моркови на пръчици

  • 50 259
  • 33
# 30
Приятелката ми живее във Франция и от нея знам (поне там) че се поливат с лимонов сок, за да не потъмнеятпоръсват се с фина морска сол и се потапят пак в лимонов сок със сол. Много ефектно, лесно и вкусно  Laughing
Виж целия пост
# 31
И накрая някой знае ли точната рецепта? Изпробвал ли я е у дома?
Виж целия пост
# 32
   https://flashlight.bg/koktejlni-prchiczi-ot-morkov.html Много приятно-вкусни ,по тази рецепта.
Виж целия пост
# 33
Здравейте , не сам забелязал такава дискусия тук но определено мога да помогна.
Предварително се извинявам ако повдигам  остаряла тема но я открих през гугъл Simple Smile

Морковите не потъмняват понеже се режат предварително на ивици и се държат във вода поне 3 минути минимум въпреки че ако си ги сложите в хладилника в някаква ваничка - ще може да преседят с дни без да се развалят ( задължително в студена вода.)

В шейкър се сипват:
фреш от лимон (от 1 плод или макс 2 ако са по-малки
20 мл сос от зелени маслини ( водата от буркана в който се продават - марката която се ползва по повечето барове е Crespo)
сол
две три капки Уорчестър сос
две три капки Червено Табаско (  внимавайте бая е люто)



Както е в шейкъра това се слагат в чашата на самия шейкър върху сместа моркови колкото може да побере
затваря се вътре и се шейкват енергично минута две -  ефекта е че се накисват хубаво самите моркови.
Пресипват се в чаша удобна за ползване като задължително се сипва и една трета от получения сос в чашата - така се сервира на клиента с няколко салфетки.



Много благодаря - ако знаеш колко я търсих тая "тайна" рецепта... Вече не ги срещам по заведенията често и даже гугъля не можа да помогне...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия