Щъркел прехвръкна към месеца мая - НОЕМВРИйка Калинка стана кака на Рая!

  • 29 909
  • 739
# 105
Бубе час и половина варене и яйцата сурови newsm09, какви кокошки са ги снасяли newsm78...... явно от много свободни кокошки са ваще яйца Joy
И аз днес боядисах яйцата от 25бр. само три счупени newsm44, ама мойте яйца са от кокошки живели в клетка и снасяли в Полша Mr. Green
sunyvel страхотен козунак smile3501
Аз боядисвах докато малката спи, че иначе няма да има отърване easter
Виж целия пост
# 106
Нашите кокошки явно не са били достатъчно свободни - 2/3 от яйцата ни се спукаха. Ходихме на майната си да ги купим, баяхме им  докато се сварят и те да се счупят.  Crossing Arms  Боядисахме и малко спукани, които сигурно ще изплюскаме още довечера. Аз отсега си напомням да не ям утре зелена салата с яйца, че винаги има един и същ резултат   Toilet
Виж целия пост
# 107
Joy Joy ще ме уморите. За съжаление определено яйцата последните години ги снасят анемични кокошки. Нашите яйца така и не завряха, само стояха в гореща вода (така е като имаме котлон с екстра "подгряване").
Снимах Яна с яйчицата (преди да са се вмирисали) и едно успях да хвана във въздуха, но второто се пльосна на свежо измития балатум на свеки.
Виж целия пост
# 108
Съни браво за козунака! И аз много исках да направя, но като вляза в кухнята съм като подлудяло камикадзе (особено, когато правя нещо ново). Реших да не рискувам  Laughing
Нашите яйца пък  Mr. Green ни ги прати свекърва ми и нито едно не се счупи, а бях сложила повече- за резерв  Whistling Сега как ще ги изяждаме  Shocked Но на всичкото отгоре, снощи исках да правя салата и взех едно от сварените яйца, Ударих го в алпаката на мивката, не се чупи! Пак го ударих, по-силно, пак не се чупи  Shocked Взех друго, щото реших че първото ще е борец , същата работа- най накрая го треснах в кухненския плот и стана работата  hahaha Явно ще разбиваме всички роднини тая година  smile3508
Виж целия пост
# 109
Съни, козунака е чудесен!! Направо ви се чудя как още не сте го наяли - ни традиционно си купуваме 2-3, като поне 1 заминава преди Великден. На мен тая година козунака не ми върви, от сладкото тесто имам зверски киселини  Sad
Бубе,и аз направих почти същото - варих ги в подсолена вода на слаб огън на газовия котлон, след като завряха ги държах 15 мин. Не знам от 30 колко се спукаха, но имаше 2-3 здрави и те са червени. Някои се напукаха много брутално, половината яйце излезе навън още в тенджерата  #Cussing out както и да е, резултат: общо 15 боядисани яйца, от които 2-3 здрави. Тая година нашарих малко, че родата ни е голяма и утре ще идват на обяд в нас и като се сетя, че всеки ще ни донесе поне по 3 яйца  Sick 
Иве, то и при мене така става от салатата. а така обичам.... нищо, ще бодна 1-2 хапки, другото за гостите.
Сикрет, едно време майка ми правеше по 50-60 яйца (с тая бройка май избиваше комплекси от соца), та ги ядяхме до Спасовден. Седяха си в хладилника и нищо ни нямаше. Не че ви го пожелавам де, ама ще се справите, важното е да са на студено.
Виж целия пост
# 110
Ух, мен ме е срам да кажа че са най-много 20, но като не сме много по яйцата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 111
Айде и аз в отбора със спуканите яйца  Joy направо пръснати. Добре че взехме 30, та ми останаха 10-15 хихихи.
И мойте са от Полските килийни кокошки. Викам си аз бели хубави яйца и нито тензуха помогна, нито ниската температура. Счупените яйца ги бях отделила и Марти ги изпльоска на земята, вилня вилня около мен и накрая ги изгоних с баща му на разходка, че да творя на спокойствие.Ето го и резултата:

такава бройка да си ги гледам ли, да си ги снимам ли Simple Smile язък за многото бои дето купих. Ние утре рано ще пътуваме към моя край, така че да ви пожелая весело посрещане на празника с най-близките ви, много усмиханти дечица с борчета и много здраве.
Виж целия пост
# 112
Е аз като една мързелива домакиня боядисах само 15 и нито едно не се счупи, дано са се сварили. Сега как съм ги боядисала няма да разказвам.  Mr. Green Козунак си купихме, мъжо омете единия, аз ям от другия, и се оказа, че за утре може и да няма Joy. По този повод печа един в момента. hahaha Тази година от зелена салата проблеми не съм имала. Laughing
Виж целия пост
# 113
Аз козунаците съм ги почнала от вчера. И общо взето цял ден само това ям, ама мноого ги обичам и целогодишно си купувам.
Виж целия пост
# 114
Здравейте по нощите и от мен Simple Smile

Ние яйцата ги боядисахме дружно още в четвъртък. То многото яйца, де, ама хайде Simple Smile И аз 15 сложих, нито едно не се пукна, боядисахме 14, оставих едно с идеята Стефи да го боядиса с флумастри. Е, понадраска го, след като я оставих да му се порадва веднага го изтрещя в земята и това му беше  Laughing Поне знам, че яйцата са сварени Simple Smile

Съни, браво за козунака! Аз миналата година се ентусиазирах да меся за първи път сама (с какъв ли акъл Tired), с идеята и аз като теб - дори и да не стане козунак, все ще се изяде, нали има яйца и захар в него, да ама не. Не искам да си спомням за резултата, всичко беше изхвърлено, само дето висях да го чакам по нощите да се изпече Crossing Arms След някоя и друга година като позабравя, пак ще пробвам да направя козунак Joy

Утре ще пусна и аз снимки на яйцата ни, че късно стана. Лека нощ на всички Hug
Виж целия пост
# 115
Хайде аз рано рано от зарана за ви кажа


toffifee може да са малко яйцата ама са много хубави Peace
Ха да видим днес кой ще е с борец  easterи кой ще пази Toilet
Виж целия пост
# 116
Ние малко се загубихме и съм много назад с материала, но не мога да не ши поздравя  Hug

Христос Воскресе! Нека никога да не забравяме, че Господ ни е създал човеци и винаги да носим човещината в себе си.

P.S. Честит имен ден на Велин! Да расте здрав и силен и много щастливо детство!   Heart Eyes
Честито и на останалите именници!  Hug
Виж целия пост
# 117
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !
Виж целия пост
# 118
Воистина Воскресе! Честит празник и от мен! Много хубави неща занапред!
Честито на именяците! Да са живи и здрави, живота им да е лек и усмихнат!
Аз да почерпя по кафенце
                                              

Тофи, много са ти станали красиви яйцата! Какво се притесняваш колко са - то е за традицията, не е за бройката! Аз боядисвам повече, щото нали сме голяма рода и носим туктам, че сестра ми напр. не се занимава с такива неща, няма желание и аз правя и за нея, а и за лелите ми, които също хич ги няма в тая част.
Благодаря за поздравленията за козунака - пробвахме го, вкусен е. С яйцата още не сме се били, че всичкия народ (освен мен и Дани) спи още. То и няма какво да се бием де, че и моите са от полските кокошки...  hahaha     hahaha   все едно си нямаме достатъчно наши, ама тия бяха белички...  Embarassed  Аз боядисах и няколко пъдпъдъчи яйца, станаха много красиви, ще ги щракна да ви ги покажа.

Хубав и усмихнат ден на всички!   Hug
Виж целия пост
# 119
Христос Возкресе!! Да са ви здрави яйцата и меки козунаците  hahaha  hahaha  easter

една идея, ама малко късничко вече: едно сварено и боядисано яйце се намазва с епоксидна смола - няма счупване, да знаете. и не му личи, че е намазано с нещо.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия