Помощ в търсенето на работа - 5

  • 74 820
  • 746
# 510
мая06, според мен въобще не си струва да се доказваш в такава фирма, толкова са далече от всичко нормално и човешко, че...
Чак се ядосах докато четях, как така ще ги питам за обед и за тоалетна?! Знам, че човек като е на зор много неща търпи, ама то даже не си струва. Покажи им поне достойнство, няма каквода губиш!
Виж целия пост
# 511
Здравейте,момичета!Предложиха ми работа в магазин за бебешки стоки,но имам питане към запознатите:има ли разлика за работодателя /за плащането на осигуровки/дали ще пусне договор на 30 работни часа и заплата 250 лв,или на пълен работен ден-40 часа и минимална работна заплата?
И да-за децата са първите въпроси на бъдещите работодатели,за съжаление...Аз нямам,но пък следват едни въпроси-ами планирам ли да имам,раждане или осиновяване,абе-грозна картинка...

За работодателя не знам точно, но за теб има голяма разлика!
МРЗ за продавачка е 350 лв /мисля че бруто/.
Ако те пише на 4 часа има по-голям мегдан да те прави на луда - глобички, неточно плащане на заплата и забрави за отпуски и болнични.
Виж целия пост
# 512
Благодаря,Дилянка!За мен зная каква е разликата,интересуваше ме за него дали има разлика...Защото на моите години вече се замисляш за трупането на трудов стаж.А иначе още на интервюто се спомена,че "с болнични не се занимавам"! ShockedЗнам,че не им е приятно да се ползват болнични,ама чак пък толково категорично....
Честно казано,вече сериозно започва да ми писва от спекулации!
Виж целия пост
# 513
И тъй като не може да се отсъства от работа /случая с Мая и моя случай/,не може да ползваме болнични като се разболеят.И резултат-няма да ходим на работа, ще се чудим как да оцеляваме  Tired.
Виж целия пост
# 514
Не разбирам защо се заяждат работодателите за тия болнични.
На сегашната ми работа, аз, за 7 месеца, съм ползвала само два дни /с две деца съм/, а колегите ми, без да им се налага да взимат болнични за гледане на деца, за същото време са излизали почти всеки месец по два -три дни... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 515
Аз пък се чудя как още има хора, които не знаят цащо е по-добре да се осигуряваш на реалната си заплата.
Виж целия пост
# 516
Те имат 3 обекта и им трябва човек който да се върти между тях, работната седмица е 6 дни(но обектите работят и в недеря и затова слагат и неделята като работен ден а примерно ще почивам някой ден през седмицата).
Точно защото казах на интерюто че не мога да работя и събота и неделя затова не са ме назначили.Бяха много на зор затова ме взеха.Сега им предоставям възможност да си търсят спокойно.....Уж са пуснали обява в Джобс ама аз не виждам такава  newsm78 newsm78 newsm78Абе нещо ми намирисва доста работата и ще стоя там докато издържа, или по точно намеря нещо подходящо.Единственото предимство е че мога да си взимам всеки ден заплатата, така че като ме стагне шапката ....ЧАО

Леле, хващам се за главата! Според Кодекса на труда, работният ден е ОСЕМ часа и трябва да има ДВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ почивни дни!!!!
Тия всичките са за съд!
Виж целия пост
# 517
@ntonia  Напълно съм съгласна с теб #Cussing out
Лично аз съм виждала как измисленият работен график се представя пред ИТ, а действителния е в коша за боклук #2gunfire
Виж целия пост
# 518
И аз съм виждала.  Tired
Виж целия пост
# 519
Ами, в една от фирмите, в които работех преди години имаше подобна практика, но като им извиках проверка от там Инспекция по труда... Оле, мале!!!
Тъпото е, че служителите си траят, от страх за работата, което дава право на тия измислени "работодатели" да правят каквото си искат!
Виж целия пост
# 520
Айде върнах се към редиците на търсещите работа.Намериха си човек.Просто явно наистина им дадох време да си подберат друг работник който да им изпълнява всичките изисквания....
Виж целия пост
# 521
Аз пък се чудя как още има хора, които не знаят цащо е по-добре да се осигуряваш на реалната си заплата.
Предполагам,че тези думи са насочени към мен и отговарям-естествено,че знам защо е по-добре да се осигурявам на реална заплата!Въпросът ми беше за нещо различно!Може би не съм успяла да обясня разбираемо,за което се извинявам.
Ако някоя от четящите тук мами е запозната ,ще и бъда благодарна ,ако ми отговори!  bouquet
Виж целия пост
# 522
Леле,тези са си написали мемоарите направо :
http://www.jobs.bg/f884332
Горе-описаните проекти  Crazy Laughing

Мая,не мисля,че трябва да съжаляваш,като чета при какви условия си работила,айде нема нужда  Stop

Виж целия пост
# 523
На реферат ми прилича повече:mrgreen:
Отколкото на обява за работа.
Виж целия пост
# 524
Майче, сподели на лични коя е фирмата - любопитно ми е дали ми е позната. И аз се лутам в момента, работя, но искам промяна - а Шумен води по безработица  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия