Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-35)

  • 78 544
  • 770
# 75
sisi1974  , ако дойдеш до Враца, ще ти подаря моята. НЕ е нищо особено, но ми е вършила страхотна работа Peace
 
Виж целия пост
# 76

Пийте бирички, бъбрете си и си мислете за мен и предстоящата ни среща. Wink

Ееех, Рони, Рони, умничка си ми тиии Heart Eyes Таман кат дойдеш ще сме в разгара на бирения сезон Peace
Да гушнеш сладкия Криско, да се оправя милото Confused

Петя, няма да ви оставя,бре, как ще си оставя двете снахички........Айде, като се оправите,другата седмица свиркай Heart Eyes

Виж целия пост
# 77
Ehooo привет!

Сиси, разкажи по-подробно защо се изцеждаш? Бебето отказва да суче ли? Можем да ти помогнем с инфо как да върнеш бебето на гърда, ако това е пролема. Wink
Колкото до помпата....досега си използвала най-добрата на пазара. А за да стимулираш хубаво лактацията ти трябва също такава добра с каквато си работиа досега. Peace Аз също имам Медела, но ръчна. Доволна съм, за съжаление съм далеч и няма как да ти я дам. Мисълта ми е, че с някоя куча марка/ако мога така да се изразя/ ефекта от изцеждане няма да е същият, както с Меделата. Една приятелка използва електрическа на Медела и беше влязла кърма в моторчето. От там най-често идват проблемите на ел. помпите. Ако искаш ще я разпитам подробно как е отстранила проблема и ще ти пиша допълнително. Simple Smile

Яне, да така е. Ще дойда в сезона на дините и бирите. Joy

Герганче, като прочетох поста ти ме побиха тръпки! УжасТ. Дори не мога да си представя какво си преживяла. Confused Така като чета подобни истории и сякаш съм в друг свят. Човек да го е страх и посред бял ден да излезе с детето на разходка. ooooh! Купи си спрей за кучета, хора или нещо подобно. Дано не се налага, но да си имаш за всеки случай в джоба.

Виж целия пост
# 78
Ронка мъжа ми се е заканил да ми купи такъв спрей  Wink
Някой ме пита как съм се измъкнала, това беше една улица перпендикулярна на нашата и като завих за нашия блок, те си продължиха надоло  #Crazy Сега умирам от страх като излизаме  Confused

На мен ми се налага да спра да кърмя за десетина дни и място не си намирам  Cry Имам подут, ама силно подут лимфен възел, почти колкото яйце, гигантско нещо ми се вдигна....та почвам АБ и то ударна доза, някаква тройна комбинация и сега ще е на АМ 10 дни, дано после си засуче и нямам проблеми  Praynig
Виж целия пост
# 79
Герганче, виж в кърмаческия има таблица за това кои АБ са съвместими с кърменето./ако не си проверила вече де/ Или пиши на момичетата там, ще ти отговорят бързо. Wink

Нормално е да те е страх като излизаш. Но е хубаво да имаш нещо под ръка за защита.
Виж целия пост
# 80
Герганчето съжалявам мила за това дето ти се случва дано по бързо се възстановиш и бебка да си засуче отново  :hug:3
Цитат
Купи си спрей за кучета, хора или нещо подобно. Дано не се налага, но да си имаш за всеки случай в джоба.
А по въпроса за спрея откакто започнах работа тук и моя ми купи такъв спрей ,не че съм го ползвала,но съм по уверена .
Спрея е 4.50 лв и се води за кучета от магазина срещу здравната каса ми го купи

Ронка ще се радвам да пия една бира и аз с вас .Дано се поосвободя,че направо ужас .
Виж целия пост
# 81
Мисълта ми е, че с някоя куча марка/ако мога така да се изразя/ ефекта от изцеждане няма да е същият, както с Меделата. - РОНЧИК, не съм салгасна с това ти изказване и по принцип бух подминала изречението, но заради sisi1974   ще кажа, че помпата ми на Медела от $450 и от тази на ЧИко за 30лв. ( която имам в момента, защото имах си аз и помпата да си помъкна от америка) единствената и не маловажна разлика е, че ръката ти си почива и ти пести много време. Моята изцеждаше и двете гърди заедно. С Тази на Чико с първата си бременост съм се цедила около 6 месеца (защото беба не доизсукваше) и кърма си имах предостатъчно. Та именно защото съм ползва тази "куча" марка и онази некучата, мога да ти кажа, че не трябва сляпо да вярваш на тези поверия. Избора си е твой Peace
Виж целия пост
# 82
26, не съм искала да засегна някого. всеки има право на лично мнение.
А що се отнася до Чико, аз не мисля, че е куча марка. Wink С първото си дете използвах Авент 6 месеца ежедневнп/също като теб доизцеждах/, върши ми работа. но меделата определено повече жали зърната. За доизцеждане е едно, а за постоянна употреба, друго. Wink

Всеки има право на избор. Мнението ми бе, че Сиси не е добре да си купува евтина помпа, а не, че твоята не е хубава. Naughty
Виж целия пост
# 83
здравейте момичета, стана ми интересно темата за помпите и реших да пиша.Ползвах една на Авент но чесно беше добра първия месец докато гърдите ми бяха напращели, когато млякото ми се нормализира според храненето на детето ми стана по трудно да я ползвам, и ми беше по лесно да се цедя на ръка. А мляко имах като за 2.
 Замразавях понеже и на мен ми се наложи да спра кърменето но беше към 3-тия месец бях захранила с пюре и свекито хранеше с замразена кърма, пюре и когато можеха идваха до болницата да вземат каквото изцедя празно (наложисе да вляза в болницата за това) и след това нямах проблем го кърмих до 9 месеца.
А занм че детски партита организират и в триумф на ДНТо
Виж целия пост
# 84
Здравейте момичета!
Много благодаря за съпричастноста по моя проблем. Да поясня по-подробно по въпроса за кърменето и изцеждането, Стефани се роди в 37-ма седмица с тегло 2400, кърма слезе на 5-тия ден и още от 3-тия ден в болницата е дохранвана. Кърмата обаче и после ми беше много малко, тя много спеше и аз я будех, за да яде, като между храненията й се цедях, за да мога да стимулирам лактацията, а и за да й дам повече кърма и да може да се намали добавката. Някъде към началото на втория месец обаче взе да се получава обратен ефект и след изцеждане не можеше да се събере достатъчно мляко за нея и аз престанах да се цедя толкова редовно, а само по няколко пъти на ден. Между временно на всяко хранене предлагах и двете гърди, тя беше започнала да суче много хубаво и ги изпразваше до край и после евентуално АМ (не на всяко хранене). Лактацията ми се поувеличи, изпих доста чайове, хомеопатични, бирена мая, фенугрик, обаче не до толкова че да минем само на кърма. Когато Стефани стана на три месеца обаче, започна много трудно да ми слиза млякото, гърдите ми започнаха да се втвърдяват и да стават на бучки. Съответно тя взе да отказва да бозае понякога, започнах пак да цедя, но е мъка, 30мл ги цедя за половин час. Пия лецитин постоянно, пробвах масажите на Хедра, правя топли компреси, но всичко това помага само временно. Най добре ми е като Стефани суче, та прилагам всякакви трикове да я накарам да бозае, радвам се, че не се е отбила съвсем и ми се ще докато има мляко да й давам, та дори и по 100мл на ден да е. Но има случаи, когато категорично отказва, гледа ме смее ми се и не ще да захапе. пробвала съм да я оставя гладна, но тя се захласва от рев. Та затова ми е нужна помпа. Между другото, май проблема е бил в кабелчето, мъжа ми го оправи, но и моторчето вече издиша и не знам кога ще ме предаде. А при всички тези проблеми не знам до кога ще успея да кърмя. Относно слизането на млякото приемам всякакви съвети, какво мога да направя че да слиза по-лесно? Писах и в кърмаческия, но май не са много нещата, които могат да се направят. На мен от едната гърда млякото ми тече винаги само от едно каналче, а от другата в най-добрия случай от две, но по-често и там от едно. Дали е възможно това да има връзка с тези запушвания?
26 дали правилно съм разбрала, че помпата на Чико цеди и двете гърди едновременно? Това би ми било голямо улеснение, тъй като ми е много трудно да се изцеждам с ревящо бебе до мен (гледам си я сама през деня). Мога да си направя сметка да дойда другата седмица до Враца, колко дни предварително е удобно да ти се обадя? А пък ако евентуално не успея да се изцеждам с нея, защото все пак ти си имала доста кърма, ще ти я върна да я подариш на някоя друга жена, на която ще свърши работа.
Виж целия пост
# 85
sisi1974, помпата ми на ЧИко е съвсем обикновена и си я бях взела предимно за пътуване, но в последствие я използвах близо 6 месеца всеки ден.  Тази на Медела е за двете гърди.
Ронка, аз не се сърдя, просто съм минала през това и от личен опит го споделих.
Виж целия пост
# 86
Когато става въпрос за кърмене, не мога да не се изкажа  Wink
sisi1974 , по твоя проблем, според мен има 2 неща, които биха ти помогнали  Peace Първо, за да не се изнервя детето, че кърмата слиза бавно, да му предлагаш да суче, когато не е много гладно или в полусънено състояние. Дори, ако искаш опитай, когато спи, просто да го вземеш и да го сложиш на гърдата да суче. И второто е, за да не ти се образуват бучки, да предлагаш да суче, колкато се може по-често! Виждам, че имаш огромно желание да кърмиш, затова в твоя подкрепа, бих ти казала, че няма сила, която би могла да те спре  Peace Успех  Hug Ако имаш нужда от съвет или просто искаш да си говориш с някой на тема кърмене, може да ми пишеш на лични-с удоволствие ще помогна.

По въпроса за помпите-никага с никаква не съм могла да се цедя. Според мен най-ефективно е на ръка  Confused
Виж целия пост
# 87
Ето малко снимки от мен http://www.album.bg/syda/.
Не съм пипала нищо с фотошопа, но скоро ... така де беба като стане по послушна, ще обърна внимание и на фотошопските опции  Laughing
Благодарско на ТОни Peace, тя си знае  защо Grinning
Виж целия пост
# 88
Снимките са много хубави ,нямат нужда от фотошоп Peace
Виж целия пост
# 89
Еха изгубиха се всички Sad
26 наистина,снимките са много хубави и така.
За помпите аз не мога да кажа нищо,бяха ми купили една,не помня каква марка беше,в Кауфланд ги има.Ползвала съм я малко,понеже така и не можах да имам кърма,но и за малкото време което я имах се строши.Подарих я на едни братовчеди,те са си я оправили и я ползват.
Иначе ние сме добре.Димана почна сама да си казва кога й се пишка,ама кога каже,кога не каже хахахах.Ще се научи няма къде да ходи.Общо взето на пакости по цял ден й върви,днес даже се качи сама на горния етаж по стълбите,побеляха ми косите.Както си беше до мен и я гледах че играе с едно пате,обръщам се и я няма.Гледам я тя вече горе,че тръгнала и да слиза даже.Опасна е просто,Денис белята в женски род.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия