето да се напишква неколкократно без да го преобуе.. това е несериозно просто...  И аз имам неща, които ме дразнят в нашата ясла, но те са по-скоро дреболии на фона на това... 
Колкото до болестите, почти не съм чувала за дете, което тръгвайки на ясла, не се е разболяло още първите дни... Колкото и да е неприятно, явно е неизбежно.. Но ще мине този период. Дано Зари се оправя бързо и пак да сте в добро настроение Simple Smile Peace

И аз често си мисля за Орхид и за Боби, дано се оправи малкото сладурче...
Виж целия пост
# 699
MaLe, на Еди му рязахме юздичката, но той беше само на 2 месеца тогава. 2 жени го държаха, докторката го резна. Всичко отне 2 минути. Поплака си малко, но след това е нямал никакви проблеми. Обаче, при Зари си мисля, че ще е доста трудно на тази възраст.  Confused Тук казват, че се прави или на много малки бебета, или като станат на 5-6 годинки чак. В междинния период най-вероятно е доста стресираща манипулация за детето...

Офи, браво за басейна!  Laughing И най-вече, че Митко се кефи.

Искрено се надявам следващите новини за Бобо и орхид да са още по-добри!  Hug

Виж целия пост
# 700
Здравейте пак,

ами за яслата- ние сме в една от най-добрите ясли в Сф.
А за групата , те са 32 по списък, но се събират около 20, така  твърдят.
За да бъде в по-малка група в нашия район особено единствения ми вариант е да е в частна, но просто нямам финансовата възможност.

Иначе, да за напикаването, аз се стъписах и не можах да реагирам, но ще им обясня.


И така, за френулума. Тук в БГ казват дететод а е поне на 10 месеца. Не рискуват по-рано заради това,че е много малко и може да е кръвоснабдено. Извършва се и от стоматолози, но слагат упойка и от УНГ специалисти, които го правяр за минута-две, както казваш Бюти.
Аз го водих няколко пъти, но ми казаха, че трябва да стане на 2. заради това, че ако е кръвносбдено мястото може да е по-прецизно, а и дори да има кръв едно по-голямо дете знае да изплюе. После стоматолог ми каза да не го режем, защото захапката му върви към обратна и това е нещото, което държи назад....и сега съм в чуденка, защото знам че само до 6 години може да се коригира.
Виж целия пост
# 701
Здарвейте, Момичета!

MaLe това за яслата си е направо за голям скандал  smile3512  Какво е това отношение? Иначе и аз не съм съгласна, че с "болести и усложнения" се изгражда имунитет, но истината е, че повечето деца първата година в яслата или градината все са болни. Два дни на градина, пет дни вкъщи. Аз още от сега изпадам в ужас, защото при нас всеки вирус води до ларингит.
Иначе и Здравко не признава другите деца. Търси само по големите - мама, баба, леля. На детската площадка ако сме сами си играе, но дойде ли още някой веднага се лепва за мен и не мърда по-далече от 1 метър. Те и другите деца не си играят заедно, но поне не седят залепени за майките си. Но то си е до дете, пък и аз съм била същата.

За френулума и ние сме така. Ходихме на стоматолог около годинката и ни казаха, че не е толкова сериозен нашия проблем. Когато навърши три годинки да го заведем, по лесно било да го залисат и да си отвори устата. Аз знае че го има още когато се роди, но тогава от болницата ми казаха, след 6-я месец ще се кръцне и готово. Трябвало е още първите дни да го направим това, после четох много, но вече беше късно. По-големичко дете вече осъзнава какво става и не дава да му бръкнат в устата.

Ние още сме си с памперс и не знам как ще го махаме  newsm78 Човека не иска и да чуе за гърне или тоалетна. Ако е с гащи когато ми се приправи нещо идва и ме кара да му сложа памперса и тогава върши работота. Има ли някой с подобен проблем? Споделете тактики за махане на памперс.

Малко попрекалих.  Embarassed  Лек ден на всички!
Всички болни дечица и майки да се оправят бързо!  Hug
Виж целия пост
# 702
Браво на  Зари  за  памперса!!! А лелките  в детската  си  са  за  бой ,такова  отношение   #Cussing out,много се  ядосах  ей,все  едно  моето  го  видях  така  Close

Иначе  и  тук  има  случаи с  по  30 деца  на  група ,кофти  че  една  позната  работи  в  такава  като  практикантка  и  цялата  работа  и  се  струпва  на нея,просто  защото  е  единствена  възпитателка- липса  на  персонал  Tired
Виж целия пост
# 703
MaLe  Hug Не мога да си представя какво си преживяла след всичките ти усилия Зари да тръгне на ясла. Според мен трябва да си поговорите с директорката. Тя трябва да знае какво прави или не прави персонала в повереното й заведение Peace А Зари е такъв сладур Heart Eyes

Джули, извинявай че те питам, но пробвала ли си, като поиска да му сложиш памперс да си свърши работата, да не му сложиш? Какво се случва? Те са сега в периода на отричането и е трудна работа да ги накараш да направят нещо, което не искат. От опит съм забелязала, че трябва да си много твърд, за да постигнеш нещо. Усетят ли колебание и каузата е загубена. Поне при нас е така Peace
Виж целия пост
# 704
Джули, извинявай че те питам, но пробвала ли си, като поиска да му сложиш памперс да си свърши работата, да не му сложиш? Какво се случва? ...
Не сьм Джули, и слава богу нямаме този проблем,  Praynig но да си кажа. Blush Имам много познати сьс сьщия проблем, една мама ми разказа, че дьщеря и се стискала и не акала 1 седмица Shocked, докато не и сложили памперса.  Confused Явно не е само до настояване, и определено не е голяма рядкост подобен "инат".  Peace

За яслата....ами аз сьм доволна, не колкото, когато Сами ходеше, но с чиста сьвест казвам, че правят всичко вьзможно жените.  Peace
...Както и да е, само се ядосвам, че нямам възможност да остана още време с него у дома и да го пратя на градина направо...
Мале не се ядосвай, че го пускаш на ясла, дори и да го пратиш направо на градина, реда е сьщия. При всяка близка среща с толкова много чужди хора, болестите са неизбежни.   Rolling Eyes

 Heart Eyes Hug за всички юнчета,   bouquet за техните майки. Болничките бьрзо да оздравяват.  Hug И нашите силни прегрьдки за Бобчо, дано скоро пребори гадната болест.  Praynig

Ето и последната ни, но не много скорошна снимка  Embarassed http://www.facebook.com/photo.php?pid=391849&l=57d80d9a0b&am … d=100000427950416
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия